Розвантаження «гуманітарки» слугує частиною фізпідготовки хокеїстів збірної України

Розвантаження «гуманітарки» слугує частиною фізпідготовки хокеїстів збірної України
  • Вінницькі команди і національна збірна України з хокею на траві нещодавно поновили свої тренування.
  • Частиною фізичної підготовки спортсменів є волонтерська робота щодо розвантаження гуманітарної допомоги із Європи.
  • Детальніше про це розповів головний тренер чоловічої збірної України із хокею на траві і головний тренер вінницького ХК «ОКС-ШВСМ» Павло Мазур.

Павло Мазур повідомив, що наразі на стадіоні Центрального парку культури і відпочинку спільно тренуються хокеїсти двох вінницьких клубів, які фактично складають національну збірну України. Поки що це виключно вінничани. Наразі є питання щодо проживання іногородніх гравців. Але воно незабаром має вирішуватися, що допоможе стабілізувати навчально-тренувальний процес «синьо-жовтої» збірної.  

— У випадку повітряної тривоги ми одразу будемо переміщуватися до безпечного укриття, яке облаштовано поруч зі стадіоном. На щастя, поки що під час наших тренувань це робити не доводилося, — сказав  Павло Мазур.   

А ось до яких найближчих змагань готуються вінницькі хокеїсти на траві, сказати складно.

Відео дня

— Вже мали б стартувати у Парижі (Франція), на Кубку європейських чемпіонів «Трофі-1». Команда «ОКС-ШВСМ» повинна була представляти нашу державу, як чинний чемпіон України. Але клята війна, розпочата нелюдом, вперше за 30 років завадила виїхати на ці престижні змагання. Зрозуміло, вся збірна, а особливо гравці, засмучені цим, — пояснив Павло Мазур.

 

Чергують на блок-постах і волонтерять

Чемпіонат України із хокею на траві наразі призупинений, як і у всіх інших видах спорту. Але національна збірна в серпні має брати участь у відбіркових іграх до чемпіонату Європи, що пройде у Франції. А перед цим, в травні, збірну України, основу якої складають вінничани, запрошують на контрольні матчі до Польщі – помірятися силами із тамтешньою національною командою.  

— Плани такі є. Але що буде далі, покаже життя. Все залежатиме від того, коли завершиться війна. До речі, польські хокейні організатори в плані підтримки нашої держави у нелегкий період готові приймати збірну України власним коштом, — повідомив Павло Мазур.

Вінницькі хокеїсти на траві із перших днів війни активно почали займатися волонтерством.

 — Деякі із наших хокеїстів чергували і продовжують чергувати на блок-постах. Як і весь народ України, наша команда намагається все робити задля перемоги у війні. Зокрема, ми розвантажуємо і завантажуємо гуманітарні вантажі тощо. Ця праця є елементом загальнофізичної підготовки наших спортсменів. Через це частково доводиться коригувати плани тренувань, — продовжує Павло Мазур.  

 

Партнерські стосунки припиняються назавжди  

Тренер національної збірної України повідомив, що після початку повномасштабної війни до нього майже не телефонували із клубів і збірних Білорусі та Російської Федерації, із якими спільно доводилося постійно грати на змаганнях.

— Це болюче питання для мене. Ми стільки років були разом у хокеї. На превеликий жаль, після початку повномасштабної війни мені зателефонував і висловив свою підтримку лише один тренер, дуже поважна людина. У Білорусі таких людей знайшлося двоє – керівники тамтешнього хокею. Прізвища я, зрозуміло, називати не буду із міркувань безпеки,  —  наголосив Павло Мазур.

Тренер сказав, що таке ігнорування трагедії українського народу з боку колег із сусідніх держав він не пробачить.

— Більше таких партнерських відносин із представниками Білорусі і РФ ніколи не буде. Ми ніколи не пробачимо сусіднім країнам за звірства їхніх військових і розбиті долі наших людей, — сказав Павло Мазур.

Розірвав контракт із білоруським  клубом

Тренер звернув увагу, що на початку повномасштабної війни в РФ жодних українських хокеїстів-легіонерів не було. А в Білорусі, у ХК «Мінськ», виступав представник один нашої країни - Дмитро Луппа. Він родом із Шостки, але тривалий час вчився і грав в хокей на траві у Вінниці. Коли почалася війна, Дмитро Луппа одразу розірвав контракт із ХК «Мінськ» і переїхав до Польщі. Нині грає за польський ХК «Торунь».

— Дякую Дмитру за його громадянську позицію. Бо не можна грати за клуб, звідки на Україну йдуть військові частини і летять ракети. Взагалі вінницькі хокеїсти-легіонери нині виступають у клубах Італії, Польщі і Хорватії. Вони на контрактах у своїх клубах, як і було і до війни, — прокоментував Павло Мазур.

Читайте також:

Вінницький хокеїст за сім років виступів у Білорусі не побачив неприязні до українців

У Вінниці юних вимушених переселенців запрошують на безкоштовні тренування із футболу

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up