Повернулися з Херсону за день до війни. Вінницькі шашкісти перейшли на онлайн-тренування

- Шашки – один із небагатьох видів спорту, де віддалені тренування і онлайн-турніри є цілком сприйнятними.
- Під час війни із РФ така робота є особливо актуальною.
- Детальніше «20 хвилинам» про це розповів провідний тренер із шашок Вінницької МДЮСШ № 6 Микола Леонов.
Микола Леонов займається тренерською діяльністю понад 15 років. Його учні неодноразово досягали успіхів на міжнародних змаганнях. Зокрема, син тренера Кирило Леонов, а також Лев Леонтьєв і Софія Петровська були чемпіонами світу із шашок-64 (за бразильською версією). Призерами світових форумів із шашок-64 ставали Кирило Леонов і Лев Леонтьєв. Останній був ще й призером чемпіонату Європи із шашок-100. Кирило два роки тому став майстром спорту України. Також Микола виховав низку кандидатів у майстри спорту та володарів інших високих спортивних розрядів.
Микола Леонов, як шашкіст-практик, двічі був чемпіоном України серед молоді спортивного товариства «Спартак», виконав норматив майстра спорту. Останнім часом сам грає рідко, а переважно займається тренерською роботою. У часи пандемії та війни Микола Леонов займається із дітьми онлайн.
— Наші юні шашкісти тренуються онлайн, а також проводять турніри в Інтернеті. Зрозуміло, гра «вживу» - це набагато цікавіше і корисніше. Але у нас зараз немає іншого виходу, — прокоментував Микола Леонов.
Плюси і мінуси онлайн-тренувань
Тренер пояснив, чому шашкові турніри в Інтернеті не є такими серйозними, як очні.
— В онлайн-турнірах неможливо контролювати підказки з боку більш сильних гравців. Також не виключається можливість використання шашкових програм. Тому такі турніри я вважаю практичним тренуванням, — сказав Микола Леонов. — Також мої учні на дому вивчають шашкову літературу. Я намагаюся координувати цей процес.
За словами тренера, далеко не всі його учні під час війни залишилися у Вінниці. Багато хто виїхав у інші регіони (до Західної України) та за кордон (Польща, Німеччина тощо). Напевно, в цьому випадку онлайн-тренування в порівнянні зі звичайними є перевагою та взагалі єдиним варіантом. Адже до них можна підключитися із будь-якого точки планети. Втім, деякі учні МДЮСШ № 6 наразі обживаються на новому тимчасовому місці проживання та не мають багато часу на заняття шашками.
Встигли повернутися з Херсону
Так сталося, що в паузі між періодом карантинних обмежень і війною вінницькі шашкісти встигли зіграти в молодіжному чемпіонаті України, який пройшов у Херсоні.
— З Херсону повернулися 23 лютого, за добу до початку агресії Російської Федерації. Тоді нічого не віщувало біди. Турнір проходив, як зазвичай. Ніхто з моїх учнів не потрапив в Херсоні до числа призерів. Але це зараз не головне. Найважливішим є те, що ми вчасно повернулися із території, яка нині є окупованою ворогом, — наголосив Микола Леонов.
Тренер не береться передбачити подальший хід війни із Росією. Адже, за його словами, це не партія у шашки.
— В шашках варіанти можна порахувати, адже існує логіка гри. В нинішніх військових подіях незрозумілими є не лише логіка, а й правила гри. Тому прорахувати щось дуже важко, — пояснив Микола Леонов.
Журналіст, радіоведучий, сценарист КВН
Окрім шашок, Микола успішно показував себе й в іншій інтелектуальній діяльності. Бо він є дуже різносторонньою особистістю. Микола Леонов працював в редакції журналу, складав кросворди. У кількох виданнях робив журналістом. Був ведучим передачі та автором програм на радіо «Такт» у його «золотий період» (1990-і - початок 2000-х років). В минулому році видав дві книжки віршів.
А ще Микола Леонов успішно грав у КВН, а також разом зі свою дружиною тренував низку інших команд «веселих та винахідливих». Зокрема, колективи Вінницьких політехнічного і торговельно-економічного інститутів, збірну Броварів тощо. Але шашки залишаються для Миколи Леонова найголовнішім в житті.
Читайте також:
Переможець ультрамарафонських забігів Володимир Сухоставський захопився спортом у 50 років
Георгій Самков заснував «банку допомоги» та ініціював виплату стипендій ветеранам
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.