Біг - нова міська культура

Біг - нова міська культура
Стартуємо від “Книжки”. 27 травня тисячі вінничан можуть втілити мрії мільйонів - відчути себе марафонцем на грандіозній події “Вінниця біжить”
  • Подія року. Тисячі бігунів, весела атмосфера, неймовірні емоції – це все чекає на вінничан 27 травня у Вінниці.
  • Хочете стати частиною спортивної історії нашого міста?
  • Тоді киньте собі виклик, надягніть кросівки і біжіть разом з нами

27 травня професіонали та любителі можуть спробувати себе на дистанціях на 1, 4 та 9 км у наймасовіший спортивній події міста "Вінниця біжить".  Відчути себе справжнім марафонцем зараз дуже просто. А ще 50 років тому - це було привілеєм.

Не вірите? Перегляньте документальну стрічку П'єра Мората "Біг - це свобода", яка стала головною кінопрем'єрою в 2016 році. Це історія аматорського бігу. Кілька сюжетних ліній розповідають про те, як біг став частиною міської культури Америки, потім Європи, потім усього світу.
У головних ролях - натхненник Нью-йоркського марафону Фред Лебоу, бігунка Кеті Світцер, яка власними ногами та швидкістю пробивала шлях до марафонів усім жінкам. Це неймовірно, але жінок до марафонів раніше не допускали, вважаючи їх надто слабкими суперниками чоловіків.


Про жінок цікаво. Кеті Світцер почала бігати ще в школі, просто, аби слідкувати за фігурою. А потім закохалася в біг. В університеті її прийняли в чоловічу збірну по бігу, після того, як тренер випадково заміряв секундоміром її швидкість. Короткі на 800-100 метрів забіги не задовольняли дівчину, тож вона заявила своєму тренеру про марафон і отримала відповідь:"жінкам це не під силу".
А вже за кілька місяців Кеті зареєструвалася на марафоні, її ініціали випадково сплутали з чоловічими. У фільмі є цікаві кадри, на яких дівчину, що біжить марафон, переслідує директор забігу на автомобілі та прагне зірвати з неї номер. Дівчина вислизає з рук "переслідувача" і фінішує за 4 години та 20 хвилин, залишивши позаду більше 300 бігунів-чоловіків.
Тож міф про те, що жінці не місце на марафоні, розвіявся. Хоча наступна претендентка на звання жінки-марафонця з'явилася лише через 17 років.  

Відео дня

Неймовірно, але за право і свободу бігати, у 70-х роках боролись не лише любителі, але й професіонали. Символом цієї боротьби став американський бігун Стів Префонтейн. Своїм талантом він збирав повні трибуни фанатів. Організатори забігів лише на футболках з його зображенням піднімали купу грошей, а сам бігун мешкав у трейлері та перебивався випадковими підробітками.  Справа у тому, що за правилами Національної атлетичної асоціації, спортсмени, які мали брати участь в Олімпійських іграх, не могли заробляти спортом. Спонсорських контрактів тоді не було, тож Стів став засновником подібної практики. А його справу став розвивати Фред Лебоую. Чоловік не надто гарно бігав, але мав талант продюсерства. Щоб трохи попрацювати над дихалкою, Фред приєднався до невеликого клубу ентузіастів, які бігали навколо стадіону в Бронксі.


Це були 60-ті, і всі любителі бігу могли собі дозволити саме такі от пробіжки в парку. Але в 1970 році Френк, який на той час закохався в біг, проводить перший марафон в Центральному парку. Він сам сплатив за содову, шпильки, аби прикріпити номери учасників, і недорогі годинники для призів. Тоді участь у першому марафоні взяли
127 учасників, до фінішу дійшли 55. До речі, відтоді марафон став щорічним, і за п'ять наступних років кількість його учасників зросла втричі. Згодом марафон з парку перебрався на вулиці міста, його маршрут об'єднав кілька районів, у тому числі і кримінальні.
Згодом Нью-йоркський марафон став щорічним святом, візитною карточкою міста та джерелом доходу за рахунок туристів. Ну і, звичайно, прикладом для всіх.

“Вінниця біжить” може стати візитною карткою нашого міста.  Тож Рухаємо Вінницю разом.  

Читайте також:

"Вінниця біжить" за місяць. Найстарший бігун вже готовий

«Вінниця біжить» змінює маршрут - Соборну не перекриваємо


 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (2)
  • неизвестность

    хохлы не бегут, дядя! (с)
  • Прокоповна Проня

    Не надо так себя пиарить. Денег на шоу пожалели?
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
20:44 Вінницькі гімнастки підкорили Грузію. Привезли 21 нагороду з «Keti Cup Tbilisi» photo_camera 20:29 Родичі та бізнес-партнери у вінницьких МСЕК: знайшли багато цікавого в деклараціях членів комісій 19:35 «Ми гідно робимо свою роботу». Про історію та випробування війною Ладижинської ТЕС 18:45 Класична, сирна, шоколадна. Знані вінничани діляться рецептами великодньої паски та хліба photo_camera Від читача 13:03 EPAM Україна та ГО «Загартовані серця» передали Силам оборони 100 автомобілів 18:10 Оригінальні автозапчастини від провідних виробників тепер доступні для вінничан (Новини компаній) 18:09 У Вінниці виділять 21 мільйон гривень на потреби Захисників та Захисниць 17:48 Шукає ту, яку ніколи не цілував. Вони обоє із Джурина: хвилююча історія двох наших земляків 17:32 Як вінничанам з хронічними захворюваннями безплатно отримати ліки 17:00 Афіша Вінниці. Де і як відпочити дітям і дорослим на вихідних 27 та 28 квітня 16:35 Охорона та безпека під час війни: вінницькі охоронні фірми, сигналізація та відеонагляд (партнерський проєкт) 16:33 В останні дні квітня на вулицях біля Київського мосту обмежать рух. Яка причина та скільки це триватиме 14:45 З’явився білий бенгальський тигр. Чим ще здивує Подільский зоопарк у новому сезоні? photo_camera 13:45 У Вінниці чоловік з сокирою накинувся на контролера обленерго 13:32 «Колосівські» тхеквондисти здобули дві бронзи на турнірі «Hereya open» в Болгарії 13:20 Де смачно пообідати на Вишенці: огляд бізнес-ланчі і не тільки (партнерський проєкт) 12:45 За вбивство продавця трактора хмільничанин сидітиме 15 років 12:21 «Коли в темну пору йшли по траві, іскри сипалися з-під ніг». Спогади про аварію в Чорнобилі photo_camera 12:00 Адреси, де у Вінниці 26 квітня тимчасово не буде світла чи води 12:00 Як знайти роботу в Польщі: поради для українців (Новини компаній)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up