Нюанси створення та коли завезуть перших в'язнів у табір для полонених на Вінниччині

Нюанси створення та коли завезуть перших в'язнів у табір для полонених на Вінниччині
 • На Вінниччині могилів-подільську колонію перетворюють на табір для російських військовополонених.
 • На облаштування установи Кабмін виділив 3,2 мільйона гривень.
 • Кількість осіб, які перебуватимуть в колонії залежить від того, як швидко облаштують всі наявні площі.

Що буде із нинішніми в'язнями та про нюанси такого переформатування розповіла заступниця міністра юстиції України Олена Висоцька.

— Потреба нового табору виникла у зв'язку з тим, що кількість військовополонених росіян збільшується. Не проводяться, на жаль, обміни, російська сторона їх блокує або відкладає. Ми, як країна, яка виконує всі Женевські конвенції та дотримується прав людини, зобов'язані створювати належні умови для тримання полонених. Саме для цього одна із наших колоній незабаром буде повноцінним табором для тримання російських військових, — пояснює Олена Висоцька. 

Українська сторона повинна виконувати Женевські конвенції

Міжнародне гуманітарне право встановлює вищі норми до тримання полонених. А саме такі самі чи схожі, в яких перебувають військові нашої країни. Тому потрібно привести відповідно до таких норм дану установу. Це всі побутові речі, належні площі, тепло, вода, світло, їжа, медичне обслуговування, навчений персонал. Тобто, це не просто приміщення для утримання. 

Відео дня

— Україну постійно відвідують місії міжнародних організацій, мандатом яких є перевірка, надання зауважень і рекомендацій до роботи з полоненими. Це може вплинути на репутацію нашої країни у світі. Це важливе політичне питання. Ми ретельно стежимо за тим, щоб не допустити негативних звітів про цю роботу або недопрацювань з умовами утримання, — наголошує Висоцька.

За словами пані Олени, виділені Кабміном кошти підуть на проєктно-кошторисну документацію та побутове обладнання, яке можна придбати без спеціальних дозволів. До прикладу, великогабаритна техніка для кухні, прання, сушіння білизни.

— Ремонтні роботи без проєктно-кошторисної документації не можемо проводити. Уже наступного року стане зрозуміло, скільки коштує ремонт і повноцінне обладнання цих приміщень. Будемо повторно звертатися до уряду, щоб додатково були виділені з резервного фонду кошти, — сказала заступниця міністра.

Для повного облаштування колонії під табір необхідно приблизно 30 мільйонів гривень, але це попередні розрахунки.

Кількість військовополонених в колонії залежить від того, як швидко будуть облаштовані усі наявні площі

— Відповідно до цього буде розрахована кількість військовополонених, яку зможемо утримувати. Зараз не можу сказати точно цифру. Вона коливатиметься від 300-400 осіб. На жаль немає часу, щоб повноцінно підготувати табір, і лише потім ввозити військовополонених. Усі ці роботи проводять паралельно. Найближчі тижні можна прогнозувати уже перших військовополонених, — зазначає Олена Висоцька. 

Наразі триває навчання персоналу табору для того, щоб кожен розумів відповідальність та знав норми Женевської конвенції, які регламентують порядок поводження з військовополоненими.

Засуджених, які перебували у колонії, розподілили в інші виправні установи, де вони продовжать відбувати покарання.

Колонія на Вінниччини стане другою в Україні, яку реорганізують у табір для військовополонених росіян. Перший такий заклад зробили на базі Миколаївської виправної колонії №50 на Львівщині.

Нагадаємо, на початку листопада стало відомо, що Кабінет міністрів виділив понад три мільйони гривень на перепрофілювання колонії у Вінницькій області на табір для полонених. 

 

Читайте також:

«Він писав путіну, щоб той здався». Три дні буддійський монах молився за мир на березі Дністра

«Я не хочу помирати!» У Жмеринці 12-річного хлопчика покусали собаки

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (40)
 • Ірина Іринка

  Шкода коштів на цих нелюдив, дотримання прав людини😡 до них, на розмінування територій їх виводити, а не кормити 3 рази на день делікатесами...
 • Алла Шылык

  До роботи їх - на разбор завалів чи інша важка праця, щоб не даром хліб їли. Військовополонені німці-ж працювали , ці що, не такі?
 • Маша Семчук

  Нема чого їх везти до нас😡
 • Лариса Губернатор

  Кайдани на ноги, і копати окопи на передовій.

keyboard_arrow_up