Про місця у Вінниці, куди цікаво та безпечно піти погуляти після пом'якшення карантину, розповіла амбасадорка і гідеса Вінниці Таня Рибак.
Про улюблені та цікаві малолюдні місця нашого міста, які можна відвідати без ризику для здоров'я, Тетяна Рибак розповіла у прямому ефірі на сторінці в Facebook Тур-Клуб Бідняжка.
Гідеса розповідає, що у Вінниці є безліч атмосферних місць і не лише у Центрі. Тетяна поділилась підбіркою з п’яти місць, які вона хоче відвідати після карантину. Основна перевага цих місць у тому, що, гуляючи ними, можна дотримуватись соціальної дистанції.
«Думаю, найдоступніше для всіх місце для прогулянок — це Центральний парк. До нього можна з будь-якої частини міста навіть дійти пішки, бо знаходиться він неподалік Центру», — розповідає Тетяна.
Крім того, що там можна насолоджувати природою, за словами Тетяни, територія парку має 40 гектарів, тому можна спокійно гуляти, дотримуючись соціальної дистанції. Звичайно ж, після завершення карантину.
«Це ще й історичне місце, він виник 130 років тому, у 1890 році. Тоді він називався «Літній сад» імені Л.Толстого. Цей парк був «стартапом» одного з відставних військових. Він приїхав у Вінницю і зрозумів, що гуляти тут ніде. Тоді цей військовий свою земельну ділянку обніс парканом, поставив альтанки та бесідки. Вхід туди був платний, але вінничани з задоволенням туди ходили. Так і виник наш Центральний парк», — каже гідеса.
За її словами, це одне з перших місць, яке вона хоче відвідати після карантину. Глянути на дерева, тюльпани, які висадили цієї весни, та інші рослини.
Наступним місцем, яке виділила Таня є лікарня на Пирогова. За словами спеціалістки, корпуси лікарні Ющенка, яка тоді вона називалась «Для душевнохворих», побудовані у 1897 році.
«Вона була побудована за рекомендацією Пирогова. Там існував особливий мікроклімат, який створював Південний Буг. Останній був тоді настільки чистий, що води з нього проводили у лікарню. У Вінниці тоді ще було системи каналізації, але у лікарні вони вже були», — каже жінка.
За словами Тетяни, атмосфера загадковості там витає досі, особливо біля старих будівель. Тому вінничанка б радила подивитись на стару споруду та природу навколо неї. І, звісно, там можна дотримуватись соціальної дистанції.
«Для мене сходи на Оводова 1, біля школи №3 дуже асоціюються з монмартом, тому рекомендую і вам у цьому переконатись», — каже гідеса.
За її словами, якщо зупинитись на верхній частині сходів, то можна побачити прекрасний Буг, Київський міст, а по праву руку Церкву Покрови. Каже, сидячи там можна насолоджуватись свіжим повітрям, краєвидами й життям.
«Є й історична родзинка у цього місця. Вінниця 130 років тому була визнана курортним містом і ще тоді ці сходи приманювали вінничан. Бо спустившись донизу, вони могли потрапити на острів, обрис якого ще видно під Київським мостом. А на цьому острові можна було пограти в крокет та поруч проводили перегони на яхтах», — розповідає жінка.
«Це територія старого дитячого табору ім. М.М. Коцюбинського на Старому місті. Минулого року цей табір отримав друге життя. Там відбувався open air проект «SUN Територія», — розповідає Тетяна.
За словами гідеси, за територією зруйнованих будівель є ставок. Далі можна поглибитись в ліс, пройшовши його можна вийти до Південного Бугу та відомого каменя Коцюбинського. На цьому камені, за переказами, він писав свої твори.
«В кінці 18 століття на частині сучасної вулиці Пушкіна ще був ліс. І саме цю частину міста тоді називали «Садки». Зараз вулички Городецького, Толстого, Пушкіна, які знаходять у Центрі, зберегли тодішній настрій», — каже Тетяна.
За словами Тані, пройшовши цими вуличками, ви не зустрінете багато людей. І зможете побачити дачу Майки та медичну бібліотеку, яка належала Грохольським.
Читайте також:
«Я втомився від карантину, що робити?» Зібрали поради психологів
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
А по-людськи як буде?
В 3,14...де...
Позаботьтесь о будущем Украины...)))