На Вінниччині посилили заходи безпеки через загрозу ящуру

-
В Україні загострилася ситуація з ящуром після спалахів хвороби в Німеччині, Словаччині та Угорщині. У Вінницькій області запровадили додаткові заходи для запобігання занесення хвороби, зокрема заборону на випас парнокопитних тварин у 10-кілометровій зоні вздовж кордону з ЄС.
-
Також ввели обмеження на ввезення тварин та продукції від них і на переміщення тварин без відповідних ветеринарних документів.
-
Власникам тварин рекомендують посилити заходи безпеки на господарствах і негайно звертатися до ветеринарних служб у разі підозри на захворювання.
В Україні ящур не фіксували протягом майже 40 років. Ця високозаразна хвороба передається повітряно-крапельним шляхом і становить серйозну небезпеку для парнокопитних тварин, як свійських (корів, кіз, свиней, буйволів), так і диких (косуль, кабанів). Основними носіями ящуру для людини є інфіковані тварини, зокрема корови, молоко яких може містити збудник хвороби.
Останній випадок ящуру в Україні був зареєстрований в 1988 році, а з 1992 року. Україна має офіційний статус Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин (заснованої як МЕБ) як країни вільної від вакцинації.
На початку цього року Ящур зареєстрували в Німеччині, а також в Угорщині. Важливо, що угорська влада заявляє: зафіксований навесні спалах ящуру на фермі міг статися через використання вірусу, розробленого в лабораторії.
У зв’язку зі спалахами вірусу ящуру в Німеччині, Словаччині та Угорщині, у Вінницькій області впровадили додаткові заходи біобезпеки для недопущення занесення небезпечного захворювання. Про це повідомили у Вінницькій обласній військовій адміністрації.
Держпродспоживслужба у відповідь на спалах швидко запровадила заходи, щоб не допустити занесення хвороби на територію України. Це заборона на ввезення живих тварин, які сприйнятливі до вірусу та продукції від них, крім того заборона ввезення репродуктивного матеріалу.
Одним із ключових запобіжних заходів в Україні стало запровадження заборони на випас парнокопитних тварин у 10-кілометровій зоні вздовж кордону з ЄС. Це стосується великої рогатої худоби, свиней, овець, кіз, буйволів та інших тварин, які сприйнятливі до вірусу. На кордоні передбачили посилення заходів контролю нашими колегами з міжрегіональних головних управлінь держпродспоживслужби на державному кордоні, зокрема:
- забезпечення пропуску пасажирів та екіпажів транспортів через дезінфікуючі килимки;
- проведення дезінфекції транспортних засобів на пунктах пропуску;
- забезпечення виконання заборони на ввезення продуктів тваринного походження, в тому числі в ручній поклажі та багажі громадян.
Які профілактичні заходи впроваджуються у Вінницькій області?
- Постійний моніторинг епізоотичної ситуації в господарствах усіх форм власності.
- Проведення зустрічей з представниками господарств із роз’яснювальною метою щодо профілактики ящуру.
- Інформаційно-роз’яснювальна робота серед населення та власників тварин щодо ознак захворювання, шляхів передачі та методів профілактики.
- Заборона переміщення тварин без відповідних ветеринарних документів.
Як уберегти господарство від ящуру?
— Утримуйте тварин у закритих приміщеннях, не допускайте їх контакту з чужими особами чи іншими тваринами. Не купуйте тварин без ветеринарних супровідних документів. Регулярно проводьте дезінфекцію приміщень та інвентарю. Дезінфікуйте транспорт, що використовується для перевезення тварин, кормів чи продукції тваринного походження. Негайно повідомляйте ветеринарну службу у разі появи підозрілих симптомів: слинотеча, виразки на слизових оболонках, відмова від корму, підвищення температури, — наголошує Геннадій Мельничук. — Наразі — кожен повинен посилити увагу. Особливо зараз у весняний період, так як сприятливими умовами для збереження та поширення вірусу в навколишньому середовищі є низька температура та підвищена вологість. Ситуація залишається під контролем Держпродспоживслужби
Передача та поширення
Вірус ящуру міститься у всіх виділеннях і секретах інфікованих тварин. Зокрема, ці тварини видихають велику кількість аерозольного вірусу, який може інфікувати інших тварин. Вірус може бути присутнім у молоці та спермі за 4 дні, до прояви клінічних ознак хвороби.
Тяжкість спалаху ящуру пов’язана з легкістю, з якою вірус може поширюватися будь-яким або всіма перерахованими нижче шляхами:
- інфіковані тварини
- заражені загони/будівлі або заражені транспортні засоби для перевезення тварин;
- заражені матеріали, такі як сіно, корм, вода, молоко або біологічні рідини;
- забруднений одяг, взуття або обладнання;
- інфіковане вірусом м'ясо або інші продукти тваринного походження;
- інфіковані аерозолі (поширення вірусу через повітряні потоки).
Тварини, які одужали від інфекції, іноді можуть бути носіями вірусу і спричиняти нові спалахи хвороби.
Наслідки захворювання
- Економічні збитки у галузі тваринництва на внутрішньому ринку України
- Зменшення експортних можливостей для такої продукції: молоко та
- молочні продукти, м’ясо сприйнятливих тварин
— Наразі в Україні забороняється використання вакцин проти ящуру та застосування гіперімунних сироваток проти ящуру. Рішення про здійснення екстреної вакцинації може ухвалюватись ДНПК при Кабінеті Міністрів України але за певних умов, — зазначає Геннадій Мельничук
Читайте також:
У Ямполі вздовж Дністра планують звести паркан з колючим дротом
«Смерть сина мені дає новий поштовх до роботи»: Юлія Вотчер записала звернення біля могили Андрія
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
-
JuliaА де це, вибачте, Вінницька область межує з ЄС?
-
СашаУже с Ковидом, проходили!! Знаем!! Бабла отмоют,пид.р.сы!!!
-
Дaшуля 💦Чтоооо?))🇺🇦Anarhist🇺🇦@anarhist93🐾📦 reply Дaшуля 💦Бот звали нах
-
Лидия Витвицкая-ОкаевичКлас, нова схема списання бюджетних коштів 💪Andrei Vladimirovich reply Лидия Витвицкая-ОкаевичLida Vitvitskaya ну це не тільки в Україні і не схема а так і е наразі в Угорщині Словаччині та Австрії