Забутий корупціонер. Де нині екскерівник «Вінницького облавтодору», який давав хабар очільнику ОДА?

Забутий корупціонер. Де нині екскерівник «Вінницького облавтодору», який давав хабар очільнику ОДА?
  • За весь час на Вінниччині сталося безліч корупційних скандалів за участю різних посадовців. У когось проводили обшуки, когось навіть «на гарячому» затримували під час отримання хабаря, а дехто отримував підозру.
  • Але що було далі? Кого покарали? Де ці люди зараз?
  • Ці запитання виникли й у нас, тож ми вирішили створити окрему рубрику Забутий корупціонер, в якій розповідатимемо, що сталося з посадовцями, які вчинили або підозрювалися в корупційних злочинах.

Сьогодні відзначають День святого Миколая, і ми подумали, що тематично було б розповісти про якогось корупціонера з Вінниці на ім’я Микола. Але одночасно сьогодні ще одне дуже важливе свято — День Збройних сил України.

Тож для сьогоднішнього матеріалу ми вирішили обрати не Миколу, а Миколайовича, справа якого була призупинена у зв’язку з тим, що він проходить службу у Збройних силах України. Йдеться про екскерівника Служби автомобільних доріг у Вінницькій області Ігоря Алексєєва.

Восени 2020 року його підозрювали у пропозиції хабаря в розмірі 4,2 мільйона гривень голові Вінницької ОДА. Але давайте про все по черзі…

Відео дня

Зазначимо, що всю інформацію для підготовки цього матеріалу ми беремо з відкритих джерел і реєстрів.

Хто такий Ігор Алексєєв?

За даними його біографічної довідки, Ігор Алексєєв народився 11 січня 1965 року в місті Ворошиловград (з 1990 року — Луганськ). У 1987 році закінчив Київське вище військово-інженерне училище зв’язку імені М. І. Калініна. До 1996 року проходив службу в армії.

У дорожню галузь він прийшов працювати у 2007 році на посаду заступника начальника з фінансово-економічних питань Служби автомобільних доріг у Вінницькій області. Через рік очолив філію «Вінницька ДЕД» ДП «Вінницький облавтодор», де пропрацював два роки.

У 2009 році Алексєєв закінчив Інститут економіки і бізнесу на транспорті Національного транспортного університету за спеціальністю «Автомобільні дороги та аеродроми».

З 2010 по 2011 рік працював заступником начальника Служби автомобільних доріг у Кіровоградській області, а з 2011 по 2013 рік — начальником філії «Копилянська ДЕД» ДП «Полтавський облавтодор». З 2014 року він очолив Службу автомобільних доріг (САД) у Вінницькій області.

Загалом Алексєєв працював начальником Служби у 2014–2016 роках. У 2016 році його звільнили після отримання трьох доган за невиконання службових обов’язків. Проте у 2019 році його поновили на посаді за рішенням Верховного Суду України.

Однак уже 8 жовтня 2020 року стало відомо, що посадовця затримали на «гарячому».

Що зробив Ігор Алексєєв?

Екскерівник Служби автомобільних доріг у Вінницькій області запропонував голові Вінницької ОДА, тоді це був Сергій Борзов, хабар у розмірі понад чотири мільйони гривень. Про цей злочин заявив сам Борзов.

На своїй сторінці у Facebook він писав:

«Керівник Служби автомобільних доріг у Вінницькій області Алексєєв І. М. запропонував надати мені, як голові Вінницької ОДА, неправомірну вигоду у розмірі 4,2 млн грн за вирішення питання про погашення заборгованості та виділення коштів з державного бюджету України на оплату за раніше поставлене медичне обладнання для комунального медичного закладу області КЗ «База спеціального медичного постачання» перед комерційними структурами (ТОВ «Ілантанмед» та ПП «Донмед») у розмірі 42 млн грн, — йдеться у повідомленні. — Так, 24 вересня 2020 року я звернувся до правоохоронних органів із заявою щодо пропозиції неправомірної вигоди, яку зробив керівник Служби автомобільних доріг у Вінницькій області Алексєєв Ігор Миколайович».

Після цього за даним фактом у НАБУ відкрили кримінальне провадження. Алексєєва затримали «на гарячому», коли він передавав 200 тисяч гривень, і одразу оголосили про підозру.

Через тиждень після цього відбулося перше судове засідання, на якому чоловіку обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави в розмірі 3 мільйони 933 тисячі 800 гривень. Як зазначено в ухвалі Вищого антикорупційного суду (ВАКС) від 13 жовтня, він сплатив заставу і був звільнений із-під варти прямо в залі суду.

Звідки гроші?

Одразу виникає питання: які доходи мав Ігор Алексєєв, якщо зміг так легко внести понад 3 мільйони гривень?

Наразі перевірити його декларацію за 2019 рік неможливо, оскільки вони закриті через його статус військовослужбовця. Проте завдяки матеріалу видання Veжа, яке зробило скриншот декларації, частина інформації стала відома.

Згідно з декларацією, яку він подав 29 травня 2020 року, заробітна плата за основним місцем роботи (начальник Служби автомобільних доріг у Вінницькій області) становила 9142 гривні. Крім того, вказано дохід від продажу нерухомого майна в розмірі 593 816 гривень.

Натомість у розділі «Грошові активи» зазначено зовсім інші суми:

  • Готівкові кошти: 103 000 доларів США, 59 500 євро, 468 000 гривень.
  • З цих сум 48 500 євро та 56 000 доларів належать дружині обвинуваченого, Наталії Алексєєвій.

До речі, Наталія Алексєєва є однією із засновниць компаній ТОВ «Аквавіт-А» та ТОВ «Поділля-V».

Зауважимо, що в декларації були зазначені кошти, позичені третім особам, у розмірі 15 тисяч доларів, та ще 6700 гривень на банківських рахунках.

Попри ці події, Ігор Алексєєв залишався начальником Служби автомобільних доріг у Вінницькій області аж до січня 2021 року.

Що нині з цією справою?

З жовтня 2020 по березень 2021 року тривало досудове розслідування. У липні 2021 року колегія суддів постановила ухвалу, якою змінила запобіжний захід — розмір застави було зменшено з 3 933 800 грн до 3 632 000 грн. В результаті заставнику повернули 301 800 грн.

Більше значних змін у справі не було. В останній ухвалі, датованій 26 травня 2022 року, зазначено, що за клопотанням адвоката судовий процес було призупинено у зв’язку з тим, що Ігор Алексєєв проходить службу у Збройних силах України.

Нагадаємо, раніше ми публікували матеріал про те, як підсудні уникають покарання, скориставшись мобілізацією. Детальніше про це можна прочитати за посиланням:

 

Читайте також:

 Забутий корупціонер. Де зараз ексочільник управління фіскальної служби Руслан Осмоловський?

Скільки прокурорів у Вінниці мають інвалідність та отримують пенсію

Мери, заступники та директори: хто потрапив до реєстру корупціонерів на Вінниччині у 2024 році?

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (5)
  • Читач74

    А що, так можна було?
  • Поліна

    Мабуть десь уже в теплих краях той Алєксєєв.
  • Горгона

    Хай живе Умань!
  • Людмила

    Борзов не взяв чи як?🤣🤣🤣чи сам здав що цей хотів?)))

    Читач74 reply Людмила

    Образився , що мало запропонували , тому і здав. Жалюгідні 10 відсотків.

keyboard_arrow_up