Мери, заступники та директори: хто потрапив до реєстру корупціонерів на Вінниччині у 2024 році?

Мери, заступники та директори: хто потрапив до реєстру корупціонерів на Вінниччині у 2024 році?
  • На Вінниччині за весь час існування реєстру корупціонерів внесено 1205 осіб. За останні десять місяців цього року туди потрапили ще 169 людей.
  • Хто вони та до яких корупційних справ причетні? Розповідаємо.

У період з 1 січня по 9 жовтня 2024 року до реєстру корупціонерів на Вінниччині потрапили 169 людей. З них 98 осіб — за адміністративні порушення, а 65 — за кримінальні.

У цьому матеріалі ми проаналізували корупціонерів, які порушили Кодекс України про адміністративні правопорушення. Для цього відібрали найцікавіші справи.

Хто і за що потрапив до реєстру з Вінниччини?

Літинський селищний голова

Відео дня

Анатолій Бичок, голова Літинської селищної ради Вінницької області, потрапив до реєстру корупціонерів за ч. 1 та ч. 2 ст. 172-7 КУпАП (Порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів).

Анатолій Бичок

Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом, 25.вересня 2023 року Управління стратегічних розслідувань у Вінницькій області надіслало лист голові Літинської селищної ради, у якому зазначалося, що вони збирають докази щодо можливого вчинення корупційного правопорушення головою ради і запросило надати певні документи.

У відповідь Управління стратегічних розслідувань отримало лист з підписом Анатолія Бичка, але у ньому голова не надав запитуваних документів. Він пояснив це тим, що представники державного органу не надали підтвердження про наявність розпочатого провадження. 

Це було розцінено як відмова в наданні інформації і, як зазначено у справі, приватний інтерес Бичка полягав у прагненні уникнути перевірки щодо дотримання ним вимог антикорупційного законодавства. 

Літинський районний суд Вінницької області постановив притягнути селищного голову до адміністративної відповідальності за ч. 1 та ч. 2 ст. 172-7 КУпАП і накласти штраф у розмірі 1700 грн та 3400 грн.

Мер міста Липовець

До реєстру також потрапив міський голова Липовецької міської ради Віктор Бичков. Його звинувачують у тому, що 6 липня 2022 року, на засіданні міської ради, він не повідомив про наявність конфлікту інтересів під час розгляду питання щодо надання в оренду ПрАТ «ЗЕРНОПРОДУКТ МХП» земельної ділянки комунальної власності.

Віктор Бичков

На суді мер своєї провини не визнав. Він пояснив, що став міським головою Липовецької міської ради в 2021 році, до цього працював у ПрАТ «Зернопродукт МХП» на керівних посадах. Під час голосування він був присутній і визнав, що це питання справді розглядалося. Але вказав, що на той момент закон не вимагав чітких роз'яснень щодо конфлікту інтересів у таких ситуаціях. Крім того, він заявив, що керувався інтересами громади, оскільки земля не використовувалася і могла приносити дохід до місцевого бюджету. Він підкреслив, що не отримав жодної вигоди від цього голосування.

Адвокат міського голови просила закрити справу, оскільки вважала, що немає доказів адміністративних правопорушень, а також не було підтверджень, що голова отримав якісь матеріальні чи нематеріальні вигоди. Прокурор, навпаки, вважав, що міський голова мав конфлікт інтересів, оскільки не повідомив публічно про свою зацікавленість під час сесії.

Суд в першій інстанції визнав мера винним у конфлікті інтересів і наклав штраф у розмірі 3400 грн, а також судовий збір 605 грн.

Однак, 28 червня Вінницький апеляційний суд скасував дане рішення та закрив провадження.

Заступник мера міста Липовець

Ще одним фігурантом у реєстрі корупціонерів є заступник мера Липовецької міської ради Анатолій Дацький. Будучи призначеним на посаду заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради з 26 січня 2022 року, він продовжив перебувати на керівній посаді в ТОВ «СКВ-СЕРВІС», а також порушив заборону щодо їх входження, будучи учасником загальних зборів вищевказаного товариства.

Таким чином, він скоїв адміністративне правопорушення, передбачене частиною другою статті 172-4 КУпАП, тобто — порушення особою встановлених законом обмежень щодо входження до складу правління, інших виконавчих чи контрольних органів, або наглядової ради підприємства чи організації, що має на меті одержання прибутку.

У судовому засіданні Анатолій Дацький визнав свою провину. Суду він пояснив, що дійсно займає посаду заступника міського голови. Однак на момент призначення на вказану посаду і до грудня 2023 року він був засновником та учасником ТОВ «СКВ-СЕРВІС» і, відповідно до статуту суб’єкта господарювання, членом вищого органу товариства — загальних зборів учасників.

Аргументував це тим, що протягом останніх шести-семи років вказане підприємство не здійснювало будь-якої господарської діяльності, тому він не надав цьому належного значення. Крім того, в той час почалася війна рф проти України, що також не дало йому можливості вчасно вийти із суб’єкта господарювання чи передати права на нього.

Директорка Оленівської гімназії

Алла Дунська, будучи директоркою Оленівської гімназії Могилів-Подільської міської ради, 16 грудня 2022 року виплатила щорічну грошову винагороду педагогічним працівникам, зокрема її чоловіку, вчителю фізкультури. І 21 грудня 2022 року, видала йому премію.

Проте, проблема полягає в тому, що вона не повідомила управління освіти Могилів-Подільської міської ради про те, що у неї в підпорядкуванні є чоловік. У судовому засіданні директорка визнала свою провину, але зазначила, що вчинила ці правопорушення через недостатнє знання законодавства.

В результаті суд постановив визнати Аллу Дунську винуватою у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених частинами 1 і 2 статті 172-7 КУпАП (порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів). На неї наклали адміністративне стягнення у вигляді штрафу в дохід держави в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400 (три тисячі чотириста) гривень.

Варто додати, що під час аналізу інших фігурантів реєстру корупціонерів за цією ж статтею проходили директори інших навчальних закладів, таких як:

  • Анатолій Зварищук — директор Вербської гімназії Чечельницької селищної ради.
  • Віталій Муравський — Лукашівський ліцей Липовецької міської ради.
  • Володимир Тарахта — Білозерівський ліцей Липовецької міської ради.
  • Володимир Білик — Білянська гімназія Чернівецької селищної ради.
  • Галина Бурлака — Жабокрицька гімназія Чечельницької селищної ради.
  • Галина Заболотна — заступник директора з навчально-виховної роботи Ліцей №1 смт Крижопіль.
  • Геннадій Конопелько — Ліцей №1 Ладижинської міської ради.
  • Леоніда Барановська — Лозівський ліцей Чернівецької селищної ради.

Директорка наукової бібліотеки ім. В. Отамановського

Ларису Сеник ще у грудні 2023 року суд визнав винною у скоєнні корупційного адміністративного правопорушення, і 17 жовтня 2023 року на неї Вінницьким міськсудом було накладено адміністративне стягнення в розмірі 6800 грн за частинами 1 і 2 статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП).

Лариса Сеник

Як і в попередній справі, Лариса Сеник своїми наказами встановлювала надбавки та преміювала підлеглих, серед яких був і її чоловік. В бібліотеці він працює інженером з комп’ютерних систем. А ще на період відпустки водія господарського відділу бібліотеки директорка закладу тимчасово прийняла свого чоловіка за сумісництвом. У таких випадках, згідно з законодавством, потрібно негайно повідомляти своє вище керівництво про виникнення суперечності між приватним інтересом та дискреційними повноваженнями. 

Але Лариса Сеник цього не зробила. Тому і Вінницький апеляційний суд 11 грудня 2023 року її провину підтвердив, відмовивши в задоволенні апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції. А через два дні, тобто 13 грудня 2023 року, Вінницький міськсуд знову визнав Ларису Сеник винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених частинами 1 і 2 статті 172-7 КУпАП. І знову це було пов’язано з конфліктом інтересів при преміюванні чоловіка.

А 6 вересня стало відомо, що голова Вінницької обласної Ради Вячеслав Соколовий підписав розпорядження про звільнення Лариси Сеник з посади директорки Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Отамановського. 

Як інформує поліція Вінницької області, директорка бібліотеки створила фіктивну посаду, підробляла документи, нібито ця людина працювала і отримувала зарплату. Ці гроші з травня 2019 по грудень 2022 року директорка привласнювала собі. Своїми протиправними діями посадовиця завдала Вінницькій обласній раді збиток на суму понад 450 000 гривень. За це їй загрожує до восьми років ув'язнення.

Наразі їй оголосили про підозру. Вирішується питання про обрання запобіжного заходу та відсторонення від посади.

 


Читайте також:

Автомобілі голів вінницьких МСЕК: скільки коштують і в кого найдорожча машина?

«Мене просто обікрали». Северинівська сільрада «віджала» водойму у підприємця?

Новий рейтинг сімейних лікарів Вінниці. До кого найбільше записуються?

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (13)
  • Тамара Рянічева

    Бичков ще по вуха у кримінальній справі.
  • Raiza Panchenko

    Всі там однакові. Поки не введуть смертну кару за нанесення шкоди державі.
  • Олена Борозенець

    Дізналися, та й відпустять пі заставу в 1 000 000 Дол.!!!!!!!! Мафія не переможна. Все в нас на показ!!!
  • Людмила

    Налякав

keyboard_arrow_up