За «крок» до жовтої зони. Вакцинація вчителів врятує школярів від дистанційки

- Ковід набирає обертів. Тому МОЗ хоче посилити карантин в Україні вже з 13 вересня.
- Якщо Вінниччина переходить до «жовтої» зони, то, серед обмежень — дистанційна освіта. Продовжити ходити до шкіл можна, якщо щеплено не менше 80% персоналу.
- Як з вакцинацією освітян у Вінниці? Та як будуть вчитись в «жовтій», «помаранчевій» і «червоній» зоні карантину?
Урядовці та нардепи заговорили про посилення карантину в Україні. Мовляв, епідемія нарощує обертів наразі у трьох областях — Львівській, Чернівецькій та в нашій, Вінницькій області. І тому тут є сенс перейти з «зеленої» на «жовту» зону карантинних обмежень.
В урядовій постанові №1236 читаємо, що серед обмежень «жовтої» зони — перехід на дистанційну форму навчання в закладах освіти. Очне навчання може бути тільки там, де провакциновано від ковіду не менше 80% персоналу. І станом на 30 серпня таких закладів у Вінниці було нуль!
Середній показник щеплень — 60%
За даними, які ми отримали у відповідь на інформаційний запит, найбільше щеплених вчителів було в школі-гімназії №6 (79%), вінницькій спеціальній школі з дошкільним відділенням (69%) та у вінницькому технічному ліцеї (61%). Решта закладів мала показник вакцинації до 50% від кількості персоналу.
Здивувало те, що в деснянській школі-дитсадку (Десна є частиною нашої міської ОТГ - авт.) ніхто з персоналу не виявив бажання вакцинуватись. Можливо це помилка? Телефонуємо за уточненнями до директорки департаменту освіти міськради Оксани Яценко.
— Те, що у Десні вакцинували нуль освітян, то ця неправда. У мене зараз свіжа статистика і тут вказано, що в школі-дитсадку селища Десна повністю провакциновані, двома дозами, 72% персоналу, — говорить Оксана Яценко.

Чиновниця каже, що освітяни охоче щеплюються від ковіду, тому що воліють працювати в очному режимі.
— Але в нас добровільна вакцинація, правда? Навіть серед вчителів, — питає журналіст.
— А що вчитель не людина? Для всіх добровільна, і для вчителів також, — відповідає Яценко.
— Просто я хочу зрозуміти мотивацію вчителів для вакцинації...
— Мотивація? Я вам розкажу. Це збереження життя і здоров’я власного, і оточуючих дітей та працівників. От ця сама головна мотивація, — відповідає директорка департаменту освіти міськради Оксана Яценко.
Також, за її словами, середній показник щеплень серед закладів освіти нині складає 60%. Інакше кажучи, більше половини освітян міста та приєднаних сіл вже щеплені від ковіду. А щоб навчати в очному режимі — треба 80%. Бо, як виявилось, вакцинація рятує не тільки життя, а й рятує дітей від дистанційки.
Що ще відомо про посилення карантину
Через зростання захворюваності на ковід, уряд вирішить, де і як треба посилити карантин. Рішення прийматимуть на цьому тижні, про що сказав представник Кабміну в Верховній Раді Тарас Мельничук, передає УНН.
Те ж джерело пише, що Міністерство охорони здоров’я направило подання до уряду, що варто перевести Україну в «жовту» зону карантину.
«На цьому тижні відбудеться комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яка розгляне наше звернення і більше всього, що з наступного понеділка Україна перейде в «жовтий» рівень епідемічної небезпеки», — цитує УНН міністра Віктора Ляшка.
Як діти будуть вчитись за різних зон
Також в МОЗ опублікували свіжі критерії переходу на дистанційну освіту. Так, при «зеленій» зоні школи та дитсадки працюють в звичайному режимі, із дотриманням протиепідемічних правил — зокрема, маски в коридорах для старшокласників, вчителі в щитках або масках, наявність антисептиків тощо (постанови головного санітарного лікаря України для дошкільних закладів та закладів освіти).
«Жовта» та «помаранчева» зона — це перехід на дистанційне навчання. Продовжити ходити в школу чи дитсадок можна в тому випадку, якщо в закладі вакциновано не менше 80% персоналу.
«Червона» зона — відвідувати заклади освіти заборонено всім, крім вихованців дитсадків та учнів 1-4 класів, за умови, якщо в закладі вакциновано не менше 80% персоналу. Для решти навчання відбувається в інших формах, в тому числі дистанційно.
Минулого тижня, нагадаємо, щеплення від ковіду отримали майже 10 тисяч вінничан
Читайте також:
На Вінниччині можуть посилити карантин. Область на порозі «жовтої» зони
У нас машина, а у вас? Як в різних країнах світу заохочують вакцинуватись від коронавірусу
«Хіба вакцина продовжить мені вік?»: чому вінничани старшого віку не бажають щеплюватись від ковіду
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
Примусово заставляють вакцинуватися вчителів ,мед персонал .Якщо ні ,звільняй місце.
Отак і буде чипування .
Люди мруть як мухи після вакцинації!!!