З Європейської площі прибрали фігури будьонівця, червоногвардійця та червоноармійця

З Європейської площі прибрали фігури будьонівця, червоногвардійця та червоноармійця
  • Дана скульптурна композиція звеличувала борців за радянську владу, яка всіма силами намагалась знищити українську державність та національну ідентичність. Натомість ідеологія «совєтів» тісно пов’язала цей пам’ятник з перемогою у Другій світовій війні. Насправді це хибне сприйняття.

Рішення, яке дозволило прибрати з центру міста скульптурну композицію, схвалив виконком міської ради на минулому тижні. Про це інформує Вінницька міська рада.

— За архівними матеріалами, перші колективні захоронення на цьому місці більшовиків та їхніх прихильників, які воювали проти Армії Української Народної Республіки, відбувалися упродовж 1919-1922 років, — розповідають у міськраді. — Лише з 1958 року на меморіал із кладовищ Вінниці та Вінниччини почали перепоховувати прах учасників подій Другої світової війни. Відтоді офіційна назва цього місця — «Меморіал борців за радянську владу, загиблих у роки Громадянської та Великої Вітчизняної війни». За інформацією істориків, цей пам’ятник у тодішньому сквері Козицького відкрили 7 листопада 1977 року з нагоди 60-ї річниці більшовицького перевороту — «Великої Жовтневої Соціалістичної революції». Пропагандистська скульптурна композиція — символ епохи тоталітаризму, символ тих, хто фізично знищував нашу націю голодоморами та репресіями. 70 років українцям насаджували «єдино правильну» ідеологію та версію історії, змушували забути справжнє коріння. Поза сумнівом, радянській владі майже вдалося це зробити.  Але сьогодні ми маємо унікальний шанс розкрити істинні сторінки історії України, зокрема і Вінниці, та відновити власну національну та локальну систему цінностей та ідентичності.

Відео дня

Надалі фігури будьонівця, червоногвардійця та червоноармійця зберігатимуться в Історико-меморіальному комплексу пам’яті жертв нацизму — філії Вінницького обласного краєзнавчого музею.

Опитування

Чи задоволені ви рішенням прибрати пам'ятник?

 

Читайте також:

Як діяти та куди звертатися. У Вінниці розробили «Дорожню карту біженця»

Пам’ятка для батьків. Як допомогти дитині під час війни, щоб вберегти її емоційний стан

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (51)
  • Оксана Безносюк

    А на якого дідька ці монстри якомусь музею?!?Чи вони мають якусь мистецьку цінність?Викреслити з життя, щоб не бачити вже нічоготого потворного.Бо ж у  захоплених південних регіонах десь познаходили тих монстрів і назад приволокли...
  • Anna Rita

    Я считаю, что эти три солдата нас защищали. При чем тут они к рашистам? Такая же нелепая идея как и привезти сюда танки рашистов….
  • Volodymyr Onischuk

    поставте Тризуб
  • Volodymyr Onischuk

    +

keyboard_arrow_up