Якою буде Вінниця у 2041 році? Населення зросте до понад 400 тисяч людей, що ще зміниться?

- Вінничани на громадських слуханнях ухвалили головний документ міста —Комплексний план просторового розвитку міської територіальної громади.
- Що він передбачає і як голосували?
Комплексний план просторового розвитку міської територіальної громади — таку назву має документ, який обговорювали на громадських слуханнях. Приємно вразила небайдужість вінничан. Попри непростий час, у залі зібралося понад 230 людей. Щоправда, не всі присутні дочекалися до закінчення зібрання. Воно й не дивно, адже представлення плану і його обговорення тривало протягом чотирьох годин.
Як усе відбувалося, бачив журналіст «20 хвилин» /RIA.
Не буде плану — не прийде інвестор
Під час голосування документ підтримали 123 учасників слухань, проти висловилися 26. Учасники слухань рекомендували його на розгляд і схвалення депутатами міськради.
Комплексний план просторового розвитку міської територіальної громади розробляли фахівці ДП «Діпромісто». Нині це єдиний у державі заклад, який має право і можливості на розробку і виготовлення містобудівної документації. Фахівці цього наукового підприємства прибули до Вінниці для участі у громадських слуханнях. Кожен з них робив доповідь щодо окремої сфери діяльності, а потім відповідав на запитання вінничан.
Головним економістом проекту є заступник директора ДП «Діпромісто» професор Юрій Палєха.
За його словами, Вінниця стала першим обласним центром де ми виходимо на затвердження комплексного плану просторового розвитку на сесії міської ради.
На запитання, для чого потрібен такий документ, професор Палєха відповів так: «По-перше, у державі проведена адміністративно-територіальна реформа і з’явилася нова територіальна одиниця — громада, — зазначив пан Палєха. — саме це наблизило нашу країну до просторового планування, як це робиться у європейських державах. За кордоном наші колеги розуміють, що таке просторове планування. Тепер ми стали зрозумілішими для них. Зарубіжні колеги кажуть, у вас має бути затверджена документація просторового планування, щоб ми могли розглядати територію з точки зору інвестування, вкладення коштів, розміщення нових підприємств».
Простіше кажучи, якщо громада не матиме Комплексного плану просторового розвитку, зарубіжний інвестор не прийде у таку громаду.
Таким чином Вінниця стане першим обласним центром у державі, де матимуть такий документ. До завершення його прийняття залишилося зробити ще один крок — розглянути і затвердити на сесії міськради. Таку рекомендацію дали учасники громадських слухань депутатам міськради.
Демографічний бум відбувається після війни
Чи не найскладнішим у розробці документу виявилося планування демографії.
«У нас війна, збільшилася смертність населення, скоротилася народжуваність, — пояснив причину такої складності професор Палєха. — Ми зверталися до Інституту демографії імені Птухи Національної академії наук. Його фахівці зробили два варіанти розрахунків: реалістичний і оптимістичний. Після війни відбувається певний демографічний бум, така тенденція спостерігалася завжди в інших країнах».
Таку тенденцію взяли до уваги розробники плану. - розраховують на збільшення населення нашого міста і громади у післявоєнний час.
Скільки людей буде у громаді через 17 років
Професор Палєха озвучив цифри про можливу кількість населення у Вінницькій міській громаді через 17 років, тобто у 2041-му. При цьому уточнив, що це цифри оптимістичного варіанту прогнозу фахівців Інституту демографії імені Птухи Національної академії наук..
Отже, загалом у Вінницькій міській територіальній громаді нараховуватиметься 430, 9 тисячі осіб, в т.ч. у Вінниці — 403,3 тисячі (нині нараховується 387 тис. жителів).
У селах громади: Вінницькі Хутори — 12, 6 тисяч, Десна — 1,9 тисячі, Гавришівка —2,4, Щітки —1,8, Стадниця — 2,5, Писарівка — 2,2, Малі Крушлинці — 2.2.
Під забудову відвели 190 гектарів
Питання житла одне з найбільш актуальних для жителів громади. Під багатоквартирну забудову відведено 190 гектарів землі. На цій площі планують збудувати понад 31 тисячу квартир. Заплановано спорудити три нові школи на понад сім тисяч учнів та дитсадки на майже сім тисяч місць.
«Основна частка будівництва припадає на Вінницю: 88,5% від усіх квартир», — йдеться в проєкті документації.
Найбільшу кількість житла планують побудувати у таких місцях:
- 10-й мікрорайон, 3 тисячі 210 квартир;
- Північний мікрорайон, 5 тисяч квартир;
- Цегельний завод – тролейбусне депо, 1 тисяча 570 квартир;
- Зулінського, 1, 1 тисяча 700 квартир;
- Гетьмана Мазепи, 1 тисяча 610 квартир.
У довгостроковій перспективі, до 2041 року, планують звести наступні великі мікрорайони:
- Тяжилівка (проєктна вулиця), 3 тисячі 940 квартир;
- вулиця Гонти — вулиця Нечуя-Левицького, 1 тисяча 240 квартир;
- мікрорайон «Академічний», 4 тисячі 650 квартир.
Йшлося також про інші складові головного документу життя міста.
Щоб ефективно розвивалося місто, виробнича територія має складати не менше семи відсотків від загальної площі міста. У плані передбачено, що вона становитиме 11 відсотків. Домінуючою буде харчова промисловість, на другому місці йде машинобудування.
Про медицину сказано, що громада забезпечена стаціонарними ліжками у медичних закладах Вінниця забезпечена на 182 відсотків. Тому їх збільшення не передбачається.
Вузьким місцем названо низький рівень озеленення нашого міста. Розробники плану віднайшли можливість збільшити цей показник до визначених норм.
До речі, найбільшим забруднювачем повітря у місті є транспортні засоби, їх «доля» у викидах в атмосферу забруднюючих речовин становить 80-83 відсотки. Тим часом прогнозується збільшення транспортних засобів у місті до загальної кількості 155 тисяч одиниць (340 одиниць на 1000 жителів).
Про що запитували вінничани?
Як віннчани долучалися до внесення своїх пропозицій і зауважень до важливого документа, пояснив директор департаменту архітектури та містобудування Яків Маховський. За його словами, на етапі розроблення проєкту, що тривало близько року, до департаменту архітектури та містобудування надійшло близько 400 звернень від вінничан, ще 35 пропозицій та зауважень внесли у процесі громадського обговорення, яке тривало понад місяць. Приблизно 95 відсотків із них врахували вже на початковій стадії формування документації.
Нова документація буде внесена до двох державних електронних реєстрів, що забезпечить її відкритість, прозорість та публічність, зазначив пан Маховський.
Він також пояснив, що за таким принципом просторового планування живе увесь європейський світ. Такий підхід відкриває шлях для залучення закордонних інвестицій та розвитку громади.
Переважну більшість часу на слуханнях відвели фахівцям ДП «Діпромісто». На запитання учасникам залишилося трохи більше однієї години із чотирьох поки тривали слухання.
Збереження зелених зон у місті — про це найчастіше говорили ті, хто підходив до мікрофона. Особливе занепокоєння викликає забудова П’ятничаського лісу та території колишнього санаторію Коцюбинського на Старому місті, території Бригантини. Про П’ятничани розробники говорили, що там передбачено створення рекреаційної зони. Про територію будинку відпочинку Коцюбинського Яків Маховський сказав коротко: «Вона буде збережена для відпочинку містян». Але нічого не уточнив з приводу того, скільки землі там уже продано.
Йшлося про якість води у Південному Бузі, про заборону забудови у районі виявлених поховань вояків Української Галицької армії.
На деякі зауваження розробники плану говорили, що це питання не у їхній компетенції. Це має вирішувати громада разом з міською владою.
«Це добре, що у залі зібралося так багато небайдужих людей, — сказав журналісту «20 хвилин» після завершення слухань один з його учасників пан Микола. — Але ж навіть така кількість нічого не вирішує. Насправді влада ухвалила те, що мала ухвалити. Ну, проголосували 26 проти і що їхні голоси щось змінили? Громадські слухання це добре, але цей інструмент не є ефективним для тих громадян, які хочуть добитися справедливості, чи щось змінити. Навіть за наявності слухань влада прийме те рішення, яке запланувала прийняти. Зате потім відзвітує, що радилися з людьми».
Раніше ми уже розповідали про проект містобудівної документації, а також звертали увагу читачів на те, як можна долучитися до внесення пропозицій до документа.
Читайте також:
«Вони його вбили». Півтора року не можуть знайти фермера з Кам'яногірки
Під час користування банкоматом зникло світло? У банках пояснили, що робити
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
-
лариса кравченкоОтож то і воно, що скажуть ,що радилися з громадою, провели збори ,а самі зроблять ,що придумали на свою користь, як завжди
-
ЛюдмилаДо 41 року зміниться три голови МР. Кожен голова буде той проект кроїти під себе. Тут писали за міст на Замостя але ж всі пам'ятають що міст буде в тридцятих роках, бо в приоритеті велодоріжки.
-
АллаКорумпована та розграбована - ось такою є і буде Вінниця у 2041р
-
DmytroТЦ у Замості добавити і міст чи тунель в районі хім заводу