Які зарплати та статки у керівників комунальних підприємств Вінниці (ОНОВЛЕНО)

Які зарплати та статки у керівників комунальних підприємств Вінниці (ОНОВЛЕНО)
 • У Вінниці є півсотні комунальних підприємств, і у кожного свій начальник. 
 • Переглянули декларації керманичів тих комунальних установ, які надають послуги вінничанам: подають холодну воду, чистять дороги, готують їжу для наших дітей. 
 • То які зарплати у керівників? Які статки у родичів? Яку мають нерухомість і транспорт? Та що нового придбали у перший рік повномасштабної війни?

У першій частині огляду декларацій керівників комунальних підприємств (далі – КП) ми дізналися, що найбільшу зарплату за 2022 рік отримав гендиректор «Вінницької транспортної компанії» Олександр Нечаєв — понад 1 мільйон гривень. 

Найбільші заощадження — у гендиректора «Вінницяміськтеплоенерго» Максима Білика: 6,2 мільйона гривень. Тоді як в Олександра Нечаєва найбільше нерухомості (138,7 кв.метрів), а у керівниці «Вінницязеленбуд» Тетяни Прибиш — найбільше землі (20 тисяч кв.метрів).

А що є в ще однієї шістки начальників вінницьких КП? Проаналізували подані ними декларації за 2022 рік. Дані внесли у зведену таблицю. Далі — текст про рейтинг з-поміж них.

Відео дня

У кого найбільша зарплата

Першість отримує Дмитро Кістіон, керівник обласного «Водоканалу». За 2022 рік, за його декларацією, він отримав 845 тисяч гривень (до оподаткування - авт.). Друге місце за розміром зарплати посідає Андрій Ковальов, очільник «Вінницяоблтеплоенерго» — понад 700 тисяч гривень за рік. І третє місце за показником найбільша зарплата у Володимира Чорновола, начальника «Вінницького шляхового управління» — 558 тисяч гривень за 2022 рік.

Якщо ж взяти до уваги всі доходи членів сім’ї, які вказали у деклараціях начальники КП, то і тут перше місце у Ковальова: начальник обласного теплоенерго і його дружина заробили 2 мільйони 60 тисячі гривень за позаминулий рік.

Другі, за спільними доходами, члени сім’ї Кістіонів. На двох з дружиною керівник «Водоканалу» заробили 2 мільйони 34 тисячі гривень за рік.

Третє місце — у сімейства Чорноволів: 618 тисяч гривень доходу за 2022 рік.

Хто найбільше зберіг на «чорний день»

Свої грошові активи начальники КП та члени їх сімей зберігають в гривні, доларах та євро. Для зручності обрахунку ми конвертували усі кошти в нашу нацвалюту, за середнім банківським курсом на 16 лютого.

І за кількістю заощаджених грошей, першість отримує подружжя Кістіонів — 4,4 мільйона гривень. Друге місце в сімействі начальника «Вінницяоблтеплоенерго»: Андрій Ковальов з дружиною мають 3,9 мільйона гривень грошових активів. Ну і третє місце в цьому рейтингу — у Володимира Чорновола, начальника шляхового управління: 1,4 мільйона гривень.

У кого більше квадратних метрів

Щодо нерухомості, то керівники КП декларували орендоване і власне майно, житлову і нежитлову нерухомість. Загальну площу цих квадратних метрів ми склали. Отримали те, що на першому місці з-поміж шести начальників підприємств опинився знову Дмитро Кістіон, 490 кв.метрів. У цю площу входять: житловий будинок, площею 296,4 кв.метрів у Вінниці, житловий будинок, площею 193,6 кв.метрів у Ямполі Могилів-Подільського району. Власником цієї нерухомості є керівник «Вінницяоблводоканалу».

Друге місце — за керівником «Дирекції парків та дозвілля громади» Олександром Мельником, 392,5 кв.метрів. Житловий будинок, площею 240 кв.метрів у Вінниці, наданий посадовцю в безоплатне користування; приміщення, площею 44,7 кв.метрів, орендує в міської ради під депутатську приймальню. І ще є дача, яку Олександр Мельник будує разом з дружиною в Агрономічному (107,8 кв.метрів).

А третє місце за Андрієм Ковальовим, директором «Вінницяоблтеплоенерго»: 274,6 кв.метрів загалом. Ця нерухомість складається з паркомісця (17,6 кв.метрів); квартири (98,1 кв.метрів), магазину (86,4 кв.метрів) та ще однієї квартири (72,5 кв.метрів) у Вінниці.

Що по землі

Найбільшою землевласницею, за проаналізованими деклараціями, є директорка КП «Меридіан» Алла Михайлова — на двох з чоловіком володіють 3 тисячами 66 кв.метрами землі.

Далі, за площею земельних ділянок, керівник «Ековіну» Петро Гриневич — 2 тисячі 500 кв.метрів. І третє місце у Дмитра Кістіона, який володіє 2 тисячами кв.метрів землі.

У чиїй родині найбільше авто

Найбільший автопарк з-поміж шести керівників вінницьких КП має сім’я Кістіонів — 12 транспортних засобів, левову частку з яких складають вантажні авто. За декларацією, керівник «Вінницяоблводоканалу» їздить на Honda Accord 2013 року випуску, яка належить його дружині.

Друге місце — в Петра Гриневича, «Ековін». На двох з дружиною в них чотири одиниці транспорту, з яких одна вантажівка, один трактор, два легковики. Сам Гриневич володіє і користується Renault Megane 2014 року випуску.

Третє місце — одразу за двома посадовцями: керівник «Вінницького шляхового управління» Володимир Чорновол і його дружина мають по одному авто, а директор «Вінницяоблтеплоенерго» Андрій Ковальов задекларував два автобуси.

«Обновки» за 2022 рік

Що нового показали в деклараціях посадовці за перший рік повномасштабної війни? Зокрема, чимало транспорту.

У січні 2022 року Володимир Чорновол придбав Toyota Camry 2018 року випуску за 103 тисячі гривень. 

В середині лютого 2022 року Дмитро Кістіон купив вантажівку MAN TGS 18.320 2010 року випуску за 35 тисяч гривень. 

У в липні 2022 року Петро Гриневич став власником вантажівки RENAULT KERAX 440.42 2007 року (у декларації він вказав, що ціна транспорту 180 тисяч гривень).

Керівниця КП «Меридіан» Алла Михайлова вказала у декларації, що її чоловік став власником Renault Magnum 2011 року випуску (придбав у травні 2022 року) та причепа (купив в липні 2022 року).

А от Андрій Ковальов задекларував нову квартиру (98,1 кв.метрів, право безоплатного проживання), приміщення магазину (86,4 кв.метри, співвласник разом з дружиною), паркомісце (17,6 кв.метри, власниця дружина). Усією цією нерухомістю посадовець охазяйнувався в грудні 2022 року.

ОНОВЛЕНО

Доповнення від гендиректора «Вінницяоблтеплоенерго»

Після публікації матеріалу на «20хвилин» генеральний директор «Вінницяоблтеплоенерго» Андрій Ковальов дав відповідь у коментарях facebook-спільноті «ГО «Ревізія влади». Публікуємо без змін:

«Андрій Ковальов задекларував нову квартиру (98,1 кв.метрів, право безоплатного проживання), приміщення магазину (86,4 кв.метри, співвласник разом з дружиною), паркомісце (17,6 кв.метри, власниця дружина). Усією цією нерухомістю посадовець охазяйнувався в грудні 2022 року», — написав журналіст з його декларації.

— А на справді усе це майно придбане мною задовго до то, як я прийшов на посаду керівника КП і це є моєю першою державною посадою, — прокоментував він. — Якщо ми говоримо про квартиру площею 98,1 м2 то це право ми набули у 2016 році, якщо про 1/4 частку квартири батьків дружини площею 72,5 м2, то вона його набула у 1996 році, як дочка своїх батьків після приватизації.

«Директор «Вінницяоблтеплоенерго» Андрій Ковальов задекларував два автобуси», — йдеться в матеріалі.

— Я їх продав за дорученням десять років тому і вони є у кожній моїй декларації (вартість можливо 1 тисяча доларів обох), — відповів Ковальов.

 

Читайте також:

Що нового купили вінницькі нардепи під час війни? Огляд декларацій

Хто найбагатший серед міських голів на Вінниччині

Зарплати Борзова і заступників: скільки отримує грошей керівництво Вінницької ОВА?

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (19)
 • Natali

  Щось не віриться що машини в них старіші за мою🤣🤣
 • Тамара

  Бідненькі, з хліба на воду перебиваються!
 • Лариса Дацкова

  "Слуги народу"-  все для простого народу.
 • Ekaterina Vladimirovna

  Мордяки на весь екран телефону ! Вже позажерались так, що скоро комуналка знову підросте, бо треба буде їм то машини змінити , то хати купити , а то поїхати відпочинути .. тож в нас так в державі!!

keyboard_arrow_up