Які нові заводи запрацюють у Вінниці наступного року? Про інвестиційні плани міста

Які нові заводи запрацюють у Вінниці наступного року? Про інвестиційні плани міста
  • У 2025 році вінницький бізнес планує запустити в роботу два нових заводи: один буде випускати обладнання для порошкового фарбування, а інший — металоконструкції для будівництва. Що відомо про власників?

Мерія Вінниці представила інвестиційні плани з розвитку бізнесу на наступний рік. Це відбулося на громадських слуханнях 5 грудня, під час презентації програми економічного та соціального розвитку на 2025 рік.

Запрацюють два заводи, а третій — почнуть будувати

У 2025 році планується до запуску два нових машинобудівних підприємства на території індустріального парку «ВінІндастрі» — «Візарді» та «Смарт лайн», розповів директор департаменту економіки та інвестицій Максим Мартьянов.

Відео дня

Компанія «Смарт Лайн» спеціалізується на обладнанні для порошкового фарбування, а підприємство «Візарді» планує випускати металоконструкції для будівництва та сільського господарства.

— «Візарді» планує звести 700 м2 виробничих площ та ще 300 — адміністративних, а «Смарт Лайн» — 3000 м2 виробничих потужностей, — говорив раніше заступник міського голови Андрій Очеретний.


За даними YouControl, товариство «Смарт лайн» зареєстроване у Вінниці, діє з 2016 року, має основний вид діяльності «28.49 Виробництво інших верстатів» та 4 мільйони гривень статутного капіталу. Керівником фірми є Олександр Бебех, який на двох з Сергієм Корбіним володіє цим підприємством.

Товариство «Візарді» зареєстроване у 2023 році, теж має вінницьку прописку, 2 мільйони статутного капіталу та основний вид діяльності: «25.11 Виробництво будівельних металевих конструкцій і частин конструкцій». Керівник та засновник — Вячеслав Ковальчук.

Крім того на території промислового парку у 2025 році планують почати підготовчі роботи до будівництва заводу, який належатиме товариству «Агромаш Калина».

YouControl пише, що ця компанія була зареєстрована у 2002 році, прописана у Калинівці Вінницької області, має понад 4 мільйони статутного капіталу та основний вид діяльності: «28.30 Виробництво машин і устатковання для сільського та лісового господарства». Керівник підприємства — Юрій Безуглий, власник — Юрій Васківнюк.

За даними Forbes, «Агромаш Калина» мала 207 працівників та майже 200 мільйонів гривень виторгу за підсумками 2022 року.

Промисловий розвиток Тяжилова

Наступного року планують почати будівництво п’ятого індустріального парку «Інтеграл», що буде розміщений на території колишнього лампового заводу на Тяжилові. Концепцію промислового парку затвердили на сесії міськради.

Загальна площа індустріального парку «Інтеграл» буде становити майже 18 гектарів.

Для початку функціонування парку тут потрібні, зокрема, комунікації: газ, електрика, вода, каналізація та інша інфраструктура. На це, за розрахунком міських чиновників, потрібно 600 мільйонів гривень.

Потім треба побудувати виробничі приміщення, що коштуватиме ще 400 мільйонів. Гроші на все це братимуть з Держбюджету, місцевого бюджету та від інвесторів. Ініціатор створення індустріального парку — вінницька фірма «Інвест Холдинг Компані», яка за словами міського голови Сергія Моргунова, проінвестує в будівництво 1 мільярд гривень.


За даними YouControl, товариство «Інвест Холдинг Компані» зареєстроване у лютому 2022 року, має вінницьку «прописку» та 8,2 мільйона гривень статутного капіталу. Основний вид діяльності: «82.99 Надання інших допоміжних комерційних послуг».

Директор та співвласник фірми — Тарас Ковальчук, який також є депутатом Вінницької міськради від «Української стратегії Гройсмана». 

Найбільша частка (87,8%) у підприємстві належить іншій компанії — товариству «Зодчий», де засновником теж є Тарас Ковальчук.

У власності «Інвест Холдинг Компані» перебуває частина майна колишнього лампового заводу. Зокрема, це головний корпус та інші складські будівлі.


За умови сприятливої безпекової ситуації, першу промислову продукцію індустріальний парк «Інтеграл» почне виробляти у 2025 році і планово вийде на повну потужність у 2030 році. За прогнозом, на той момент в парку будуть створені 930 робочих місць.

Що конкретно тут вироблятимуть, поки невідомо. Але територію індустріального парку розподілили на наступні сфери діяльності: переробна промисловість (12,908 га), науково-технічна діяльність (0,5 га), діяльність у сфері інформації й електронних комунікацій (0,5 га), інше та логістика (4 га).

Раніше, нагадаємо, ми розповідали про вінницьку промисловість: які товари виробляємо та куди їх доставляємо?

 

Читайте також:

Більшість — «За». Обговорили бюджет та програму розвитку Вінниці на 2025 рік

Після війська — нове життя. У «Кльовому місці» діє програма підтримки для Захисників

Нові укриття, будівництво доріг. Що планують зробити у Вінниці в 2025 році?

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (7)
  • Михайло Купринюк

    Це хороші новини дії програми підтримки для Захисників.
  • Петро

    Заводи 🤣🤣🤣 Ті які розкрали відновіть бариги євреї їбучі
  • Галина

    79
  • Віра Гаврилюк

    Дорга місцева влада,честь вам і хвала,за те ,що ви робите, за вашу людяність,але схаменіться, побійтеся Бога,не хваліться ,не виставляйтеся на весь світ про  ваші досягнення ,не підставляйте населення  на небеспеку,хіба кому,як не вам, повинно бути зрозуміло ,що ця показуха  зараз не начасі,недоречна, ворог щосекунди шукає інформацію куди треба гупнути.

keyboard_arrow_up