Після війська — нове життя. У «Кльовому місці» діє програма підтримки для Захисників

Після війська — нове життя. У «Кльовому місці» діє програма підтримки для Захисників
  • Близько 700 військовослужбовців прийняла база відпочинку «Кльове місце» за останні півтора року. 
  • Тут люди після поранень проходять психологічну реабілітацію, соціалізацію та відпочивають у колі однодумців та фахівців. Для учасників все безкоштовно.
  • Від власника бази відпочинку «Кльове місце» Віталія Павловського дізналися про особливості цієї програми підтримки.

Ідея надавати такі послуги демобілізованим військовослужбовцям, як розповідає власник бази відпочинку Віталій Павловський, виникла через недостатню підтримку в плані реабілітації та соціалізації від держави.

— Хлопці після поранення отримують лікування, протезування в разі втрати однієї чи більше кінцівок. Далі у них відбувається реабілітація, ВЛК і потім їх відпускають додому, — каже Віталій Павловський. —  До війська їх призвали здоровими, а демобілізують пригніченими та без належного соцзахисту. Деякі з них мають психологічні проблеми, бо не можуть виконувати свої звичні обов'язки. Крім того, важко не тільки їм, а їхнім близьким. Особливо як поводитися з військовими, які на війні втратили кінцівки.

Запрошують фахівців для кваліфікованої допомоги

«Кльове місце» напряму співпрацює зі спеціалізованими закладами нашої області. Ті, фактично, направляють військових на відпочинок саме до цієї бази. За словами Павловського, до них навіть є ціла черга із груп, які заїжджають разом з близькими.

— Орієнтовно мали від 25 до 30 заїздів груп за цей час. Приїжджали різні люди: є після поранень, ампутацій та навіть були ті, яких звільнили з російського полону, — каже власник бази відпочинку. — Щоб надавати кваліфіковану допомогу з психологічної реабілітації, лікування та соціалізації ми запрошуємо фахівців: масажистів, реабілітологів, психологів.

Спеціалісти працюють як з військовослужбовцями, так і з їх рідними. Вони навчають краще розуміти людей, які пережили досвід війни.

— Термін, на який приїжджають групи, складає від одного до семи днів, — каже Віталій Павловський. — Потім після таких зустрічей військових та їх близьких ми додаємо у чати із фахівцями, де з ними вони можуть проконсультуватися: отримати підказку, допомогу тощо. Зрозуміло, що сім днів мало для повноцінної реабілітації, але більше, на жаль, ми не можемо. У нас немає стільки ресурсів.

З усім тим, військовослужбовцям тут надають харчування, проживання у котеджах, відпочинок у чанах тощо. 

Перший крок для нової реалізації

Крім соціалізації та реабілітації тут ще проводять навчання. Для військовослужбовців влаштовують різноманітні майстер-класи. На думку ініціатора такої програми підтримки, це має спонукати людей зробити перший крок для реалізації наново у цивільному житті.

— Наприклад, у нас був бариста, який вчив як готувати каву. Потім був ще майстер-клас зі складання дронів. Також були навчання з ведення соцмереж, щоб люди могли спробувати себе у ролі блогерів. А зараз у нас з групою працює фотограф, який вчить своєї справи, — розповів Віталій Павловський. — Так допомагаємо хлопцям перепрофілюватися: для них це перший крок у новій сфері. А після таких уроків вони обмінюються контактами зі спеціалістами, щоб надалі мати можливість працевлаштуватися.

Віталій Павловський каже, що є співпраця з Олександром Мачушенком із фонду «Благодійна організація допомоги військовослужбовцям». Завдяки йому були залучені спеціалісти різних галузей, що проводили навчання наших героїв. Це, зокрема, експертка в галузі SMM та маркетингу Надія Очеретнюк, майстри кухарської справи В’ячеслав Поліщук та Світлана Козловська, фотографка Анастасія Пустоварова, фахівець зі складання дронів Ігор Поліщук.

Власник бази відпочинку «Кльове місце» говорить, що будуть приймати групи військовослужбовців на реабілітацію та соціалізацію «стільки, скільки буде потрібно».

— Ми «першопрохідці» у цій справі, й досі вчимося, що і як треба робити для наших військовослужбовців, — каже Віталій Павловський. — Щодо планів на майбутнє, то ми хотіли б проводити більше таких заходів, бо до нас навіть черга є з груп. Оскільки в нас обмежений ресурс, то можемо проводити їх нечасто. Я вважаю, що в цьому потрібна підтримка на рівні тергромади, держави або грантодавців. Тоді ми б змогли зробити більше.

 

Читайте також:

«Не вірив, поки не отримав ключі»: хто підтримає акцію «Подаруй квартиру військовому»?

«У кожну сітку вплітаємо молитви»: серед волонтерів Шаргорода є музикант і автор пісень гурту Kozak System

«Бренд відомий у гарячих точках, на нулі». Вінничанки шиють плащі і каремати для захисників

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (12)
  • Ludmilka

    Коли назва закладу відповідає суті:)
  • Поліна

    То добре ,що є таке ,,Кльовн місце"
    Дякую усім ,хто підтримує зранених і їхні сім'ї .
  • 0701130

    👍🙏🙏🙏
  • Валентина

    Дякую вам « Кльове місце» - це дууже важлива робота у реабілітації, та і взагалі просто бути разом 😇🥰

keyboard_arrow_up