«У кожну сітку вплітаємо молитви». Серед волонтерів Шаргорода є музикант і автор пісень гурту Kozak System

- Волонтери з Шаргорода уже 10 років підтримують наших захисників у війні проти росіян.
- Демобілізований передав волонтерам 50 тисяч гривень, але попросив не називати його.
- Розповідаємо про нові справи громадської організації «Шаргород оперативний», серед яких є учасник популярного гурту Kozak System.
Не кожна волонтерська організація може похвалитися тим, що у її складі є відомі в Україні люди. Членський квиток ГО «Шаргород оперативний» має трубач і автор низки пісень популярного гурту Kozak System Сергій Соловій. Як це позначається на роботі волонтерів? Журналіст «20 хвилин» запитував про це декого з учасників цієї організації.
Носив на собі мішки і... написав пісню
Найперше, говорили співрозмовники, вони пишаються тим, що знайомі з такою людиною. Познайомитися вдалося на початку великої війни. Саме тоді більшість учасників музичного колективу переїхала з Києва до Шаргорода. Тут вони працювали разом з місцевими волонтерами. Виконували різну роботу.
Автору публікації розповідали, як згаданий трубач Сергій Соловій розвантажував мішки з гуманітарною, її привозили з сільськогосподарських підприємств.
Тягав на собі цукор, борошно… Не цурався іншої фізичної роботи. Його навчили плести маскувальні сітки. Те само робили його колеги по музичному колективу.
— Учасники гурту Kozak System не тільки допомагали нам, вони ще й прославили наше місто, — каже одна з волонтерок. — Тут створили одну зі своїх пісень і зняли кліп на неї, Пісня стала популярною не тільки серед нас.
Написана у Шаргороді пісня має назву «Азов — Сталь». Вона з’явилася у той час, коли увага усіх нас була прикута до подій на «Азовсталі». Тоді оборонці Маріуполя переживали найбільш важкі дні.
— Одного ранку Сергій Соловій прийшов на роботу і одразу поділився враженнями, — згадує керівниця ГО «Шаргород оперативний» Валентина Вельган. — Сказав, що написав пісню на честь захисників «Азовсталі». Прочитав написані рядки. Текст зворушив до глибини душі.
На той час у Шаргороді не було фронтмена Kozak System Івана Леньо. Сергій наспівав новий твір на диктофон і надіслав його пану Івану.
Невдовзі він також приїхав у Шаргород. Записати пісню і зняти кліп на неї вирішили у містечку. Зробили це у символічному місці. У Шаргороді є Хресна дорога. Вона символізує сходження Ісуса Христа на Голгофу. Саме на цій дорозі, точніше, на її найвищій точці, знімали відео. До участі у зйомках залучили декого із волонтерів. Була серед них згадана Валентина Вельган.
Після того гурт неодноразово приїжджав у Шаргород. Виступав з концертами для місцевих мешканців. Один з таких виступів відбувся нинішньої осені. Під час концерту зібрали понад сто тисяч гривень для оборонців країни. Музиканти продовжують підтримувати волонтерів «Шаргород оперативний». Зокрема, виконують замовлення шаргородців, які нині на війні. Вітання зі святами, днем народження — це також одна з форм контактів місцевих волонтерів з музикантами.
Перший вузлик в’яже Наталія
Громадська організації «Шаргород оперативний» надає нашим захисникам різноманітну допомогу. Нещодавно відправили маскувальні сітки. Такі, які потрібні для зимового періоду, тобто білого кольору.
Коли волонтери розповідають про виготовлення такого виду маскування, згадують вчительку Наталію Сідлецьку. Її ще називають волонтеркою-енерджайзером. Ось як написали про пані Наталію у вітанні з нагоди її дня народження:
«Здається, для неї немає нічого неможливого. Вона встигає все і навіть більше: робота з дітьми в школі та поза нею, домашні справи, і поміж усього ще й турбота про захисників. І все це завжди з посмішкою та безмежною відданістю. Вона — серце маскувальної роботи нашої команди і кожен вузлик на сітках спочатку зав'язує вона, коли замовляє спанбонд та основу для наших волонтерських осередків, враховуючи усі нюанси погоди та сезону. А ще передає свої знання іншим, навчає молоде покоління, виготовляє разом з учнями кікімори».
До речі, її донечки також є учасницями волонтерської організації і вправно в’яжуть маскувальні сітки. А ще вони виконують складнішу роботу виготовляють для військових кікімори, маскувальні накидки.
У перший день зими волонтери з Шаргорода відправили маскувальні сітки для воїнів на Покровський напрямок. Такі вироби мають свою особливість.
— У кожну маскувальну сітку вплітаємо молитву за наших захисників, щирі побажання Божої опіки та віру в Перемогу», — читаємо у повідомленні на сторінці ГО «Шаргород оперативний». — Масксітки — це врятовані життя та збережена техніка. Особливо важливим стає сезонне маскування, адже кожна пора року диктує свої правила. Зима вимагає білих сіток, які ідеально зливаються зі сніжними пейзажами, забезпечуючи надійний захист позицій, техніки й особового складу. Кожна година, витрачена на цю важливу справу, наближає нас до спільної мети — Перемоги над підступним ворогом.
Передав 50 000 і попросив не називати його
Недавно ГО «Шаргород оперативний» поповнилася небайдужими серцями. Саме так назвала нових учасників організації її керівниця Валентина Вельган.
Йдеться про активних жителів села Перепільчинці, які офіційно доєдналася до організації. За словами Вельган, з ними співпрацюють від початку повномасштабного вторгнення росіян на нашу землю.
Волонтерський осередок села Перепільчинці готує асорті-мікси з вакуумованими готовими стравами для наших воїнів. Такі бокси вже стали улюбленим гостинцем для захисників на передовій. Жителі Перепільчинець знаходять час готувати смачні домашні страви. Їх доставляють до шпиталів, аби наші захисники відчули тепло рідного дому навіть у найважчі моменти.
— Наша недавня зустріч почалася зі спільного приготування енергетичних батончиків для фронту, а завершилася важливою подією для всіх нас, — розповідає Валентина Вельган. — Ми мали честь вручити волонтерські посвідчення волонтерам з Перепільчинець. Тепер наша волонтерська родина поповнилася ще більшою кількістю небайдужих сердець, і це надзвичайно цінно.
До речі, разом з маскувальними сітками на Покровський напрямок передали також гостинці — смачні котлети, сало та енергетичні батончик з Перепільчинець.
— Такі символічні пакунки завжди додають тепла і підтримки нашим воїнам, а їхні щирі слова вдячності показують, наскільки це важливо для бойового духу, — зазначає керівниця волонтерів Валентина Вельган.
Співрозмовниця розповіла про ще один випадок пожертв. За її словами, 50 000 гривень задонатив їхній земляк. Він допоміг закрити збір на РЕБ, бо для нього війна не закінчилася з демобілізацією, його бойовий шлях триває у новій формі — через допомогу і підтримку тих, хто нині на передовій. У чоловіка було прохання — не називати його імені.
Благодійні кошти він довірив ГО «Шаргород оперативний», бо знає, що кожна гривня, зібрана волонтерами цієї організації, витрачається на нагальні потреби для наших захисників у найгарячіших точках.
Реквізити для підтримки подальшої роботи волонтерів ГО «Шаргород оперативний» задля допомоги воїнам:
картка Приватбанку
4149 4993 9732 8715
[зареєстрована як волонтерська у Державній податковій службі на ім'я Катерини Терещук]
PayPal організації - [email protected]
5168 7450 3206 7461 EUR
5168 7520 1728 8815 USD
Читайте також:
В актора Машкова відберуть в Одесі квартиру. Чому і за що у нас судять росіян?
Сила калини: лікувальні смузі для воїнів готує Людмила Амосюк з Хмільника
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
Шаргород оперативний
Дякуємо всім, хто читає, підтримує та поширює інформацію про волонтерський рух.
Разом ми — сила, яка творить великі справи!