В актора Машкова відберуть в Одесі квартиру. Чому і за що у нас судять росіян?

В актора Машкова відберуть в Одесі квартиру. Чому і за що у нас судять росіян?
Десять років за ґратами. Таке покарання призначив Вінницький міський суд російському актору машкову, у нього відберуть квартиру на березі моря в Одесі
  • Вінницький міський суд присудив 10 років тюрми російському актору Машкову.
  • Ще 48 вироків ухвалили стосовно депутатів держдуми росії, ще 14 обвинувальних актів перебувають на розгляді.
  • Кожного з обвинувачених засудили до 15-ти років тюрми з конфіскацією майна.
  • Що дають такі вироки?

Інформаційним приводом для порушення теми заочного судочинства росіян Вінницьким міським судом став вирок стосовно російського актора володимира машкова.

У нас його засудили до десяти років позбавлення волі з конфіскацією майна. Зокрема, в актора відберуть квартиру в Одесі. Під час судового засідання згадувалося, що житло він отримав від міськради Одеси. Так йому подякували за виконання головної ролі у фільмі «Ліквідація». Стрічку знімали у 2007 році. У цій картині машков втілив роль заступника начальника кримінального розшуку Одеси. Площа квартири майже 150 квадратних метрів. Будинок розташований у престижному районі міста недалеко від моря. До війни така квартира коштувала до 300 тисяч доларів.

Росіянин по-своєму «віддячив» за подарунок — він підтримав війну росії проти нашої держави. Публічно закликав росіян схвалювати рішення диктатора путіна відправити російські війська в Україну. Про це говорив під час проведення масових заходів, в інтерв’ю для ЗМІ, писав у соцмережах.

Відео дня

Російського актора засудили за двома статтями Кримінального кодексу України. Звинуватили у публічних закликах до агресивної війни проти нашої держави, до зміни території, розпалюванні національної чи релігійної ворожнечі…

Чому саме у Вінниці судили російського актора, а також інших росіян? Як відбувається процедура збору доказів вини засуджених? Хто здійснює досудове розслідування? Як оголошують підозри і обвинувачення, якщо особа перебуває за межами нашої держави і дотягнутися до неї неможливо?

Ще одне важливе запитання: для чого нам судити заочно росіян?  Чи не є це зайвою витратою коштів і часу правоохоронців та представників Феміди?

На ці та низку інших запитань на прохання журналіста RIA відповідає Костянтин Гоздуп, начальник відділу нагляду за додержанням законів регіональним органом безпеки Вінницької обласної прокуратури. Автор публікації спілкувався також з адвокатами: один з них захищав у суді інтереси згаданого актора машкова, підзахисним іншої адвокати був депутат держдуми росії.

Вони скоїли злочин, тому мають бути покарані

Підтримка війни росії проти нашої держави це злочин. Тому російські політики, депутати, лідери громадської думки, військові, які висловили таку позицію, є злочинцями, отож, мають понести покарання. Так пояснив Костянтин Гоздуп судові вироки проти росіян.

— Нашим законодавством передбачено заочне судочинство за злочини проти основ безпеки держави, — розповідає Костянтин Гоздуп. — Таке спеціальне досудове розслідування та судове провадження здійснюється з метою невідворотності покарання у тих випадках, коли підозрюваний знаходиться за межами України. Нині значна частина підозрюваних у злочинах перебуває на тимчасово окупованих територіях та на території держави-агресора. Притягнути їх до відповідальності дає можливість заочне судочинство.

Заочні вироки наших судів можуть викликати у росіян хіба що посмішку на обличчі. Про це, зокрема, пишуть наші читачі у відгуках на черговий вирок проти когось з російських злочинців. Насправді ніякого покарання вони не відбувають. За ґрати їх не відправляють, їхнє майно не конфіскують. Засуджений продовжує жити своїм життям, а вирок проти нього залишається на папері.

— Хіба це не так? — звертаюся до Костянтина Гоздупа.

— Мені було б цікаво побачити посмішку людини, побачити, наскільки весело вона почувається, знаючи, що її переслідують повсюди цивілізованому світі за кримінальний злочин, — каже прокурор.

За його словами, дії наших правоохоронців та української Феміди дають підстави для застосування до за суджених росіян правових механізмів — накладення санкцій Україною та іноземними державами, конфіскації їх майна на користь нашої держави. Матеріали кримінальних проваджень стають доказовою базою у міжнародних інституціях, зокрема, у Міжнародному кримінальному суді та Європейському суді з прав людини. Співрозмовник також нагадує, що рішення української Феміди визнають суди цивілізованих країн.

— Досвід Другої світової війни свідчить про те, що нацистів переслідували за їх злочини десятки років після завершення бойових дій, — говорить Костянтин Гоздуп. — Вони ніде не могли сховатися. Такому ж переслідуванню будуть піддаватися сучасні російські нацисти. Вони не зможуть почуватися у безпеці у жодній цивілізованій країні. Але для переслідування і затримання повинна бути зібрана доказова база їхньої вини і вирок суду. Якщо не ведеться кримінальне переслідування стосовно особи, то цілком можливо, що вона зможе вільно пересуватися по світу, зокрема, приїхати у нашу країну і до неї не буде претензій. Починати розслідування треба не після війни, а зараз,  щоб мати повну картину про участь кожного злочинця з тих матеріалів, по яких ведемо кримінальні провадження, а суди ухвалюють вироки. Щоб не залишилася поза увагою роль кожного, хто привів до нас війну. Якщо відкладемо цю справу на той час коли, можливо, затримаємо підозрюваного і тоді будемо судити, то це не сприятиме  нашій державі у відстоюванні історичної справедливості.

Доказову базу слідчі збирають з відкритих джерел, повістки на суд, а також повідомлення про підозру надсилають на електронні адреси. Інформацію публікують також у газеті Кабміну «Урядовий кур’єр», вироки суду розміщують на сайті та реєстрі судових рішень.

Обвинувачені росіяни мають інформацію про те, що їх переслідують в Україні. Про це свідчить хоча б такий приклад. Один з них скаржився на це в ефірі на російському державному телеканалі.

48 депутатів держдуми засудили на 15 років

У списку підозрюваних росіян найбільше депутатів державної думи. Вони дружно підтримали дії свого диктатора про введення російських військ на територію України. Крім того, багато-хто з них висловлював і продовжує це робити схвалення війни. Робить це у виступах на російських державних каналах, публічно говорить на різного роду зібраннях. Окрім того, що підтримують війну, розпалюють міжнаціональну ворожнечу, заперечують існування держави Україна і української нації.

Для правової оцінки дій таких депутатів Офіс Генпрокурора України визначив шість обласних прокуратур, де прокурори підтримують обвинувачення у кримінальних провадженнях у судах проти російських депутатів. Список підозрюваних пропорційно розподілили між згаданими шести прокуратурами. Вінницька обласна прокуратура підтримує обвинувачення проти 62 депутатів російської держдуми. Цей обов’язок покладено на відділ нагляду за додержанням законів регіональним органом безпеки обласної прокуратури, керівником якого є мій співрозмовник Костянтин Гоздуп. Він уточнює,що спершу особисто брав участь у судових засіданнях, на той час мали проблему з кадровим забезпеченням відділу. Тепер ситуація краща, двоє прокурорів підтримують обвинувачення у судах проти росіян.

Досудове розслідування здійснюють слідчі обласного управління Служби безпеки України.  

За словами співрозмовника, уже є 48 судових вироків, які набули чинності, пройшли апеляційну інстанцію, а деякі і касаційну інстанцію, тобто Верховний суд. Вироки оскаржували в апеляційному порядку, їх залишив в силі. Були також касації у Верховний суд. Касаційна інстанція також залишила в силі вирок суду першої інстанції, тобто Вінницького міського суду.

Всі обвинувачені отримали покарання у вигляді позбавлення волі на 15 років з конфіскацією майна. Їх звинувачують у порушенні двох статей Кримінального кодексу України — за публічні заклики до агресивної війни проти нашої держави, до зміни території, розпалюванні національної чи релігійної ворожнечі…

Хто і як захищає у суді російських злочинців?

Під час судових засідань росіян захищають адвокати. Інтереси згаданого актора машкова представляв вінницький адвокат Дмитро Яковенко. Автор публікації зателефонував пану Яковенку. Повідомив, що готуємо публікацію про те, як у Вінниці судять росіян, які підтримують війну. Попросив висловитися стосовно того, як воно захищати інтереси представника країни-агресора? Пан Яковенко  відповів, що не буде це коментувати. Журналіст попередив, що згадає про його відмову від коментаря у публікації.

Адвокатка пані Марія представляла у суді інтереси ще одного росіянина — депутата держдуми на прізвище горохов.  Вона розповіла, що із засудженим не знайома. Ніякого спілкування з ним не було. Гонорар від нього не отримувала.

— Чому ж тоді взялися захищати того, хто приніс війну у нашу країну? —запитую співрозмовницю.

— Участь адвоката необхідна при розгляді справ, аби забезпечити вимоги закону і надалі уникнути скасування вироку, — говорить пані Марія. — Тим більше, що йдеться про важкий кримінальний злочин. Якби на мене раптом вийшов він, чи хтось з його помічників, я б одразу повідомила про це СБУ. Я свідома громадянка України, підтримую необхідність покарання агресорів.

— Все-таки яким чином ви взялися захищати конкретну людину? Вона вас про це не просила, але ви прийшли в суд і захищали її?

— Такі справи розписують між нами у Регіональному центрі з надання безоплатної правової допомоги, — пояснює співрозмовниця. — Мені випало захищати горохова, колегам когось іншого. Повторюю, участь адвоката у розгляді справ необхідна, аби надалі вирок не було скасовано як вітчизняним, так і міжнародним законодавством. Думаю, що вони оскаржуватимуть такі рішення у Європейському суді з прав людини.
 

Читайте також:

«Не вірив, поки не отримав ключі». Хто підтримає акцію «Подаруй квартиру військовому»?

Схилімось у жалобі… Зупинилося серце добровольця Сергія Лукʼянова з Тульчинської громади

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (3)
  • Liubov

    Давноооо пора.
  • Ihor

    Сема слышали бы вы что о вас за спиной говорят .
    Изя Я вам больше скажу;когда меня нет пусть даже меня бьют...

    Читач22 reply Ihor

    До чого тут цей анекдот?  Плітки-плітками,а квартирки жаль буде падлюці.Зіграв   талановито Гоцмана,але на противагу  зіграному герою,машков виявився   рідким  смердючим лайном ,рашистом-фашистом.Навіть  єдина донька відмовилася від цієї мерзоти.Правильно,що майно відібрали!

keyboard_arrow_up