«Це не пісня — це крик душі». Як KOZAK SYSTEM у Шаргороді написав «Азов Сталь» та зняв кліп

«Це не пісня — це крик душі». Як KOZAK SYSTEM у Шаргороді написав «Азов Сталь» та зняв кліп
Іван Леньо співав «Азов Сталь» на Хресній дорозі у Шаргороді
  • Майже 1,5 мільйона переглядів має пісня «Азов Сталь».
  • KOZAK SYSTEM присвятив її захисникам полку «Азов».
  • Не всі знають, що народилася вона у нашому Шаргороді і відео зняли тут.

Шаргородська волонтерка з 2014-го року, засновниця громадської організації «Шаргород оперативний» Валентина Вельган під час розмови з журналістом «20 хвилин» згадала, як у перші дні війни у їхньому містечку зупинилися музиканти популярного гурту KOZAK SYSTEM. Щоправда, без фронтмена колективу. Іван Леньо з початком російської агресії пішов служити у патрульну поліцію Києва.

Музиканти приїхали до гарних друзів. Познайомилися з шаргородськими волонтерами у 2019 -му під час поїздки в Авдіївку. Потім була Волноваха, Новотошківське…

Відео дня

— Хлопці не цуралися ніякої роботи, — розповідає пані Валентина. — Розвантажували автомобілі з гуманітарною допомогою, плели маскувальні захисні сітки,поширювали необхідну інформацію в Інтернеті.

Разом з ними була фотомайстриня Вікторія Квітка, яка працює з багатьма відомими музикантами

Прочитала текст — і не стримала сльозу

— Одного ранку трубач Сергій Соловій прийшов і каже, що написав такі слова, що беруть за душу, — продовжує розповідь Валентина Вельган.

Прочитавши вірш Сергія Соловія, пані Валентина (на знімку) витирала сльозу. У той час вся країна переймалася долею «азовців». Вірш Соловія був присвячений нашим героїчним захисникам «Азовсталі».

Музиканти попросили пані Валентину допомогти з апаратурою. Вирішили  записати пісню, зняти відео. Зателефонували у Київ керівнику гурту.

З місцем для кліпу визначилися одразу. Сумніву ні в кого не було — зніматимуть на Хресній дорозі. Перед тим Вельган провела для них екскурсію містечком. Вони говорили, що на Хресній дорозі думалося, як про страждання Ісуса Христа,так і про муки «азовців».

Апаратуру доправили з Вінниці. Приїхав Іван Леньо з Києва. Почалася робота.

Щоб все було правдиво, як на «Азовсталі»

Вікторія Квітка радила проводити зйомки або з шостої ранку, або після сьомої вечора.

Як каже пані Вельган, фотомайстриня пояснювала це відповідним освітленням місця зйомки. Наголошувала, що освітлення буде відігравати дуже важливу роль, підсилить тематику твору.

Знімали після 19-ї години. Музиканти обрали останню, найвищу локацію Хресної дороги.

Пані Валентина зізналася, що уперше була присутня на зйомках кліпу популярного колективу. Для неї все було цікаво. Як і для інших волонтерів — одні пригощали учасників зйомки кавою, інші підвозили апаратуру…

— Якщо уважно прислухаєтеся, в одному місці чути спів півня, — говорить Валентина. — Я запитала хлопців, як їм вдасться прибрати цей звук. Мені відповіли, що нічого прибирати не будуть. Все має бути так, як у житті. Так правдиво, як на «Азовсталі».

Після цих слів волонтерка мимоволі подумала, що насправді вона присутня на процесі творення історії нашого часу.

Ми всі плакали

— Пісню записували наживо, — говорить пані Валентина. — Ніяких фонограм, живий звук. Кожне слово, кожен відтінок голосу, кожна нота, як мовиться, проймали наскрізь.

Ми всі плакали. Але не від співчуття до наших мужніх захисників. Нас переповнювало відчуття сили і бажання боротися до Перемоги. На це надихали слова і музика.

Інших думок не могло виникати у святому місці, на кам’яній вершині-тверді. У ті хвилини ми почувалися справжніми титанами.

Внутрішній голос підказував, що ти зобов’язаний стати сталевою людиною, як ті хлопці і дівчата в «Азовсталі». Зробити це треба для того, щоб вистояти, щоб перемогти.

Звуки відбивали нашим молотком

Одностайною була думка, що у кліпі має бути чути стук серця.

Під час запису можна було бачити, як музиканти кулаком правої руки стукають по грудях у тому місці, де б’ється серце.

Для підсилення такого звуку вирішили застосувати механічний прийом.

— Знайдете молоток і металевий прут? — запитав хтось пані Валентину.

— Коли під час перегляду відео будете чути стук молотка, то знайте, що це наш молоток, — говорить пані Валентина. — Гупали ним на подвір’ї нашого будинку.

Відео змонтували протягом двох днів. Співрозмовниця тішиться, що волонтери їхньої організації «Шаргород оперативний» стали його першими глядачами.

Вони повернуться і потиснуть вам руку, наші Козаки!

22 травня 2022 року Іван Леньо виставив відео пісні у себе у фейсбуці. Супроводив такими словами: «Це не пісня — це крик душі, який буде лунати доти, доки хлопці не повернуться живими додому».  

А ще Іван написав: «Знаково, що ми зняли відео на нову пісню, яку присвячуємо полку «Азов». І додав: «Ми переможемо, однозначно!».  

На щастя, 215 «азовців» вдалося визволити з полону.

KOZAK SYSTEM дякує Вікторії Квітці і Глібу Широчкіну. «Ці двоє прекрасних хіпстерів стали візуалізаторами наших «5 хвилин», «Три слова», «Азво Сталь» «Мольфар». Ви — наш скарб».

Валентина Велльган теж залишила відгук на нову пісню на сторінці у Івана Леньо: «Усіма фібрами душі бажаю, щоб ця пісня долинула до Героїв, яким вона присвячена. Упевнена, вони полюблять її, повернуться до нас сильні й дужі і міцно з подякою потиснуть руки, дорогі наші Козаки KOZAK SYSTEM. Слава Героям України!»

 

Читайте також:

«Коли давали хліб, люди плакали…» Вінницькі волонтери відвезли допомогу у звільнений Лиман

Мати чекає на сина. Андрій Муравський з Козятина вже п’ять місяців у полоні окупантів

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up