Нові укриття, будівництво доріг. Що планують зробити у Вінниці в 2025 році?
- На сайті міськради опублікували проєкт Програми економічного та соціального розвитку на 2025 рік.
- За ним планують побудувати кілька нових укриттів, виконати реконструкцію комунальних будівель, побудувати нові дороги в індустріальних парках.
- Які найбільші проєкти заклали на наступний рік? А що вдалося зробити у цьому році?
Проєкт Програми економічного та соціального розвитку громади опублікували до обговорення, що відбудеться 5 грудня.
У документі, крім планів на 2025-й, прозвітували й за те, що виконали у цьому році.
Масштабних реконструкцій та капремонтів не було. Переважно, протягом 2024 року завершували проєкти, які були розпочаті в минулі роки, готувалися до зими та робили укриття в закладах освіти. Втім робили й ремонти доріг.
Що було зроблено у 2024-му
Посадовці пишуть, що протягом року виконали поточний ремонт покриття об’єктів благоустрою на 272 вулицях на території Вінницької міської громади, загальним обсягом 152,4 тисячі кв.метрів.
Зробили капремонт доріг на ділянках восьми вулиць, на умовах співфінансування. Виконали капремонт 12 зупинок громадського транспорту.
Щодо інженерних комунікацій, то у 2024 році установили п’ять когенераційних установок, загальною потужністю 5,3 МВт та проклали близько 9 кілометрів кабельних мереж між об’єктами генерації тепла.
Замінили чотири кілометри аварійних ділянок тепломереж та трубопроводів гарячої води.
У 43 багатоповерхівках провели поточний ремонт на умовах співфінансування. Серед виконаних робіт — заміна віконних блоків, ремонт системи електропостачання з влаштуванням нових світильників у під’їздах, заміна дверних блоків.
Капремонт на умовах співфінансування провели у 57 багатоповерхівках. Ще виконали поточний ремонт 26,8 тисячі м2 асфальту у дворах будинків.
На покрівлях двох лікарень у Вінниці тепер є сонячні електростанції: міська клінічна лікарня №1, де потужність СЕС до 78,2 кВт; «Центр матері та дитини» — 60,2 кВт.
Завершили розпочаті у минулі роки проєкти з реконструкції (утеплення) будівель різноманітних комунальних закладів: дитсадок №59, Палац дітей та юнацтва, школа №23, ліцей №18, дитсадок №27. Зробили капремонт даху будівлі ліцею №19.
Протягом року доробили укриття в 11 дитсадках (№№14, 25, 45, 46, 50, 57, 61, 67, 74, 75, Деснянський заклад дошкільної освіти) та у 9 школах (ліцеї №№ 2, 6, 8, 13, 29, 31, 32, Вінницько-Хутірський ліцей, спеціалізована школа з порушенням інтелектуального розвитку).
Увели в експлуатацію протирадіаційні укриття в ліцеях №11, 12, 13, 23. Тривають роботи в ліцеях №30, 33 та у дитсадку №28.
Завершили капремонт укриттів дитсадків №47, №27, укриття «Вінницької централізованої клубної системи, відділу культурно-дозвільної роботи №2».
До кінця року планують завершити будівельні роботи в дитсадку №77, реконструкцію нежитлового приміщення №40 та частини нежитлового приміщення №39 (із заходами енергозбереження) з улаштуванням найпростішого укриття на вулиці Степана Бандери, 6 (під потреби Ветеранського простору).
Які плани на 2025 рік?
Програма капітального будівництва на наступний рік доволі скромна. Загальний її обсяг — 445 мільйонів гривень. З цієї суми: 376,5 мільйона — місцевий бюджет, 39 мільйонів — дасть Держбюджет, 29,6 мільйона — гранти та інвестиції.
Спрямування проєктів схоже на те, що відбувалося протягом цього року: утеплення закладів освіти, будівництво укриттів, реконструкція інженерних мереж.
Ось, деякі з найбільших проєктів й те, скільки на них планують витратити грошей у 2025 році:
- будівництво доріг в Індустріальних парках, що на Немирівському шосе — 74 мільйони гривень;
- реконструкція комплексу будівель «Центру матері та дитини» на Коцюбинського, 50 – 50 мільйонів гривень;
- будівництво протирадіаційного укриття для дитсадка №38 – 43,5 мільйона гривень;
- утеплення міської лікарні №1 — 36,5 мільйона гривень;
- утеплення дитсадка №29 – 26 мільйонів гривень;
- будівництво протирадіаційного укриття для школи №36 – 13,5 мільйона гривень;
- модернізація системи оповіщення населення — 13,5 мільйона гривень;
- будівництво мереж каналізації у приватному секторі квартального комітету «Добробут», що на Старому місті – 20 мільйонів гривень;
- будівництво кладовища на Сабарові — 20 мільйонів гривень;
- реконструкція покрівлі лікарні швидкої меддопомоги на Київській, 68, з влаштуванням сонячної електростанції — 5,3 мільйона гривень;
- реконструкція водопроводу по вулиці Костомарова, по вулиці Нагірній – 3,4 мільйона гривень;
- будівництво протирадіаційного укриття для дитсадка №60 – 1,7 мільйона гривень;
- будівництво протирадіаційного укриття для дитсадка №20 – 1,5 мільйона гривень.
Ознайомитись повністю з проєктом Програми економічного та соціального розвитку на 2025 рік можна за цим посиланням.
Цей документ будуть обговорювати на громадських слуханнях, які відбудуться 5 грудня, о 16.00, в укритті ліцею №23, що за адресою Космонавтів, 32.
Чи влаштовує Вас те, як розвивається Вінниця?
Раніше, нагадаємо, розповідали про те, на що планують витрачати гроші бюджету Вінниці у 2025 році та скільки передадуть ЗСУ.
Читайте також:
У Вінниці пораненим військовим будуть платити по 10 000 гривень на лікування
Скільки «з’їдає» оренда у Вінниці? Аналіз зарплат і вартості оренди
Відстрочки, тисяча Зеленського, вартість проїзду. Що зміниться для вінничан у грудні?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
Стас Павловский
Vladislav Vasilchenko
Ігор