Бюджет Вінниці-2025 — 6,4 мільярда гривень. На що їх витратять?
- Скарбничка Вінницької громади на 2025 рік буде дефіцитною: планують витратити більше, ніж є грошей.
- Доходи за рік мають скласти 6 мільярдів 419 мільйонів гривень. Видатки — 6 мільярдів 519 мільйонів гривень.
- Які найбільші витрати бюджету? Скільки з цих грошей спрямують на ЗСУ? А скільки чиновники планують витратити на себе?
На сайті міськради опублікували проєкт бюджету Вінниці на наступний, 2025 рік. Публікуємо найцікавіше з документа.
Звідки братимуть гроші
Через податки міська влада планує зібрати аж 6 мільярдів 121 мільйон гривень. Найбільші отримання будуть з податку на зарплати (ПДФО) — 3,6 мільярда гривень. Потім, це єдиний податок — 1,2 мільярда гривень. Податок на майно (як з фізичних, так і юридичних осіб) — 596 мільйонів гривень. Ще 583 мільйони хочуть зібрати з акцизів на пальне, тютюн, алкоголь та з продажу інших підакцизних товарів.
Неподаткові надходження — це 232 мільйони гривень за рік. В основному, вони складаються з адміністративних штрафів, адміністративних зборів та платежів, що надходять до місцевого бюджету.
І ще 52 мільйони гривень хочуть зібрати від операцій з капіталом та майном. Зокрема, 48 мільйонів гривень планують отримати за рік через продаж землі не сільгосп призначення. А також 11 мільйонів пропонують зарахувати в цільовий фонд підтримки ЗСУ.
На що їх витрачатимуть
Певно наших читачів найбільше цікавить те, а скільки з бюджету громади чиновники витратять на себе? Витрати на утримання апарату ради та її виконавчих органів зі рік складають: 660 мільйонів 590 тисяч гривень.
З цієї суми на зарплати чиновникам витратять 462 мільйони 918 тисяч гривень. Штатна чисельність апарату міськради та виконавчих органів — 907 одиниць. От тільки 660 мільйонів це значна сума, але не найбільша серед витрат бюджету-2025.
Традиційно, найбільше з бюджету отримає галузь «Освіта». На оплату праці, за спожиту комуналку та на виконання інших програм в цій сфері планують витратити 1 мільярд 755 мільйонів гривень.
На сферу «Громадський порядок та безпека» планують спрямувати 900 мільйонів гривень, з яких 800 мільйонів — на підтримку військових частин на інших формувань Сил оборони.
На галузь «Житлово-комунальне господарство» направлять 867 мільйонів гривень. Цю суму витратять на утримання об’єктів ЖКГ. Зокрема, 93 мільйони на капремонт житлових будинків, в тому числі під управлінням ОСББ; 110 мільйонів — на дотації «Вінницяміськтеплоенерго». Та ще 507 мільйонів гривень спрямують на організацію благоустрою населених пунктів.
Соцзахист — 400 мільйонів гривень. З них 206 мільйонів гривень — це компенсація за пільговий проїзд пенсіонерів, студентів, школярів та інших категорій.
Транспорт, дорожнє господарство матиме 324 мільйони гривень з бюджету громади. Майже уся ця сума — 315 мільйонів — дістанеться «Вінницькій транспортній компанії», як оплата за фактично надані послуги пасажирських перевезень.
Охорона здоров’я — 282 мільйони гривень. Найбільше з них — 119 мільйона гривень — витратять на багатопрофільну стаціонарну меддопомогу (це комуналка, медикаменти, паливо тощо).
Фізична культура та спорт — 127 мільйонів гривень. З них 89 мільйонів витратять на утримання та навчально-тренувальну роботу комунальних дитячо-юнацьких спортивних шкіл.
Культура та мистецтво — 88 мільйонів гривень. З них 24 мільйони підуть на забезпечення діяльності бібліотек, 35 мільйонів — на діяльність клубів дозвілля, 8 мільйонів — на роботу музеїв та виставок.
Медіа — 79 мільйонів гривень. Зокрема, це фінансова підтримка комунальних засобів масової інформації: 57 мільйонів гривень отримає телеканал «ВІТА», 21 мільйон — радіо «Місто над Бугом».
Як ви гадаєте, чи правильно розподілили бюджет Вінниці на 2025 рік?
А як щодо капітального будівництва
Програма капітального будівництва на наступний рік доволі скромна. Загальний її обсяг — 376 мільйона гривень. У більшості випадків, це продовження тих проєктів, які були розпочаті роки тому. Ось, деякі з них:
- будівництво доріг в Індустріальних парках, що на Немирівському шосе — 74 мільйони гривень;
- реконструкція комплексу будівель «Центру матері та дитини» на Коцюбинського, 50 – 50 мільйонів гривень;
- будівництво протирадіаційного укриття для дитсадка №38 – 43,5 мільйона гривень;
- утеплення міської лікарні №1 — 36,5 мільйона гривень;
- утеплення дитсадка №29 – 26 мільйонів гривень;
- будівництво протирадіаційного укриття для школи №36 – 13,5 мільйона гривень;
- модернізація системи оповіщення населення — 13,5 мільйона гривень;
- будівництво мереж каналізації у приватному секторі квартального комітету «Добробут», що на Старому місті – 20 мільйонів гривень;
- будівництво кладовища на Сабарові — 20 мільйонів гривень;
- реконструкція покрівлі лікарні швидкої меддопомоги на Київській, 68, з влаштуванням сонячної електростанції — 5,3 мільйона гривень;
- реконструкція водопроводу по вулиці Костомарова, по вулиці Нагірній – 3,4 мільйона гривень;
- будівництво протирадіаційного укриття для дитсадка №60 – 1,7 мільйона гривень;
- будівництво протирадіаційного укриття для дитсадка №20 – 1,5 мільйона гривень.
Повністю ознайомитись з проєктом бюджету на 2025 рік ви можете за цим посиланням, у розділі «Громадські слухання». Обговорення відбудуться 5 грудня, о 16.00, в укритті ліцею №23, що за адресою Космонавтів, 32. Там ви зможете висловити свої зауваження та пропозиції.
Після слухань проєкт бюджету мають затвердити депутати міськради. І тоді громада матиме головний кошторис на наступний рік.
Раніше, нагадаємо, розповіли про те, на що витратили бюджет Вінниці-2024.
Читайте також:
У Вінниці пораненим військовим будуть платити по 10 000 гривень на лікування
Скільки «з’їдає» оренда у Вінниці? Аналіз зарплат і вартості оренди
Відстрочки, тисяча Зеленського, вартість проїзду. Що зміниться для вінничан у грудні?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
Галина Короленко