Як отримати допомогу по безробіттю під час карантину

Як отримати допомогу по безробіттю під час карантину
Головне фото: zaxid.net, усі інші — з сюжету UA:Вінниця
  • Карантин і коронавірус зупинив роботу підприємств у Вінниці, що залишило працівників без заробітку.
  • Як альтернатива, людям пропонують стати на облік в центри зайнятості, які з початку коронакризи приймають заяви дистанційно.
  • Які потрібні документи, куди подавати і скільки можна отримати грошей від держави?

Заступниця директора міського центру зайнятості Світлана Кривенко розказує, що з початку карантину в нашому місті зросла кількість безробітних.

— На сьогодні маємо понад 400 пакетів документів, які ми опрацювали. Це майже втричі більше, ніж за аналогічний період минулого року. Серед тих людей, які подають документи на реєстрацію, значна частина тих, хто був звільнений у березні. Але, звісно, є й ті, що не працюють 5,10,15 років, — говорила Кривенко у сюжеті UA:Вінниця.

Як подати заяву

Зараз центри зайнятості працюють дистанційно — без особистого прийому громадян. Подати заяву, щоб стати на облік можна онлайн чи закинути пакет документів у скриньку для кореспонденції, яка стоїть перед службою зайнятості.

Відео дня

На початку потрібно роздрукувати дві заяви:

Їх потрібно заповнити від руки, поставити свій підпис та відсканувати (зробити фото). Заяви треба писати на ім’я директора служби зайнятості, перелік яких є за цим посиланням.

Потім — зробити фото або скани документів для призначення допомоги по безробіттю:

Відскановані документи розміщуємо на Гугл-диску (інструкція, як це зробити). Та відправляємо через електронну форму  або на адресу електронної пошти вашого центру зайнятості. Після цього, очікуємо на дзвінок від фахівця служби. Реєстрація статуса безробітного має бути призначена за один день після звернення. Допомога по безробіттю призначається з першого дня реєстрації у статусі безробітного.

Важливо, що після завершення карантину, безробітний має протягом десяти днів надати оригінали своїх документів у ту службу зайнятості, в якій людина є на обліку. Покрокова інструкція за цим посиланням.

Скільки можна отримати

Правила розрахунку виплат по безробіттю залишилися без змін:

— Допомога по безробіттю призначається відповідно до страхового стажу та з врахуванням тієї заробітної плати та доходу, який людина мала за останні шість місяців, коли працювала на роботі, — каже заступниця директора міського центру зайнятості Світлана Кривенко.

При стажі до двох років можна отримати допомогу в розмірі 50% від доходу людини; при стажі від двох до шести років — 55%; від шести до десяти років – 60%, понад десять років — 70%.

При цьому, служба зайнятості буде поступово зменшувати розмір виплат: перші 90 днів — 100%, наступні 90 днів — 80%, надалі — 70%.

Однак, тепер існує мінімальний розмір виплат по безробіттю: людям, які мають страховий стаж менше шести місяців, будуть виплачувати по 650 гривень; людям, які мають стаж не менше, ніж шість місяців — по 1800 гривень.

Водночас, служба зайнятості буде пропонувати місця для роботи, заявки на які надійшли від вінницьких роботодавців.

Нині у Вінницькій області майже 23 тисячі безробітних. Вакансій є 2800. Серед затребуваних під час карантину — кур'єри, IT-фахівці, працівники аграрної сфери та ті, хто готовий працювати дистанційно.

Опитування

Чи втратили роботу через карантин?

Допомога по частковому безробіттю

Служби зайнятості тепер можуть призначати державну допомогу тим працівникам, які втратили частину зарплати через скорочення робочого часу, внаслідок карантинних обмежень. 

Такі виплати називаються допомога по частковому безробіттю, будуть призначатися за зверненням роботодавців з числа суб’єктів малого та середнього бізнесу на період дії карантинних обмежень. Для її отримання до служби зайнятості потрібно подати документи:

Допомога буде виплачуватися на офіційно працевлаштованих робітників. Її розмір встановлюється за кожну годину, на яку працівникові було скорочено передбачену законодавством тривалість робочого часу, із розрахунку двох третин тарифної ставки (окладу).

Роботодавець може звернутися за отриманням коштів для виплати працівникам допомоги по частковому безробіттю протягом 30 календарних днів з дня зупинення (скорочення) виробництва. Рішення про надання допомоги приймається протягом трьох робочих днів з дня подання заяви роботодавцем.

Отримати консультацію по телефону можна за цими номерами: (0432) 55-17-93, (0432) 55-17-96 (Вінницький обласний центр зайнятості).

Статус безробітного, нагадаємо, тепер є підставою для надання субсидії


 

Читайте також:

Карантинні пільги. Як допомагає держава, поки всі мають сидіти вдома

У Пенсійному фонді розказали про порядок виплат по 1000 гривень

Знижка на опалення і гарячу воду буде у платіжках за березень

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (16)
  • Iryna Vinnytskaya

    А ФОП як завжди просто кинули.. Ніякої допомоги, робота зупинилась вже майже 2 місяці, єдиний податок  не відмінили, борги ростуть за податками і за оренду, закрити фоп неможливо, бо вже є броги з податків. стати на облік неможливо бо є фоп, навіщо тоді фоп взагалі платіть ЄСВ?????
  • Наталія Пірус

    Яким транспортом можна добратись до центра. Зайнотості.

    Анна Слипченко reply Наталія Пірус

    якщо требп подати документи..можна через електронну пошту..

    Анна Павлычева reply Анна Слипченко

    Яка електронна адреса для подання ?
  • Igor Baroni

    НИкак

    Svyatoslav Usatyuk reply Igor Baroni

    Igor Baroni "татишо"
  • Юрий Бочков

    все це показуха відправляла по електронні пошті  фото всіх документів заяви які потрібно потім була відписка прийдете після карантину ми розглянемо вашу заяву. ЕМІТАЦІЯ РОБОТИ ЩОБ ЦІ   бюджетні ЩУРІ одержували зарплати і преміх
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
11:21 У пожежі на Вінниччині травмувався 71-річний чоловік 11:05 Куди вступити після 11 класу: огляд вищих навчальних закладів Вінниці (партнерський проєкт) 10:21 Де у Вінниці 10 травня не буде світла. Адреси 10:14 Наречений і наречена пройшли випробування обстрілами. Який подарунок хотіли б з нагоди одруження? Від читача 10:24 Пригоди бійців у Європі․ Майбутній "рейнджер" розповів про навчання воїнів ССО за кордоном 09:17 Найзапекліші бої точаться на Авдіївському напрямку: Генштаб про 807-й день війни 09:05 Безкоштовні медичні тестування, майстер-класи з благодійним проєктом "Колесо Підтримки" (Новини компаній) 08:55 Вінниця завмерла у скорботі: в останню путь проводжають Назарія Гринцевича та Олега Остапенка photo_camera 08:17 Сьогодні з іменинами вітаємо Кирила та Таїсію. Історія, заборони та прикмети 10 травня 21:17 «Відпочинок на природі — найкраща реабілітація». Дозвілля військових, які лікуються в центрах протезування photo_camera 21:11 До Небесного легіону приєднався Олександр Степанищев з Вінниччини 20:27 Що про мобілізацію ув’язнених думають військові? Ми запитали 20:17 З водойми на Вінниччині дістали тіло 57-річної жінки 19:21 У Вінниці відбудеться аукціон з продажу п'яти об'єктів нерухомості: стартова ціна від 200 тисяч 18:23 Новим командувачем Сил спеціальних операцій ЗСУ став Олександр Трепак родом з Вінниці 17:19 У 23-х громадах Вінниччини посадять трояндові Алеї Слави 16:21 Верховна рада збільшить штрафи для ухилянтів 16:00 Цех 9, Токайо, Етно чари - нові заклади, що відкрились у Вінниці в 2023 (партнерський проєкт) 15:23 У Вінниці під колесами потяга загинула 52-річна жінка 14:50 Тисячі вінничан на колінах зустрічали Назарія Гринцевича. Герой повернувся додому на щиті play_circle_filled
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up