Як навчити дитину уникати конфліктів з іншими. Поради психолога і корисні дані

Як навчити дитину уникати конфліктів з іншими. Поради психолога і корисні дані
  • Про суд на дівчиною-підлітком, яка на прямо зупинці громадського транспорту принизила малого, редакція писала з вироку.
  • Подібні історії дитячої жорстокості – не рідкість, але до покарання Законом вони не доходять.
  • Як навчити дитину правильно реагувати на конфліктних однолітків?
  • Користна інформація в порадах експерта та цифрах. 

Редакція запитала в психолога, як налаштувати дитину шкільного віку на ймовірні конфлікти з однолітками в школі чи поза нею, в продовження публікації про вирок 9-класниці «Била хлопчика головою об коліно і посадила в смітник».

Також ми зібрали в інфографіку дані дослідження, яке каже про реакцію наших дітей на приниження або цькування в колі їхнього спілкування.

Це дослідження показало: діти частіше нікому не розповідають про неприємні ситуації з іншими, а хоча б раз були жертвами насилля однолітків або старших 49% школярів. За кордоном ситуація ще гірша: 89% неповнолітніх піддавалися насиллю в шкільному колективі.

«Вчіть дитину не реагувати на провокації»

Анна Катрук, психолог:

Відео дня

– У випадках, коли це лише словесні перепалки, важливо навчити дитину не реагувати на провокації. Частіше провокатор сам не впевнений у собі і намагається підвищити свій статус за рахунок жертви. Особливо, якщо людина незнайома, найкращою стратегією поведінки буде ігнорування.

У правилах дорожнього руху є неписане правило: "Дай дурню дорогу". Ви ж не знаєте, може, людина хвора, навіщо наражати себе на небезпеку. Якщо ж людина знайома і систематично принижує вашу гідність, обзиває, висміює, - це психологічне насильство. Тут важливо захистити власні межі особистості, дати відпір так само словами. У даному випадку кривдник намагається самоствердитися за рахунок жертви. Жертві важливо в цей момент не боятися, бути внутрішньо незгодною з тими словами, які говорить кривдник. Побачити за зухвальством кривдника його слабкі сторони і озвучити їх. Забезпечити собі міцну групу підтримки, тих людей, які готові заступитися за вас.

Якщо ж слова переходять у дії, і кривдник починає застосовувати фізичну силу, - це правопорушення. У тваринному світі є закон: "бий або втікай". Якщо кривдник за силою рівноцінний, можна спробувати самостійно захиститися. Але тоді відповідальність ділиться навпіл. До того ж, наслідки неможливо спрогнозувати. Якщо ж сила кривдника переважає силу жертви, найкраще якомога скоріше залишити цей конфлікт, втекти, покликати на допомогу. У цивілізованому суспільстві найбільшою цінністю є життя, здоров'я та безпека людини. Ніхто не має права чинити небезпеку цим правам людини.

Стосовно конкретно цього випадку, батьки хлопчика вчинили правильно, що викликали поліцію, відправили справу до суду, це законний шлях захистити дитину, хоча б постфактум. Таким чином створений прецедент, і маємо надію, що це зупинить подальші випадки насилля. Але залишаються деякі запитання: Як так сталося, що ніхто на тій зупинці не захистив хлопчика, не врятував його від нападу дівчат? Чому ніхто не покликав на допомогу? Що відбувалося з психологічним станом дівчат, що вони відчули такий сильний напад жорстокості, можливо, були до того якісь натяки, чому ніхто з дорослих не відреагував раніше? Як хлопчику надалі вірити в безпеку світу, в якому він живе? Мабуть, ще пройде достатньо багато часу аби цьому хлопцеві відновитися від цієї не лише фізичної, але і психологічної травми. И мабуть пройде ще більше часу, перш ніж суспільство стане готовим поважати права одне одного, а також не бути байдужими і захищати одне одного.



Читайте також:

Знову маніяки? Втечу школярок перекрутили на викрадення для багатих педофілів

Не вийшов з коми. Юра помер через тиждень після бійки під «Планета Мода-Бар»

Била хлопчика головою об коліно і посадила в смітник. Вирок 9-класниці

Погнався за свідком бійки з сокирою в руках. Як можуть покарати дебошира?

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
16:03 «Італійський брейнрот» атакує TikTok: бабусі в хороводах співають меми, а ШІ вигадує нових зірок інтернету play_circle_filled 16:00 HEARTBEAT LIVE: сольний концерт DOROFEEVA у Pirogov Sky 8 вересня (Новини компаній) 15:32 Як змінювалася Вінниця з 1796 по 1982 рік? Місто на історичних картах 15:12 У Вінниці організовують безкоштовний сплав на катамаранах для дітей Захисників Від читача 15:10 Кінологічний центр — не розкіш, а потреба ! 14:09 ТОП-5 оригінальних рецептів холодної кави, які варто спробувати вдома 13:31 Якби ви зустріли мера, що б ви у нього запитали? Ми запитали вінничан 13:04 У Гнівані відкрили модернізований дитсадок за підтримки ЄС play_circle_filled 11:56 На Хмельницькому шосе згорів легковик — відео. По області рятувальники ліквідували ще 15 пожеж play_circle_filled 11:34 «Квітки соняха»: у Вінниці відкривається група підтримки для тих, хто втратив рідних через війну 11:10 Б’ють по ТЦК: за тиждень — третій прицільний удар росії по центрах комплектування photo_camera 10:12 Вінничанка Лілія Бакар здобула срібло на Всесвітньому фестивалі української культури photo_camera 10:08 Укрзалізниця запускає «Паспорт мандрівника» для дітей — отримати можна у Вінниці play_circle_filled 09:42 «Нива» на останніх хвилинах контрольного поєдинку вирвала перемогу у «Буковини-2» 09:18 У полум’ї й диму: Україну атакували 157 дронів, є постраждалі і руйнування 08:16 Кого вітаємо та що святкуємо. Історія, заборони та прикмети 6 липня 21:00 Сонце палитиме в неділю. На Вінниччині очікують до +34°C 20:26 У Гайсинському районі з річки Південний Буг дістали тіло 47-річного чоловіка 20:06 У Вінниці вручили житлові сертифікати 60 родинам військових і загиблих Героїв photo_camera 19:05 У Тростянецькій громаді за понад вісім мільйонів відремонтували дві ключові дороги державного значення
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up