«Знаєте, чим відрізняється мурал від графіті? Мурал — це коли ви йдете в міську раду, отримуєте дозвіл і місце для малюнку та малюєте те, що хоче міська влада. А графіті — це коли ви намалювали, що вам хочеться і де вам хочеться, і втекли», — так жартома розповідав молоді про тонкощі стріт-арту спеціально запрошений гість, відомий столичний художник Андрій Єрмоленко.
З 24 по 27 вересня у нашому місті відбувся навчальний фестиваль стріт-арту «Під знаком Бенксі». В останній день 34 учасника, юнаки та дівчата з різних навчальних закладів Вінниці та області, на Майдані Небесної Сотні малювали графіті на тему захисту прав людини.
— Це така концентрація талановитих людей на один квадратний метр, що просто захоплює подих,— ділиться організатор проекту, вінницька активістка Таїса Гайда. — Взяли участь у проекті дівчата та хлопці віком від 18 до 21 років. Три дні в Молодіжному центрі «Квадрат» з ними працювали просто неймовірні тренери з Освітнього дому прав людини Руслана та Сергій Бурові, розповідали все про права людини, їх дотримання і боротьбу за право бути собою. Правозахисник Костянтин Реуцький на форум-театрі в сценічній формі показував, як потрібно захищати себе і власні права, розкрив тему булінгу. Неймовірно харизматичний і талановитий художник Андрій Єрмоленко тренінгом з графіті завоював серця молоді з першої хвилини.
— Це дуже правильна справа працювати з молоддю. Взагалі, найкраще, що можна зробити в цій країні — виховати нове достойне покоління, — говорить художник. — Я особисто не вірю в старших людей, в покоління мого віку, в нові обличчя. Я вірю в цю нову генерацію. Вони геніальні, направду, вони дають такі ідеї, що я думаю чого мені самому в голову таке раніше не приходило. Вони дійсно круті. Вони інші, і лише вони зроблять все, щоб ми жили в новій іншій країні. Певно тому участь у цьому проекті бере і мій 10-річний син.
В творчому проекті, за допомогою Андрія Єрмоленка, молодь змогла розкрити свої творчі таланти і креатив, поєднавши стріт-арт і права людини.
— У своєму графіті ми поєднали зображення Мартіна Лютера Кінга з сучасним написом «Вимагати», — ділиться Володимир Жиганов, студент Технічного університету. — Зображуючи портрет людини, яка боролась за права чорношкірих, яка повела за собою народ, ми показуємо таким чином, що потрібно вимагати свої права.
— Я малюю давно, закінчила художню школу, — розповідає студентка технічного університету Алла Ткачук. — У проекті взяла участь із задоволенням, бо творчість прекрасна в усіх проявах. Коли творчість ще й закликає,чи торкається струн душі це прекрасно для мене. Кожну можливість побачити людей в мистецтві я теж не знехтую.
Читайте також:
Дитину, яку цькують, видно одразу. Про шкільний булінг поговорили з психологом
Унікальне тепличне господарство під Вінницею. Городину вирощує молодь з інвалідністю
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 17 від 23 квітня 2025
Читати номер