Сьогоднішнє засідання відбувалося в режимі відеоконференції. Судді перебували в залі засідань у Хмельницькому, прокурор і адвокат підозрюваного — в апеляційному суді у Вінниці, а затриманий у слідчому ізоляторі №1 на Брацлавській. Зв'язок не заладився з самого початку. Він був настільки нечіткий, що зачитане суддею рішення не можна було розібрати.
Адвокат підозрюваного Інна Станіславська попросила суддю ще раз повторити хоча б суть зачитаного рішення.
— Отримаєте копію на електронну пошту, — відповіла суддя.
— Хоча б головне скажіть: задовольнили апеляційну скаргу чи ні? — наполягала адвокат.
— Ні! — відповіла суддя.
Перед тим суд заслухав усі сторони процесу. Першій надали слово адвокату Станіславській. Вона просила змінити запобіжний захід з тримання під вартою на цілодобовий домашній арешт. При цьому уточнила — з носінням електронного браслета. Назвала адресу, де перебуватиме під час домашнього арешту її підзахисний.
Суддя у Хмельницькому попросила повторити місце перебування під домашнім арештом.
Адвокат це зробила. Знову назвала місто й адресу.
— Раніше підозрюваний не притягувався до відповідальності, — зазначила адвокат. — Іншим трьом змінили запобіжний захід, вони перебувають під домашнім арештом. В ізоляторі залишається тільки мій підзахисний. Тримання під вартою це найсуворіший захід. Прошу скасувати рішення суду першої інстанції, замість тримання під вартою застосувати цілодобовий домашній арешт з носінням електронного браслета.
Прокурор Анатолій Швець мав іншу думку. На його переконання, суд має залишити обраний запобіжний захід до підозрюваного — тримання під вартою до завершення досудового розслідування.
Підозрюваний зазначив, що він з потерпілими з різних міст: вони з Вінниці, він — з Хмільника.
— Як я зможу на них впливати, якщо цілодобово буду під домашнім арештом? — з таким риторичним запитанням звернувся затриманий.
Потім додав:
— Двоє з тих, кого вже відпустили з-під варти, проживають у сусідніх будинках з потерпілими, їм же простіше знайти можливість впливу. Бо ж сусіди. Але їх відпустили. А я з іншого міста, але залишаюся в ізоляторі під вартою.
Він також сказав, що не має ніякого наміру тікати, чи переховуватися. Його документи під арештом. Машина також на штрафмайданчику у поліції.
Аргументи чоловіка і його адвоката не переконали суд. Його апеляційну скаргу про зміну запобіжного заходу не змінили. Чоловік й надалі залишатиметься під вартою.
Затриманого чоловіка з Хмільника підозрюють у нападі з метою заволодіння чужим майном, поєднаним з насильством та проникненням у чуже житло (частина третя статті 187 Кримінального кодексу України). За такі дії передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до 12 років із конфіскацією майна.
Нагадаємо, все почалося з того, що чоловіку пошкодили його дорогий автомобіль «Лексус». Сталося це біля під’їзду одного з житлових будинків на Порика у Вінниці. Коли він підвозив додому дівчину, один з п’яної компанії, кинув плішку в автомобіль. Так стверджував на суді власник автівки.
Він викликав поліцію. Наступного дня став шукати винуватця. Розшукав. Каже, у тій квартирі постійно збирається п’яна компанія.
Як пояснював він на суді, дільничний порадив йому підійти до винуватця і домовитися про вирішення питання, якщо не вдасться, тоді звертатися до суду.
Знайомий офіцер поліції виявився однокласником того, хто пошкодив автомобіль. Як з’ясувалося під час розмови, перед тим компанія у такий само спосіб побила автомобіль «Ланос» біля сусіднього будинку.
Відшкодовувати збитки ніхто не збирався. Одного дня власник «Лексуса» разом з поліцейським, а також власником «Ланоса» і ще одним їхнім спільним знайомим навідалися в гості до винуватців. Поліцейський у квартиру не заходив.
Що було далі, пояснення власника «Ланоса» і поліції не співпадають. У прокуратурі області так описали ситуацію: четверо зловмисників вимагали у вінничанина вигаданий ними борг.
Спершу увірвалися у помешкання своєї жертви. Чоловіка побили. Забрали з будинку побутову техніку, телевізор, годинник. Коли на захист господаря став сусід, який у той момент зайшов до квартири, його також побили.
Потім обох чоловіків силою вивезли за місто і там продовжували вимагати грошей.
Поліцейські спрацювали оперативно і професійно. Зловмисників затримали на тому місці, куди вони вивезли двох постраждалих чоловіків.
Трьох його компаньйонів взяли під варту без права застави.
— Насправді до квартири ніхто не вривався, — пояснював на суді власник «Лексуса». — Я зайшов разом з товаришем і чоловіком, якому побили «Ланос». Той, хто це зробив, сказав, що грошей нема, погодився віддати побутову техніку. Разом зі своїми дружками, виносили її. В цей час сусід, який все це бачив, повернувся у свою квартиру і подзвонив у поліцію.
Власник «Лексуса» також говорив на суді, що затримали його за містом. Зробили це люди в цивільному. «Підрізали» авто на простому «Ланосі», вибігли з машини…
— Звичайно, я закрився в салоні свого автомобіля, — розповідав він суддям. — Звідки було знати, хто ті люди? Потім з’явився поліцейський автомобіль. При затриманні били. Це видно на фото і відео, яке поширила поліція.
Ще про один факт повідомив на суді затриманий мешканець Хмільника. Каже, що дізнався, що кожен з тієї п’яної компанії, яка пошкодила йому машину, раніше мав проблеми із законом. Чув від мешканців будинку, що чрез пиятику ті не дають їм спокою.
— Вийшло так, що не вони, а я опинився винним, — говорив чоловік.
Читайте також:
Вивезли за місто і вимагали вигаданий борг. Подробиці розбійного нападу з поліцейським
«Власники квартир винні нам гроші». Продовження історії зі скандальним ЖК на Стрілецькій
«Знайдіть нам цю людину!» Вночі у трамваї №4 молодий чоловік побився з пенсіонером
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Кстати, если верить статье, то виновник дільничний, который сам намекнул , что с жильца можно денег выбить.