- Але ми повинні були розмовляти про те, куди треба забрати майбутнє кладовище, - розповів перед зустріччю по телефону представник ініціативної групи Академічного Олександр Дроздик. - А нас, як кажуть, надурили. Будемо говорити про існуючі проблеми Академічного - відсутність шкіл та садочків, транспорту, розробка нового детального плану та інше.
Із забудовником треба укласти угоду
На зустрічі були присутні кілька заступників мера, разом з начальниками департаментів комунального господарства та архітектури. Від мікрорайону “Академічний” в робочій групі тільки п’ять людей. І на початку розмови знову “нагадували про забудовника”. Хоча через рішення міськради мешканці Академічного обіцяли заблокувати мерію.
- Міська влада повинна укласти договори з забудовником мікрорайону Гіренко, - каже заступник мера Сергій Матусяк. - Це треба зробити першочергово. А далі треба визначитися, що буде робити за детальним планом забудовник, а що - місто.
Коли будуть школи та дитсадки?
Представників з Академічного хвилювало те, що досі немає школи та дитсадку на районі.
- Через це нам приходиться возити дітей у різні куточки Вінниці, - каже Віталій Донець. - Бо в мікрорайоні тільки заклали фундамент дитсадка, а про школу взагалі поки що мовчать.
Читайте також:Мешканець Академічного: “Хто купує тут житло, отримує сертифікат у пологовий”
Заступник мера Ігор Корольчук розповів, що дитсадочок відкриють в 2017 році. А школу ще треба спроектувати та вирішити питання із забудовником.
Головний архітектор міста Олександр Рекута розповів про свої побоювання щодо плану розвитку Академічного
- Розумійте, цей план треба корегувати, - каже Рекута. - В цьому мікрорайоні буде більше 80 будинків, а це 9 тисяч квартир на 24 тисячі мешканців. І на цю велику кількість людей розраховано тільки два дитсадки та одна школа на 1200 місць?
Без транспортного зв’язку, але з кладовищем
Ще намагались розглянути питання створення нового маршруту громадського транспорту, який би зв’язував мікрорайон з іншими частинами Вінниці. Але його вирішили перекласти на наступну зустріч.
- Треба це питання ще розробити, довірте це Пидоченко Олексію Петровичу, - каже заступник мера Корольчук.
Питання кладовища, що найбільше турбувало вінничан з Академічного - так і не розглянули. І якось намагались швидко “втекти” від того, що найбільше цікавило містян. Мабуть, пам'ятають про мітинг мешканців Академічного, через який ледь не побилися вінничани.
- Ми будемо працювати одразу в двох напрямках, - невпевнено відповіли чиновники. - Зараз вже надіслали запити на повторний розгляд санітарних норм та будемо шукати іншу територію. Тому давайте вирішувати питання загальні, що треба робити разом.
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
1) попередньо вирішено відсунути кладовище саме до Сабарова,
2) в'їзд буде з Сабарова
3) ми нічого не купували: це наше рідне село, в якому здавна жили наші батьки і діди, пізніше з'явилися дачники, які теж отримали землю безкоштовно за СРСР і нам зовсім не заважають,
то чому саме мешканцям Академічного, а не нам школи, садочки і додаткові автобуси?
"Злива" помилок, одна на одній, що аж важко підрахувати точну їх кількість. Муженко, два! Киш звідси!
Буває, як сухе бадилля від малини спалиш, і на тому місці, де було згарище, роками нічого не росте.
Коріння рослин "горить".
Залізьте в мішок з попіллю і побачите, що буде через кілька хвилин з вашими руками.
До того ж попіль має дуже лужну реакцію (pH >15), тому говорити про те, що це не отруює землю, недоречно.
Ну і що таке приходити до погосту, а що таке приходити до коробки з попіллю.