Сьогодні, 5 квітня, мешканці мікрорайону “Академічний” зустрілись з представниками міської влади. Вони виступили проти розміщення нового міського кладовища поряд з їх будинками. І обіцяють “третій майдан” під стінами міськвиконкому, якщо не буде рішення на їх користь.
- Ми мешканці самого молодого району у місті, - каже представник ініціативної групи з “Академічного” Віталій Донець. - Зараз діє активна забудова, яка за планом продовжиться до 2032 року. На території житлового масиву проживає майже тисяча молодих сімей. Середній вік мешканців “Академічного” - 30-35 років. У кожній сім’ї є діти. І як навпроти самого молодого мікрорайону у місті має бути кладовище?
На це йому відповідали головний архітектор міста Олександр Рекута та в.о. директора Департаменту комунального господарства Володимир Ніценко.
- За санітарними нормами зона, яка має бути від найближчого будинку до початку кладовища, становить 300 метрів, - відповідає Рекута. - Про забудову цієї території під кладовище на 36,5 гектарів було відомо ще в 2012 році. Проводились громадські обговорення з мешканцями району, пропозицію розташування кладовища розглянули санітарні комісії, все було затверджено по закону.
- Для кого ви проводили ці громадські обговорення? Там же нікого ще не було, голі поля і викуплені ділянки, - обурюються мешканці району. - Давайте проведемо ще одні громадські слухання!
- А навіщо? - відповів головний архітектор. - Іншого варіанта розміщення кладовища немає.
А чи треба кладовище?
Потреба в місці захоронення у Вінниці вже давно назріває. Як розповів керівник Департаменту комунального господарства Володиир Ніценко, поховання на шести з восьми вінницьких кладовищах вже неможливе.
- Альтернатив новому кладовищу не існує. Шість з восьми кладовищ, які є у Вінниці, фактично, заповнені, - каже виконуючий обов’язки директора Департаменту комунального господарства Володимир Ніценко. - Зараз проходять поховання лише на Сабарівському і Лука-Мелешківському кладовищі. І там місць залишилось максимум на півроку. А П’ятничанське кладовище вже повністю зарезервоване.
Чиновник пообіцяв, що кладовище огородять парканом, зроблять алеї, а по периметру зроблять зелені насадження. Але жителям “Академічного” не до вподоби бачити зі своїх вікон могили та хрести.
Обурена громада "Академічного" проти кладовища поряд з їх мікрорайоном
Представник місцевих жителів Віталій Донець також не знає, де альтернативне місце розміщення кладовища. Але він готовий, разом з ініціативною групою, сісти за стіл із міським головою та іншими чиновниками, щоб знайти рішення, яке влаштувало би громаду.
Чого вимагають жителі?
Окрім заборони будувати кладовище поряд з “Академічним”, мешканці цього мікрорайону вимагають від влади:
побудувати дитячий садок
поставити світлофори на перехрестях та розмітити переходи
створити тротуарну доріжку вздовж дороги з Академічного на Електромережу
налагодити транспортне сполучення з села Шкуринці у Вінницю (через Академічний)
переробити очисні споруди поряд з мікрорайоном
відмовитися від будування автодрому
- Якщо сьогодні, до третьої години не буде відповіді від міської влади, то ми почнемо акцію протесту під стінами міськвиконкому, - каже представник ініціативної групи “Академічного”. - Восьмого квітня, о восьмій годині ранку ми зберемо мешканців районів Сабарова, Поділля, Поляни, Ветеран, Дачна, перекриємо всі входи, будемо сидіти в кабінетах чиновників, поки не буде рішення нашого питання.
Читайте також:
У Вінниці під міською радою вінничани ледь не побилися через кладовище
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
А щодо злиднів які живуть у квартирах, мабуть у нас вся Вінниця це злидні(((