Вінниця купує безпілотники на понад 30 мільйонів гривень. Подробиці

Вінниця купує безпілотники на понад 30 мільйонів гривень. Подробиці
Загалом готові витратити 31,8 мільйона гривень. За ці кошти з бюджету купують 2 тисячі FPV-дронів та 50 комплектів розвідувальних БПЛА
  • Дві тисячі FPV-дронів та 50 комплектів БПЛА Autel хочуть купити за кошти бюджету Вінниці. Тендери оголосив виконком Вінницької міськради.
  • Які характеристики цих товарів? Скільки коштують за одиницю? Вінницька влада купує пристрої дорожче чи дешевше, аніж на відкритому ринку? І що відомо про потенційних підрядників?

Виконком міськради нещодавно оголосив два тендери на закупівлю безпілотників для Сил оборони. Про особливості замовлень дізналися з системи «Прозорро».

Купують дві тисячі «пташок»

Виконком міськради 28 червня оголосив закупівлю двох тисяч FPV-дронів для потреб ЗСУ. За таку партію «пташок» готові були заплатити до 23 мільйонів 400 тисяч гривень.

І, як бачимо з тендеру, на закупівлю подалися вісім учасників. 

Відео дня

Через конкуренцію між ними підсумкову ціну вдалося «збити» до 19 мільйонів 929 тисяч 980 гривень. Тобто, економія на цьому тендері може скласти 3 мільйони 470 тисяч гривень.

Найнижчу пропозицію за дві тисячі FPV запропонувало товариство «Мінвік». Наразі виконком Вінницької міськради планує підписати з ними договір підряду. Одеська фірма запропонувала місту FPV-дрон «Dart Bee», сім дюймів, 750 МГц, 3W, 5.8 ГГц, 8000 mAh. Загальна ціна за всю партію 19 мільйонів 929 тисяч 980 гривень. Або 9 тисяч 964 гривні за одиницю.

А на сайті виробника один дрон «Dart Bee» коштує 16,8 тисячі гривень. Хоча там же зауважили, що підсумкова ціна може бути нижчою, залежно від кількості замовлення.

До кожного дрона потрібно буде додати комплект: чотири пропелери, одна антена, гайковий ключ, ремінь кріплення АКБ, стяжки, гайки кріплення пропелерів, інструкція, паспорт, транспортний кейс.

Хочуть замовити БПЛА, які літатимуть на 20 км

В іншому тендері, який оголосили на початку липня, виконком міськради хоче закупити 50 комплектів Autel EVO Max 4T або аналогічні квадрокоптери. Очікувана вартість за всю партію: 11 мільйонів 950 тисяч гривень (або 239 тисяч гривень за один комплект).

Залежно від комплектації, на ринку, цей дрон продається на ринку за ціною від 235 тисяч до 300 тисяч гривень і вище.

Які технічні характеристики прописали у закупівлі? Дрон має літати не менше 42 хвилин, розвивати максимальну швидкість 82 км/год, мати широкутну та тепловізійну камери, записувати відео та відлітати від оператора БПЛА на відстань до 20 кілометрів. 

До кожного комплекту потрібно буде додати пульт дистанційного керування, льотну батарею, SD-карту, захист підвісу, дві зарядні станції, інструменти для обслуговування пристрою.

Наразі триває процедура подання пропозицій на аукціон. Майбутньому підряднику дають строк до 1 вересня 2024 року, щоб поставити всі замовлені товари.

Що відомо про постачальника FPV-дронів

Якщо по тендеру на БПЛА Autel EVO Max 4T ще триває пошук підрядника, то на закупівлю двох тисяч FPV вже майже є постачальник: з компанією «Мінвік» залишилося підписати тільки договір підряду. А що про неї відомо?

За даними YouControl, ця фірма була створена в Одесі усього вісім місяців тому, має 200 тисяч статутного капіталу та основний вид діяльності: «30.30 Виробництво повітряних і космічних літальних апаратів, супутнього устатковання». Нею володіє та керує Дмитро Псарюк, якому також належить ТОВ «ОмніПроСервіс».

Попри «молодий вік» компанія успішно торгується на державних закупівлях. Із грудня 2023 року «Мінвік» отримала державних підрядів на 199,11 мільйона гривень, найбільше в Славської селищної ради Львівської області. Ця селищна рада, за інформацією розслідувачів порталу «Наші гроші», зробила заточені під «Мінвік» торги, і купила в одеситів безпілотники на 28 мільйонів по завищених цінах.

Принагідно нагадуємо, що у Вінниці діє масштабна волонтерська ініціатива «Подільські дрони» від вінницьких айтівців з виготовлення власних FPV-дронів для Сил оборони. Активним учасником цієї кампанії є й наше видання RIA / «20 хвилин». Більше про проєкт «Подільські дрони» можна дізнатися на їхньому офіційному сайті. Там же ви знайдете установчі документи, контакти та реквізити, за якими можна підтримати вінницьких розробників FPV-дронів. Слідкувати за оновленнями можна на офіційному Телеграм-каналі ініціативи ТУТ.

 

Читайте також:

Мобілізація, пенсії, світлофори. Що зміниться для вінничан у липні

Економічне бронювання: скільки коштуватиме бізнесу бронь від мобілізації

Вінниця хоче купити шість вживаних автобусів. Якої марки та за скільки?

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (7)
×
0%
  • 🕷️ 4 липня 2024 р.
    мавіком не керують в окулярах...
  • тарас 4 липня 2024 р.
    Та це не заслуга ,це їх обов'язок виділити наші податки на оборону
  • Саша 3 липня 2024 р.
    Мерія і гройсман 😂😂😂
  • Gg 3 липня 2024 р.
    Дуже мало коштів на дрони
keyboard_arrow_up