Вінницька обласна рада розірвала договори оренди з УПЦ мп. Що це означає?

Вінницька обласна рада розірвала договори оренди з УПЦ мп. Що це означає?
 • Депутати облради майже одностайно висловилися за розірвання цілої низки договорів з московським патріархатом, а також закликали Верховну Раду проголосувати за законопроєкт №8371. Що це змінює в короткостроковій перспективі, і які наслідки це може мати в майбутньому?

«У нашій державі — не місце колаборантам і зрадникам, які діють “під крилом” російської церкви та пропагують ідеологію ворога. Московська церква має бути заборонена! Не тільки на Вінниччині, але й на всій території країни», — ось так радикально висловився про УПЦ мп голова обласної ради Вячеслав Соколовий.

Це сталося сьогодні, 28 квітня, під час сесії Вінницької обласної ради. На ній, зокрема, прийняли рішення про розірвання договорів оренди майна та земельних ділянок з релігійними організаціями, що мають приналежність до росії, а саме з Українською православної церкви в єдності з московським патріархатом. За рішення проголосували 58 з 60 депутатів (один утримався, а ще один не голосував).

Приводом для ухвалення такого рішення є «антиукраїнська та антидержавна позиція переважної більшості релігійних організацій УПЦ мп, а також непоодинокі факти колаборації з державою-окупантом». Згадаймо лишень проросійського митрополита Тульчинського і Брацлавського Іонафана, якому наприкінці минулого року СБУ повідомила про підозру через публічне виправдовування ним російської збройної агресії проти України. 

Відео дня

Згадане рішення означає, що обласна рада припиняє договори оренди на всю нерухомість, земельні ділянки та забороняє всіляке користування майном, що воно вважається спільною власністю територіальних громад, сіл, селищ та міст Вінницької області, з УПЦ мп та іншими організаціями, пов'язаними з нею чи росією. 

На практиці це зовсім не означає, що після ухвалення рішення всі громади УПЦ мп в області водночас перестануть існувати або ж приєднаються до Православної Церкви України. Керівник Управління у справах національностей та релігій Вінницької ОВА Ігор Салецький пояснює, що прийняте сьогодні рішення спрямоване на підтримку урядового законопроєкту №8371 «про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій». 

— Законопроєкт вже схвалено Всеукраїнською Радою Церков та релігійних організацій. Тепер його підтримують на рівні областей та закликають Верховну Раду за нього проголосувати. Лише після його прийняття, можна очікувати на зміни, — говорить Ігор Салецький. — До прийняття законопроєкту депутатами можуть вноситися правки та доповнення. Враховуючи те, якими саме вони будуть, — такий Закон та подальші рішення, ми в підсумку й матимемо. 

До прийняття законопроєкту відчутних змін УПЦ мп на собі вочевидь не відчує. Вони продовжуватимуть користуватися кутовим майном громад та проводити служби у своїх храмах. 

Однак, на думку Ігоря Салецького, рішення Вінницької обласної ради, може суттєво спонукати релігійні громади області змінювати свою підлеглість, приєднуючись до ПЦУ. За його словами, вже зараз їхнє Управління активно проводить перереєстрацію громад, які вирішили розірвати стосунки з УПЦ мп. 

— Усе культове майно, зокрема храми, належить саме громадам, а не священнослужителям. Коли віряни приймають рішення про приєднання до ПЦУ, їхні церкви автоматично приєднуються з ними, — продовжує Салецький. — Настоятелі цих церков також можуть переходити до ПЦУ, а якщо не схочуть, то їм доведеться шукати інше місце роботи. 

Поза тим, під час сесії обласної ради, Вінницькій обласній військовій адміністрації рекомендували провести інвентаризацію земельних ділянок та релігійних споруд, що перебувають у державній, комунальній та приватній власності та передані в користування УПЦ мп та іншим релігійним організаціям, пов'язаним з країною-агресоркою.

— Це означає, що ми перевірятимемо, на яких підставах та в який спосіб утримуються ці об'єкти, — зазначив керівник Управління у справах національностей та релігій Вінницької ОВА.

Читайте також:

«Він завжди турбувався про нас»: як Вінниця прощалася з полеглим Героєм Денисом Бабієм

«У кожного за спиною своє кладовище». Військовий Євген Ісаєв про затяжну війну і поповнення лав ЗСУ

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (10)
 • Таїса Гайда

  ахаха тільки облрада забула сказати, що жодного договору оренди не існує і ніколи не було.
 • Читач34

  Не подоьається - не ходіть

  Я он взагалі ні в яку церкву не ходжу і нічого
 • AK

  Напівміру подають як вирішення. А якщо у власності, то можна? Потрібна 100% заборона діяльності деструктивної секти ФСБ МП і крапка.
 • Наталья Марейчик

  Дуже хочеться щоб це щось "значило"!

  AK reply Наталья Марейчик

  Окозамилювання. Це нічого не значить.

keyboard_arrow_up