Зараз вінницьких абонентів «Київстар» підключають до системи «Пошук дітей». Користувачам послуг цієї мобільної мережі розсилають SMS-повідомлення з інформацією про участь в новому соціальному проекті.
Цей проект розробили, щоб, у випадку зникнення дитини, долучили до її пошуку якомога більше людей і саме тих, що знаходять поруч. Систему випробували в столиці та вже запровадили в десяти регіонах. Тепер «Пошук дітей» працює й у Вінницькій області.
— Зникнення дитини — це завжди надзвичайна подія. Це резонанс. І в кожному випадку піднімається по тривозі весь особовий склад, залучається Нацгвардія і інші правоохоронні органи, — розповідає начальник поліції Вінницької області Юрій Педос. — Пам’ятаєте, як минулого року перед Великодня в Шаргородському районі зникла маленька дівчинка? Гуляла на подвір’ї і, коли стемніло, пішла яблуневим садочком й заблукала. Тоді поліція прочісувала ліс, піднялися люди цього селища на допомогу, приїхали хлопці-нацгвардійці. Всю ніч тривали пошукові роботи, і дівчинку знайшли зранку в кущах, вона заснула.
— Чужих дітей не буває, — продовжує генерал поліції. — Кожний переживає і вболіває за зниклу дитину, бо вона може стати об’єктом злочинних посягань. Якщо пересувається автошляхом, то не дай бог, щоб стала учасником ДТП. Вже не говорю, що, коли дитина гуляє в лісі, то там ризики, пов’язані з тваринним світом… Дуже приємно, що сьогодні з «Київстаром» прийняли рішення, потрібне для дітей і для батьків. Громада приєднується до пошукових заходів, і ми набагато ефективніше будемо працювати.
Як розповіла начальник ювенальної превенції Нацполіції України Лариса Зуб, з мобільною компанією уклали меморандум про співпрацю ще минулого року, і система «Пошук дітей» успішно пройшла тестування в столиці.
— Наразі система запроваджується в регіонах і до кінця року по всій країні запустимо цей проект, який дуже позитивно сприймається громадою, — говорить Лариса Зуб. — Багато дорослих хочуть допомагати поліції, особливо в розшуку дітей. Насправді, діти втікають з різних сімей, і саме ініціатива дорослих повинна буди. Така біда може прийти в будь-яку сім’ю. Незважаючи на соціальний статус.
За поліцейськими даними, 89% зниклих дітей знаходять протягом доби. Решту розшукують довше часу. І Вінницька область — це чи не єдиний регіон, де розшукані усі діти, які з різних причин зникали з дому або туди не повертались.
— Усі проблеми дітей починаються з дорослих — каже Лариса Чуб. — З сім’ї, школи, з того оточення, в якому дитина зростає. Наша статистка показує, що основні причини дитячих втеч — це конфлікти з батьками, непорозуміння або насилля в сім’ї. Найбільше діти ідуть на початку навчального року або у весняний період.
— Приємно приймати участь в цьому проекті. Мені особисто це важливо, бо я батько дитини, який 4 роки, і я маю страх, що можу її загубити і не зможу знайти, — каже директор з маркетингу ПрАТ «Київстар» Павло Даніман. — Ми як соціально відповідальна компанія прийняли рішення про те, що потрібен такий проект. Дивилися, як це робиться в інших країнах, і запропонували шлях, як ми це можемо зробити.
Він розказав, як саме діє система «Пошук дітей». Починається все у кожному регіоні з розсилки на всіх користувачів, в якій інформують про підключення до системи (погодили підключення 16 мільйонів абонентів 11-ти областей країни). Такі SMS вже отримують й вінничани.
Далі, якщо зникне десь дитина й батьки зателефонують на «102», то поліція передасть орієнтування про пропажу «Київстару». Система мобільного оператора автоматично розішле СМС з інформацію про розшук дитини тим абонентам, які будуть в той момент знаходитися в зоні пошуку (в радіусі до 3-х кілометрів).
— В SMS-ці буде все те, що буде в нас: фото, прикмети, вік, зріст, обставини зникнення дитини, — говорить Юрій Педос. — У батьків будемо брати згоду на розсилку орієнтування, бо це персональні дані. Думаю, з цим не буде проблем.
Таким чином кожний небайдужий може допомогти знайти пропажу. Далі усю інформацію про зниклу дитину ті люди, які отримали SMS з орієнтування з долучилися до пошуків, мають передавати на «102».
Цього року вже було 76 таких розсилок, ініційованих поліцією. Усіх дітей, про яких йшлося в SMS, знайшли. Коли розшук завершився, абонентів також інформують. Орієнтування буде з поміткою «дитина знайшлася».
Читайте також:
Дивна акція в школах. Заради чого діти під час уроку стояли мовчки біля вікон
Одні панікують, інші заспокоюють. Як правильно розказати дитині про «маніяка»
Наркотичні цукерки – це фейк. Що насправді вживають вінницькі школярі?
ЗНО змінило наших дітей. Чим ще можна пояснити спад дитячої злочинності?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 13 від 26 березня 2025
Читати номер
Vladimir Molotov
почитайте, что такое 'amber alert'