Третій день вінничани отримують в месенджерах повідомлення з попередженням про «маніяка». Почалося все із інформації про напад на 11-річну дівчинку в під’їзді будинку на Максима Шимка.
І цей факт – єдиний, який дійсно мав місце. Зґвалтування дитини не було. Чоловіка, що, як сказали в поліції, вчинив розпусні дії проти школярки в під’їзді будинку 19 березня, розшукують. Мають оперативну інформацію. Фоторобота нападника ще не виготовили, але надали vn.20minut.ua опис зловмисника.
Учора, 21 березня, в поліцію звернулася мати 7-річної дівчинки, тому що її дочка налякалася чоловіка, який з нею заговорив на вулиці. Перед цим дівчина дізналася від матері, що треба остерігатися незнайомців. Дитина налякалася чужого дядька і втекла. В поліції проводять перевірку отриманої від дитини та її мами інформації. І вже розібралися, що опис чоловіка, який заговорив із 7-річною дівчинкою, не співпадає з описом, даним 11-річною потерпілою від розбещення.
Тож висновок: злочин проти дитини був тільки один. На Максима Шимка. Другий, на Замості, не підтвердився. В поліції зараз говорять, що підстав для паніки немає, дітей варто попередити про небезпеку, але без нагнітання ситуації. І головне – не поширювати недостовірну інформацію.
А вигадок якраз багато. Як написав сьогодні, 22 березня у Фейсбуку координатор громадської організації «Пошук зниклих дітей» Ярослав Пашкевич, люди вже розповсюджують фотографії якихось незрозумілих чоловіків та машин, які нібито засвітилися біля шкіл і причетні до викрадення школярів. Ця інформація не відповідає дійсності. Нічого подібного у Вінниці не було.
«Нафига постить бред??!!! Ааа????», – обурюється він.
Щоб дізнатися правдиву інформацію про злочинця, якого прозвали «тяжилівським маніяком», слідкуйте за стрічкою новин 20minut.ua. Перевірені відомості про перший випадок із розбещенням та друге повідомлення про ймовірного педофіла, який насправді нічим дитині не нашкодив, можете прочитати у цих публікаціях:
Також сьогодні, 22 березня, у міських навчальних закладах почали організовувати екстрені наради та збори. Про це редакція дізналася від кількох батьків, чиї діти навчаться у школах різних мікрорайонів міста.
В одному випадку, зібралися на збори учителі. В другій школі зібрали дітей для роз’яснювальної роботи. В третій – в батьківських групах у Вайбері розповсюдили інформацію з описом двох чоловіків, про яких батьки дівчаток зверталися в поліцію, та попросити провести з дітьми повчальні бесіди.
Як це правильно зробити? Так, щоб діти не шарахалися від кожного зустрічного, але й стали обережнішими? Поради батькам дала психолог:
Как обезопасить ребенка
Анна Катрук, психолог, психоаналітик: Чем ребенок младше, тем больше должен быть родительский контроль. Если есть возможность встречать ребенка из школы, стоит это организовать. Если ребенок перемещается самостоятельно, он должен иметь возможность позвонить родителям в любой момент.
А также стоит ребенка познакомить с некоторыми правилами:
- Не заходить в лифт или подъезд с незнакомыми людьми.
- Никогда не садится в машину с незнакомыми людьми, даже если друг сделал это.
- Не идти с незнакомыми людьми, какое бы вознаграждение за это они не предлагали.
- Не открывать дверь квартиры никому, даже соседям, если родители об этом не попросили по телефону.
- Если друг приглашает к себе домой, спросить разрешение у родителей и сообщить им адрес и телефон родителей друга.
- Если друг приглашает в гости к кому-то неизвестному, не идти.
- Рассказывать родителям о своей жизни, особенно, если кто-то запрещает ребенку рассказывать о том, что происходило.
- Доверять своим чувствам: то, что происходит, комфортно или некомфортно.
Со своей стороны не постесняйтесь спросить у незнакомца, что он делает в вашем подъезде, к кому пришел, и убедитесь в этом. Не игнорируйте детский крик или плач. Чужих детей не бывает.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 17 від 23 квітня 2025
Читати номер
"Не нагнетать панику??? Был ТОЛЬКО один случай ??? "
А ЭТОГО МАЛО ????????????????????