Вінницька міськрада і транспортна компанія хочуть укласти договір із львівським підприємством ТОВ «Некстбайк Україна» на обладнання об’єктів муніципальної мережі велопрокату.
Якщо коротко, то львівська компанія встановлює у місті 150 стійок, 15 терміналів та 108 велосипедів. Після монтажу «Некстбайк» безоплатно передає мережу в комунальну власність, що приймає Вінницька міська рада. Техобслуговування та прибуток з прокату — отримуватимуть львів’яни.
Вінницька міська рада зможе впливати на тариф прокату, погоджувати колір, розмір та зміст реклами на пунктах велопрокату. А при порушенні обов’язків та зобов’язань — розірвати договір з «Некстбайк»; викупити мережу велосипедного прокату.
Вінницька транспортна компанія приймає об’єкти на свій баланс; отримує дозвіл на користування земельними ділянками, що передбачені під пункти прокату; має надавати усі необхідні умови в техосблуговуванні муніципальної мережі велопрокату.
Це рішення виконком затвердив 15 березня. Але запуск проекту мають узгодити ще на сесії міськради, яка відбудеться 30 березня.
Завдяки запуску мережі городяни зможуть брати велосипед в одному пункті, а залишати в іншому.
Адреси, за якими запланували розмістити станції муніципального велопрокату:
Вартість угоди — понад 180 тисяч швейцарських франків (більше 5 млн.гривень), які заплатять компанії ТОВ «Некстбайк Україна». Їх сплатять за кошти Швейцарії.
Вартість послуг велопрокату наразі невідома. Але на офіційному сайті «Некстбайк Україна» вказані наступні тарифи за прокат:
Читайте також поради експерта: На що звернути увагу при купівлі велосипеда?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 14 від 2 квітня 2025
Читати номер
Oksana Poritskaia
Если катаешь на работу: 25 дней по 6 грн (трамвай туда и назад) = 150 грн
Тут за месяц 250 грн и не факт, что будут доступны велосипеды, достаточно ли закупят, в каком состоянии и так далее.
Если брать почасово - ту мач, вместо того, чтобы было дешевле с каждым часом делают дороже - отличная логика.
Nelya Glukha
Cat
Farmer Shaun