В музеї-садибі Коцюбинського пересадили агави. Звідки привезена ця екзотична рослина?

- Агава — улюблена рослина Михайла Коцюбинського. Вона прикрашає музей-садибу письменника вже не одне десятиліття. Аби вберегти екзотичну рослину від морозів, восени її пересаджають.
У садибі Вінницького літературно-меморіального музею М. М. Коцюбинського відбулося пересаджування агав. Пересадили їх з відкритого грунту у спеціальні горщики. Зараз ці витончені екзотичні рослини знаходяться в будинку письменника, де пробудуть до весни. Про це розповіли на Фейсбук-сторінці музею.
Агава — родзинка садиби Михайла Коцюбинського. Саме її багато років тому письменник побачив на острові Капрі, яку згодом описав у своєму творі «На острові»:
«Завжди хвилююсь, коли бачу агаву: сіру корону твердого листу, зубатого по краях і гострого на вершечку, як затесаний кіл. Розсілася по терасах і коронує скриту силу землі. Або її цвіт — високий, до щогли подібний зелений стовбур з вінцем смерті на чолі. Бо така таємниця агави: вона цвіте, щоб умерти, і умирає, щоб цвісти».
Оскільки агава — рослина теплолюбива, то перезимувати на подвір’ї в саду вона не може, бо ж просто загине від холодів. Тому дбайливі садівники музею-заповідника щоосені пересаджують її до теплиці. Лише навесні, коли немає ризику заморозків, агаву знову повертають на її місце у саду.
До речі, за життя Михайла Коцюбинського агави в саду не було. З’явилася вона вже тоді, коли облаштували музей-заповідник, в 1925 році. Письменник привіз екзотичну рослину з острова Капрі і вирощував її в другому своєму домі, в Чернігові. У Вінницю 95 років тому агаву привіз його брат, Хома Коцюбинський, який став першим директором музею класика.
Читайте також:
Вінницькому трамваю 110 років: у місті відбудеться VinnytsiaTramWeek
Виповниться 90 років, як Вінницький муздрамтеатр відкрив свій перший сезон
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.