В комісії з переатестації поліцейських конкурс як у вуз: 17 бажаючих на місце

В комісії з переатестації поліцейських конкурс як у вуз: 17 бажаючих на місце

Громадських активістів, юристів і журналістів для участі в комісіях, які будуть переатестовувати колишніх міліціонерів, зареєструвалися 260. Із них відберуть тільки 15 людей. Найближчі два дні в обласній поліції проводять співбесіди з бажаючими взяти участь в атестації поліцейських.  

Сьогодні, 26 квітня, представників організацій, які хочуть працювати в атестаційних комісіях, запросили на збори на Театральну, 10. Прийшло більше людей, ніж зареєструвалися. Пропускали всіх, дописували список реєстрації. В актовій залі обласної поліції кандидатам пояснювали, як формуватимуть комісії, керівник Департаменту кадрового забезпечення Нацполіції Ігор Клименко та радник міністра Володимир Філенко.

Останній сказав, що сьогодні існує дві крайні точки зору: «всіх з поліції треба розігнати і набрати нових» та «всі хороші, хай працюють». Атестаційні комісії, мовляв, мають знайти середину. Звільнити тільки негідників, професіоналів залишити.

Кияни, які вже організували атестації в Києві, Одесі, Хмельницькому, Миколаєві та на Волині, сказали, що формують комісії за принципом «три на три». Тобто по три працівника Нацполіції в кожній комісії і про три представника від місцевої громади. Якщо у інших областях брали актив із різних регіонів, то в нас вирішили: місцеві більше знають про своїх, тому набиратимуть тільки представників тих організацій, що працюють на території області.


Надаватимуть перевагу, сказали, юристам, людям з досвідом керівної роботи і працівникам ЗМІ. Відібрати мають після співбесід з усіма кандидатами тільки 15 представників громади. Колишніх міліонерів обіцяли не пропускати в комісії, щоб не було розмов про «междусобойчики» на атестації.

Відео дня

За словами Ігоря Клименка, в інших областях процент відсіву співробітників поліції після атестацій такий: від 7 відсотків і більше. Найнижчий показник був на Хмельниччині. Найвищий - в Одесі і в Миколаєві.

- Є більше 700 позовів до суду від звільнених атестаційними комісіями, - сказав Ігор Клименко.


 

Як раніше повідомляв 20minut.ua, першими пройдуть атестацію керівники поліції області – заступники начальника управління, начальники підрозділів та керівництво районних підрозділів першого та другої рангу (начальники та зами). Їх атестовуватимуть в Києві. На цей перший етап атестації запросять по одному вінницькому громадському активісту в кожну комісію (не усіх 15).    

Після атестації керівників, почнеться «екзамен» у Вінниці для решти співробітників. Їх сьогодні в області, як сказали у відділі комунікацій обласної поліції, 3 тисячі 300, і цифра співробітників постійно зменшується. Вакансій - 119.

- На відсотків 70 особовий склад зупинився. Нервують перед атестацією співробітники і їхні родичі. Якщо у вас є знайомі в міліції, то ви знаєте, - сказав начальник Департаменту кадрового забезпечення Нацполіції.

Він розповів, що окремі райвідділи в інших областях в очікуванні атестації залишилися без особового складу. Десь працює лише один слідчий. На Черкащині, наприклад, в одному підрозділі залишилося сім людей із 40 по штату. Решта позвільнялися.

А радник міністра сказав, що йдуть за власним бажання різні люди, зате намагаються поновитися на посадах через суд після не проходження атестації в більшості негідники.

– Щоб не давати підстав судам для скасовування рішень про звільнення, атестацій комісій мають чітко аргументувати відмову кожному співробітнику, - говорить Володимир Філенко. – Робота в комісіях складна і відповідальна. Повірте мені на слово. Я три місяці працював у комісії з відбору антикорупційного прокурора. Тепер мене тягають по судах «мудрі прокурори».


 

На зборах зареєстрованих активістів з найбільш відомих в місті людей були голова Люстраційного комітету Вінниччини Анатолій Банах, автомайданівка Таїса Гайда, голова Комітету безпеки дорожнього руху Віталій Черкас, голова громадської організації «Ревізія влади» Віталій Павловський. Журналісти помітили юристів і представників політичних сил. Але більшість – люди з районів. З останніми співбесіди проводять сьогодні. Завтра - з вінничанами.

Якщо поділити 260 зареєстрованих кандидатів у атестаційні комісії на 15, який мають відібрати, то виходить, що конкурс на місце ще той. Як у пристойному вузі. 17 людей на одне місце. Схоже, ті, яких не відберуть, будуть потім скандалити й піддавати сумніву чесність відбору членів комісій або й всю атестацію. 


Читайте також: 

Поліцейські нервують перед атестацією. Очищення Вінниці від «ментів» починається

Кому з поліцейських атестація скаже «до побачення». Ексклюзивне інтерв’ю з Юрієм Педосом

Поліцейська переатестація. Як усе має бути? (ІНФОГРАФІКА)

 

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (6)
  • Anonymous

    Сколько у нас в городе бездельников .... Люди добрые, кто-то на работу вообще ходит? Здесь целыми сутками "пашешь", на семью времени толком нет, а у этих столько свободного времени. За какие деньги все эти "активисты" живут?

    Анонім reply Anonymous

    а звідки вам відомо, що у них багато вільного часу? слідкуєте? а коли ж пашете?

    Анонім reply Анонім

    І тут Віталій Черкас власний час тратить і власні доходи, і за ІДЕЮ безвоздмезно, коли всі сплять працює - альтруїст!!!

    Vladimir Cherkas reply Анонім

    Во-первых, не Виталий, а Владимир! Во-вторых, да, вот такой не хороший, по ночам работает на благо общества и не дает покоя пьяным ментам) Поэтому, дорогие мои бывшие и действующие - хватит от имени АНОНИМОВ писать ерунду, номер этот не пройдет, пора жить по-Закону!

    Анонім reply Vladimir Cherkas

    Чому єрунду, це Ваші слова у сусідній статті.

    Анонім reply Vladimir Cherkas

    Вибачте за імя, так може Ви розкажете як по-Закону справки-рахунки видавали, які вартості там вказували, як Ви збагачували бюджет держави)))
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:07 Вінничани можуть оформити пенсію дистанційно, без відвідування держустанови. Навіть з-за кордону 20:34 Батьки загиблого Героя подарували дитячий ігровий майданчик громаді на Вінниччині photo_camera 20:12 Зустріли траурний кортеж «На щиті»: чого не варто робити, яке може бути покарання 19:55 У Подільський зоопарк можна ходити безплатно. Хто має таку можливість та у які дні photo_camera Від читача 19:25 Допоможіть зібрати підписи петиції (посмертно) моєму чоловікові на звання Героя України 19:29 «По новому закону Зеленського можемо робити, що хочем!» У Тульчині силою мобілізували 21-річного 18:18 Наше місто тепер має свій ексклюзивний десерт — торт «Вінниця» 18:13 Військовий, який знищив з «Джавеліна» дев’ять ворожих цілей, став Почесним громадянином Якушинець 17:24 У Вінниці продезінфікували понад 400 колодязів у приватному секторі 16:16 Стали відомі дати, коли розпочнуться літні канікули у вінницьких школах 15:33 Називався пораненим військовослужбовцем та просив гроші на лікування. Шахрай отримав підозру 15:05 До сервісного центру на Ботанічній величезні черги. Чому і як це пов’язано з мобілізацією? photo_camera 14:39 Вінничанин хотів втекти за кордон за десять тисяч доларів. Чому не вийшло 14:27 Наукова лабораторія на Вінниччині: як школярі створюють роботів та спілкуються зі штучним інтелектом play_circle_filled photo_camera 14:20 Косметичні процедури навесні: поради, що зараз необхідно зробити (партнерський проєкт) 13:55 Вакцинація дорослих: що перевірити, коли йдете вакцинуватись від дифтерії і правця 12:28 Якими послугами служби зайнятості можуть скористатися ВПО 12:02 Втекли з частини зі зброєю та вбили патрульного: деталі та версії злочину в Гайсинському районі play_circle_filled photo_camera 12:00 Лабораторія ДІЛА - не лише про дослідження, а про турботу до команди, благодійність та підтримку госпіталів (новини компаній) 11:34 Почастішали випадки укусів кліщів. Як уберегтися?
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up