Усе про «єВідновлення»: що це таке і як скористатися вінничанам?

Усе про «єВідновлення»: що це таке і як скористатися вінничанам?
 • Днями помітили, що на деяких товарах для будівництва і ремонту в «Епіцентрі» з’явилися позначки єВідновлення. 
 • Це програма компенсації за пошкоджене чи зруйноване війною житло, які надаються державою.
 • Вирішили розібратися, як це працює, скільки дають коштів та де можна їх витратити у Вінниці.

Отож, єВідновлення — це державна програма, якою передбачені грошові виплати на ремонт і купівлю житла, що було пошкоджене або повністю зруйноване росією.

Відповідно до програми, кошти виплачуються на відновлення (купівлю) житла, пошкодженого внаслідок бойових дій після 24 лютого 2022 року. Під програму потрапляють квартири, приватні будинки та житлові приміщення (наприклад, кімнати в гуртожитку)

Гроші на відновлення надаються, якщо житло знаходитися на неокупованій території, підлягає ремонту, не було відремонтоване самостійно (якщо збитки усунули самі, то компенсацію витрат можна отримати лише з репарацій від росії, пояснили на «Дії»).

Відео дня

Сума, яка нараховується на відновлення пошкодженого житла, визначається комісією місцевої влади. Орієнтовні оцінки робіт можна дізнатись з постанови Кабміну № 381 від 21 квітня 2023 року.

Наприклад, відновлення пошкодженої покрівлі (хвилястого шиферу) оцінюється в 512 гривень за кв.м, заміна пошкоджених міжкімнатних дверей — 9,9 тисячі гривень і так далі. Загальна сума виплат на один об'єкт не може перевищувати 200 тисяч гривень.

Варто зауважити, що відшкодування за зруйноване житло визначається законом № 2923 від 23 лютого 2023 року. Компенсацію або житловий сертифікат на купівлю нового житла нарахують в сумі, яка визначається індивідуально.

Що варто зробити для отримання виплат

Для отримання виплат за програмою єВідновлення необхідно: 

 • подати повідомлення про пошкоджене майно в застосунку або через портал Дія, якщо не подавали раніше; 
 • відкрити рахунок єВідновлення в банку (до або під час подання заяви); 
 • подати заяву про отримання допомоги через Дію; 
 • очікувати дзвінка комісії місцевої влади для огляду майна і встановлення суми допомоги; 
 • дочекатися в Дії сповіщення про винесення рішення комісією; 
 • отримати гроші на картку єВідновлення.

Насамперед фінансову допомогу отримають:

 • учасники бойових дій;
 • сім’ї загиблих військовослужбовців;
 • мобілізовані українці;
 • багатодітні сім’ї;
 • опікуни та патронатні вихователі дітей-сиріт;
 • люди з інвалідністю І та II груп.

Допомога не доступна тим, хто потрапив під державні санкції, погрожував національній безпеці, а також родичам таких людей.

У яких банках можна відкрити картку

Станом на зараз, доступні такі банки-партнери програми: ПриватБанк, Ощадбанк, monobank, ПУМБ, А-Банк, Sense Bank, Райффайзен Банк, izibank, sportbankАкордбанк, Банк Восток, Банк Кліринговий дім.

«Відкривайте картку (на яку зарахують кошти для єВідновлення - авт.) онлайн чи офлайн у відділенні банку. Далі Дія підтягне її автоматично», — пояснюють у «Дії».

Ми переглянули умови, які надають банки-партнери для відкриття картки «єВідновлення». В жодному з них не беруть комісії за відкриття такої картки, її обслуговування чи за зарахування коштів. Також у всіх 12 банках є можливість відкрити цю картку дистанційно. Або у відділеннях банків.

І майже усі банки пропонують додаткові винагороди за відкриття рахунку єВідновлення. Щоб ви могли визначитись, яка бонусна програма здається найвигіднішою, зібрали їх в одній таблиці.

Як можна витрачати отримані гроші

Нараховані за програмою єВідновлення кошти можна витрачати впродовж 12 місяців, після чого невикористані кошти будуть повернені назад державі.

Перелік груп товарів, що можуть бути придбані, визначається вже згаданою урядовою постановою. Це, зокрема, дверні та віконні блоки, дерев’яні конструкції, вікна, цемент, сталева арматура тощо.

Також оплата пройде лише в тому випадку, якщо громадянин придбає послуги чи товари у бізнес-партнера програми, чий МСС-код продавця є серед затверджених Кабміном. Це можуть бути наступні коди:

 • 1520 — Генеральні підрядники житлового та торгового будівництва;
 • 5211 — Лісо- та будівельний матеріал;
 • 5231 — Роздрібний продаж скла, фарб і шпалер.

У Вінниці магазини-партнери програми єВідновлення — це «Екодім» (Хмельницьке шосе, 107Б), «Агромат» (600-річчя, 17), «Будівельні матеріали та металопрокат» (Зулінського, 24А; Данила Нечая, 51; Праведників світу, 12; Гетьмана Мазепи, 25), будівельний магазин «OPTEK» (Чорновола, 29), «Стеко Вінниця» (Коцюбинського, 27), «Вікна КОРСА» (Театральна, 3; Келецька, 60), «Аквавін» (Левка Лук’яненка, 16Б), «Лео Кераміка» (Острозького, 1), ТЦ «Епіцентр» (Батозька, 1В), «Luvin» (Гетьмана Мазепи, 7Б; Київська, 49).

Бізнеси, які бажають приєднатись до програми, можуть подати заявку.

 

Читайте також:

Розробляють програму відновлення нашої області Проєктів Вінниці — аж на 10 мільярдів гривень!

Квартири в ціні зросли на 20%. Фахівець аналізує ринок нерухомості Вінниці

Повертаємось до школи: скільки цьогоріч стане зібрати дитині портфель?

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (3)
 • Тетяна Карук-Джига

  Адреса: вулиця, дім, місто, країна, провінція, індекс
 • Вова Діловий

  Нам це не світить...
 • Новини Вінниці на 20хвилин

  Завжди свіжа та перевірена інформація на нашому Телеграм-каналі 👉 https://t.me/+i-ok5yoWHO0xNTQ6

keyboard_arrow_up