У журналістів з Хмельницького чиновник хотів відсудити 500 тисяч

У журналістів з Хмельницького чиновник хотів відсудити 500 тисяч
  • Заступник міського голови Хмельницького і директор департаменту інфраструктури міста Василь Новачок подався до суду через публікацію про кримінальне провадження, відкрите поліцією щодо нього та його колег.
  • Він хотів відсудити 500 тисяч у незалежної редакції «Всім.юа». Це у нього не вийшло. Та судовий розгляд триває.

Дружня нам редакція «Всім.юа» з Хмельницького нині відстоює свої права у суді. Все почалося зі статті Новачок і мільйон гривень: деталі справи про привласнення бюджетних коштів (ДОПОВНЕНО) .

У ній, на основі даних із відкритих джерел, наші колеги описали кримінальне провадження. За версією поліції, Василь Новачок (заступник міського голови Хмельницького і директор департаменту інфраструктури міста) організував схему, в яку залучив ще чотирьох чиновників Хмельницької міської ради. За попередніми підрахунками, вони завдали шкоди бюджету на мільйон гривень. Видання дізналося про цю справу із публікації іншого ЗМІ. Журналісти «ВСІМ» зібрали більше деталей та оприлюднили їх. 

Додатково журналісти взяли коментар у Василя Новачка, в якому він прокоментував інформацію щодо згаданої вище справи. У ній він підтвердив наявність кримінального провадження. Було це у 2023 році.

Відео дня

Згодом Василь Новачок подав позов на видання, вважаючи, що ця стаття зіпсувала його честь, гідність та ділову репутацію. Він захотів, щоб журналісти з Хмельницького спростували інформацію та заплатили йому 500 тисяч гривень моральної компенсації. При цьому його захист спирався на висновки поліграфолога та психолога. 

Хмельницький міськрайонний суд прийняв рішення, що стаття наших колег є недостовірною інформацією і має бути видалена. Також у рішенні йдеться про спростування інформації, офіційне вибачення та компенсацію у п'ять тисяч гривень.

«Наше видання не погоджується з таким рішенням і буде подавати апеляцію. Вважаємо, що при написанні даної статті ми діяли відповідно до стандартів, а подібні рішення є ні чим іншим, як тиском на незалежну журналістику. Адже ми просто виконали свою роботу й розповіли про те, що поліція відкрила кримінальне провадження і вважає, що чиновники причетні до розкрадання бюджетних коштів. Чиновник своєю перемогою в суді маніпулює на свою користь. Він поширив на своїй сторінці допис про рішення. У ньому пише, що саме ми звинувачуємо його. Але звинувачуємо не ми, а поліція. Не ми вирішили, що Василь Новачок та інші чиновники можуть бути причетні до розкрадання бюджетних коштів. Так вважає слідство. І, згідно із даними в судовому реєстрі, кримінальне провадження досі не закрите, — цитуємо уривок зі статті «Всім.юа». — Василь Новачок також пише, що всі звинувачення є безпідставними і надуманими. Чомусь чиновник вирішив, що простіше боротися із журналістами, а не з поліцією. І чомусь він подався до суду лише на наше видання. Але про цю справу писали й інші. І, нагадаємо, не ми перші. І не лише ми назвали імена чиновників».

Опитування

Як ви ставитеся до викриття злочинців на сторінках ЗМІ?


 

Читайте також:

Судитимуть офіцера Вінницького ТЦК Юрія Черевку та його спільників, які брали хабарі від ухилянтів

У Вінниці відхилили апеляційну скаргу прокурора на вирок депутата рф

Держзрадників Шарія і Шевцова викликають до суду

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • Ольга

    Кривосуддя в Україні не дивина!

keyboard_arrow_up