«Нас не впізнати!» У сукні, подарованій мамою, прийшла на службу лейтенант Нацгвардії

«Нас не впізнати!» У сукні, подарованій мамою, прийшла на службу лейтенант Нацгвардії
Декого з гвардійців в/ч 3008 вишиванки змінили до невпізнаності!
  • У Всесвітній день вишиванки командування частини 3008 дозволило військовим прийти на службу у національному вбранні.
  • Яскравий одяг змінив декого з військових до непізнаваності.
  • Як їм служилося у вишиванках?

— Служба відбувалася, як завжди, за планом, — розповіла 20minut.ua прес-офіцер частини Анна Лазуренко. — У традиційних військових одностроях. Тільки вранці ті, хто прийшов у вишитому вбранні, похизувалися ним, зробили на згадку фотографії, а тоді перевдягнулися у військовий одяг.

Журналіст поспілкувався з психологом частини лейтенантом Наталією Москалюк (на фото праворуч).

Відео дня

На ній була елегантна сукня з яскравими червоними квітами. Їх доповнювали зелені листочки.

Один ряд квітів вишитий в нижній частині сукні, ще один — на рівні поясу. Ще по три квітки, одна над одною, розташовані на рукавах. Найбільше квіткових узорів на грудях.

— Це подарунок мами, — розповідає Наталія. — Якщо точніше, то цю сукню раніше вона носила. Саме тому вишите вбрання мені дороге по-особливому. Щоразу, одягаючи його, згадую про матусю. Думаю про те, що вона виходила в ньому на святкові події.

За словами співрозмовниці, сукня дуже зручна. Чула про це від мами. Так само почувається в ній донька.

Якщо одяг зручний, його хочеться одягати ще і ще.

Йдеться не тільки про зручність. Барвиста сукня стала для них уже сімейною реліквією.

— Мама вишиває і я вишиваю, — усміхається Наталія Москалюк. — Щоправда, у мене на це менше часу. Багато служба забирає.

Маму співрозмовниці звати Анна. Як стверджує донька. Її мама вишила сорочки для батька, а також для сина.

— І весільні рушники вона мережила своїми руками, — продовжує розповідати про маму пані Наталія. — Один з них зберігає у своїй сім’ї мій брат. Коли одружувався, отримав у подарунок від мами. Ставав на матусин рушничок разом з нареченою.

— А що ви особисто вишиваєте? — запитую співрозмовницю.

— Мені більше подобаються відтворювати на полотні постаті людей,  — каже Наталія. — Такі вишивки схожі на картини. Маю їх у себе вдома. Вишиваю у подарунок для близьких людей. Недавно подрузі подарувала зображення матері з дитиною. Одне шкода — часу ніколи не вистачає.

Наталія Москалюк вишиває у класичному стилі — хрестиком. Підбирає яскраві кольори ниток. До речі, вміє працювати не тільки з нитками, а й з бісером.

Доповненням до сукні стала захисна маска. Її Наталія виготовила з фрагментами таких само узорів, які бачимо на її сукні.

До Дня вишиванки підготувалися працівники бібліотеки військової частини. Лариса Колісниченко організувала виставку. У ній привертають увагу зразки вишивки. Тут є чоловіча сорочка, оздоблена орнаментом синього кольору. Поруч — жіноча блуза. На білому кольорі барвисті червоні квіти. Серветки, рушник з узорами.

В експозиції представлено книги, в яких розповідається про мистецтво вишивки. У них вміщено малюнки із зображенням вишитого одягу минулих часів.  

— Незважаючи на нинішній складний час, на мою думку, все одно потрібно привертати увагу військових до традицій нашого народу, — говорить Анна Лазуренко. — Гвардійці повинні знати їх, знати історію, бо все це формує патріотизм, любов до рідної землі.


Читайте також:

День вишиванки у карантинному стилі. Народний репортаж із соцмереж 

Гвардієць вишив герб Вінниці. Чому він відрізняється від справжнього?

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (4)
  • Скепс
    Ще кожному шаровари,віслюка -і скачіть Кремль брати)))
  • Наталія
    Молодці! Здоров"я та миру всім.
  • Ols Kat
    о боже
    Торон Туй reply Ols Kat
    )))))
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 ТОП важливих новин на «20 хвилин» від 30 червня по 7 липня, які ви могли пропустити 20:08 «Страх був лише за дітей»: історія кухарки Лариси, яка годує бійців 120-ї бригади ТрО 19:04 Палац Меринга у Старій Прилуці руйнується. Національну пам’ятку залишили без уваги і фінансування photo_camera 18:04 Не стало Віктора Насушного — досвідченого хірурга з Іллінців Від читача 15:10 Кінологічний центр — не розкіш, а потреба ! 17:34 Занедбана пам’ятка у Гущинцях: історія палацу княгині Абамелек на Вінниччині photo_camera 17:03 Етнолокація з душею: як на Вінниччині перетворили старий клуб на туристичну родзинку photo_camera 16:03 «Італійський брейнрот» атакує TikTok: бабусі в хороводах співають меми, а ШІ вигадує нових зірок інтернету play_circle_filled 16:00 HEARTBEAT LIVE: сольний концерт DOROFEEVA у Pirogov Sky 8 вересня (Новини компаній) 15:32 Як змінювалася Вінниця з 1796 по 1982 рік? Місто на історичних картах 15:12 У Вінниці організовують безкоштовний сплав на катамаранах для дітей Захисників 14:09 ТОП-5 оригінальних рецептів холодної кави, які варто спробувати вдома 13:31 Якби ви зустріли мера, що б ви у нього запитали? Ми запитали вінничан 13:04 У Гнівані відкрили модернізований дитсадок за підтримки ЄС play_circle_filled 11:56 На Хмельницькому шосе згорів легковик — відео. По області рятувальники ліквідували ще 15 пожеж play_circle_filled 11:34 «Квітки соняха»: у Вінниці відкривається група підтримки для тих, хто втратив рідних через війну 11:10 Б’ють по ТЦК: за тиждень — третій прицільний удар росії по центрах комплектування photo_camera 10:12 Вінничанка Лілія Бакар здобула срібло на Всесвітньому фестивалі української культури photo_camera 10:08 Укрзалізниця запускає «Паспорт мандрівника» для дітей — отримати можна у Вінниці play_circle_filled 09:42 «Нива» на останніх хвилинах контрольного поєдинку вирвала перемогу у «Буковини-2»
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up