— Служба відбувалася, як завжди, за планом, — розповіла 20minut.ua прес-офіцер частини Анна Лазуренко. — У традиційних військових одностроях. Тільки вранці ті, хто прийшов у вишитому вбранні, похизувалися ним, зробили на згадку фотографії, а тоді перевдягнулися у військовий одяг.
Журналіст поспілкувався з психологом частини лейтенантом Наталією Москалюк (на фото праворуч).
На ній була елегантна сукня з яскравими червоними квітами. Їх доповнювали зелені листочки.
Один ряд квітів вишитий в нижній частині сукні, ще один — на рівні поясу. Ще по три квітки, одна над одною, розташовані на рукавах. Найбільше квіткових узорів на грудях.
— Це подарунок мами, — розповідає Наталія. — Якщо точніше, то цю сукню раніше вона носила. Саме тому вишите вбрання мені дороге по-особливому. Щоразу, одягаючи його, згадую про матусю. Думаю про те, що вона виходила в ньому на святкові події.
За словами співрозмовниці, сукня дуже зручна. Чула про це від мами. Так само почувається в ній донька.
Якщо одяг зручний, його хочеться одягати ще і ще.
Йдеться не тільки про зручність. Барвиста сукня стала для них уже сімейною реліквією.
— Мама вишиває і я вишиваю, — усміхається Наталія Москалюк. — Щоправда, у мене на це менше часу. Багато служба забирає.
Маму співрозмовниці звати Анна. Як стверджує донька. Її мама вишила сорочки для батька, а також для сина.
— І весільні рушники вона мережила своїми руками, — продовжує розповідати про маму пані Наталія. — Один з них зберігає у своїй сім’ї мій брат. Коли одружувався, отримав у подарунок від мами. Ставав на матусин рушничок разом з нареченою.
— А що ви особисто вишиваєте? — запитую співрозмовницю.
— Мені більше подобаються відтворювати на полотні постаті людей, — каже Наталія. — Такі вишивки схожі на картини. Маю їх у себе вдома. Вишиваю у подарунок для близьких людей. Недавно подрузі подарувала зображення матері з дитиною. Одне шкода — часу ніколи не вистачає.
Наталія Москалюк вишиває у класичному стилі — хрестиком. Підбирає яскраві кольори ниток. До речі, вміє працювати не тільки з нитками, а й з бісером.
Доповненням до сукні стала захисна маска. Її Наталія виготовила з фрагментами таких само узорів, які бачимо на її сукні.
До Дня вишиванки підготувалися працівники бібліотеки військової частини. Лариса Колісниченко організувала виставку. У ній привертають увагу зразки вишивки. Тут є чоловіча сорочка, оздоблена орнаментом синього кольору. Поруч — жіноча блуза. На білому кольорі барвисті червоні квіти. Серветки, рушник з узорами.
В експозиції представлено книги, в яких розповідається про мистецтво вишивки. У них вміщено малюнки із зображенням вишитого одягу минулих часів.
— Незважаючи на нинішній складний час, на мою думку, все одно потрібно привертати увагу військових до традицій нашого народу, — говорить Анна Лазуренко. — Гвардійці повинні знати їх, знати історію, бо все це формує патріотизм, любов до рідної землі.
Читайте також:
День вишиванки у карантинному стилі. Народний репортаж із соцмереж
Гвардієць вишив герб Вінниці. Чому він відрізняється від справжнього?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер