Регіональна координаторка нового центру Роксолана Процко розповідає, що Veteran Hub здебільшого пов’язаний зі сферою ветеранських справ. Крім самих ветеранів, у хабі надають послуги їхнім родинам, особам, які внаслідок війни отримали інвалідність та членам сімей загиблих.
У центрі працює 12 членів команди, серед них двоє ветеранів АТО/ООС, волонтери і представники організацій-резидентів, які надають послуги відвідувачам. Серед них громадські організації «Вільний простір» (психологічні консультації), «Побратими» (повернення ветеранів до цивільного життя) і «Юридична сотня» (юридичні консультації).
— Наше завдання, допомогти відвідувачам наблизитися до вирішення певних ситуацій. Ми не те, що робимо все замість них, ми радше направляємо людей, надаємо їм інструменти і підказки, — пояснює регіональна координаторка Роксолана Процко. — За можливістю, звісно, ми можемо посприяти допомогою і діючим військовослужбовцям, але більш актуальними для нас є саме ті люди, які мають статус ветеранів.
Роксолана Процко
Veteran Hub має два основні напрямки діяльності. Перший стосується простору, що є в хабі. Він включає в себе лаунж-зону, куди можна прийти просто посидіти, випити кави, почитати книжку, або ж для того, щоб зустрітися з побратимами.
Центр має власну конференц-залу, де можна проводити вебінари, тренінги та інші події. Крім того, тут є кімната для консультацій. У ній проходить спілкування з психологами та конфіденційні розмови ветеранів з фахівцями хабу. Також простір має власний коворкінг зі зручними місцями для роботи.
Другий напрямок стосується послуг. В хабі працюють юридичні консультанти, які надають ветеранам первинну юридичну допомогу. Наприклад, скласти рапорт, скаргу або запит на доступ до публічної інформації. Послуги супроводу адвоката в центрі поки що немає. Але у випадку, якщо клієнтові потрібна буде допомога у повноцінному юридичному захисті, його скерують до фахівців, які можуть цим зайнятися.
Вінницький Veteran Hub
Тут же є й фахівець з пошуку роботи. Він допомагає ветеранам зрозуміти, яку саме вони шукають роботу і де набутий ними за час перебування в АТО/ОСС досвід можна застосувати у цивільному житті. Цей же спеціаліст сприяє зі складанням резюме, корегує його і допомагає з професійним оформленням. Допомагає підготуватися до співбесіди. Розповідає, що людину може очікувати на зустрічі з роботодавцем, які можуть бути питання і як до них підготуватися, аби на самій співбесіді якомога менше хвилюватися і підвищити свої шанси на отримання посади.
У цьому ж напрямку працюють кейс-менеджери. Це люди, завдання яких відповідати на всі питання клієнтів. А якщо останнім потрібна психологічна підтримка, послуги юридичного консультанта чи спеціаліста з пошуку роботи, вони сконтактовують їх з відповідними фахівцями.
Наразі, через карантинні обмеження, Veteran Hub працює лише у телефонному режимі. З питаннями, які вас цікавлять, вже зараз можна звернутися за цим номером: (067)348-28-68. А з 5 жовтня отримати консультацію можна буде за адресою: вулиця 8-го Березня, 29.
Фото у матеріалі: Юлії Кочетової-Набожняк
Читайте також:
«Про загадкові вбивства на вінницькому ТБ»: у письменниці Наталки Доляк вийшла нова книга
«Не варто зациклюватися лише на одному вині»: інтерв’ю з вінницькими сомельє
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 37 від 11 вересня 2024
Читати номер
Natalka Melnyk
Дмитрий
123 reply Дмитрий
Кеп
Hitriy Lys reply Кеп