Виконком міськради, 23 квітня, затвердив договір про співпрацю щодо першої черги забудови десятого мікрорайону. Перша черга буде знаходитися на ділянці, обмеженою вулицями Келецька – Андрія Первозванного – струмком безіменним – провулком. Генетичним.
І в цьому рішенні виконком міськради домовився з власниками, щоб ті або уступили право власності на землю, або помінялися ділянками (договір міни) для побудови соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури. Однак, якщо при обміні ділянок комунальна земля матиме більшу ціну, ніж приватна, то власник останньої має сплатити різницю в міський бюджет. Ділянки під житлову забудову залишаються у власності приватних осіб.
Загалом, площа під забудову складає 6,3 га. На кадастровій карті ці ділянки мають цільове призначення «Для ведення особистого селянського господарства». У результаті мерія хоче укласти договори про комплексну забудову територій з користувачами, власниками ділянок — а саме з ЖБК «Захисник Вінниці», товариствами «Вінтауер Компані», «Промінь нерухомості» та приватним підприємством, агровиробничою фірмою «РОМ». Договір про співпрацю мають затвердити ще на сесії міськради.
Найбільш відомим є житлово-будівельний кооператив «Захисник Вінниці». Цей кооператив утворили півтисячі військових, АТОвців, волонтерів. У складчину купили дві ділянки, площею п’ять гектарів, в районі майбутнього 10 мікрорайону. Там планують побудувати багатоповерхівки, де учасники кооперативу отримають житло за пільговою ціною.
ЖБК очолив Валентин Ковальський — ветеран війни на Сході України, учасник оборони Донецького аеропорту. Він же є одним з власників агровиробничої фірми «РОМ», яка має 4,6 мільйона статутного капіталу та займається продажем нерухомості.
Менше інформації про інших учасників договору: товариство «Вітауер Компані» має п’ять мільйонів статутного капіталу та надає своє майно у оренду або експлуатацію. Його керівник — Юрій Коваль — очолює товариство «Вінбудсервіс», яке ще з 2003 року надає в оренду власне майно.
А от товариство «Промінь нерухомості», яке також бере участь в договорі з міськрадою, було утворено чотири місяці тому. Фірма є агентством нерухомості, має 1000 гривень статутного капіталу та власника-керівника Геннадія Каца.
Раніше це пояснюв екс-головний архітектор Вінниці Олександр Рекута:
— За порядком, які презентував Департамент земельних ресурсів, потрібно об’єднати всі земельні ділянки на одну юридичну особу, змінити цільове призначення та визначення територій, які передають у комунальну власність громади, — казав Рекута. — Як швидко це буде? Усе залежить від того, як швидко між собою домовляться землевласники та проведуть всю процедуру. А швидкість зведення мікрорайону буде залежати від забудовника, якого визначить об’єднання власників землі в десятому районі.
А так, за планами влади, десятий мікрорайон займатиме площу 90 гектарів та територію між вулицями Келецька, Барське шосе, Андрія Первозванного та Вишенським озером. Там збудують житлові будинки висотою 4-7 поверхів, дві школи та два дитсадки, православний храм, набережну вздовж Вишенського озера, торговий центр. Тут житимуть 9000 вінничан.
Дитсадки будуть розраховані на 360 місць, школи — на 990 учнів. Дорожня мережа району сягатиме 10,95 кілометра. А з громадського транспорту заплановано тільки маршрутне таксі. А ще буде 1012 місць для стоянки машин.
Також, фахівці очікують, що поява нового мікрорайону дасть поштовх у розвитку сусіднього дев’ятого району, про що в матеріалі: Як живе «Чорнобиль» і чого чекати від 10-го мікрорайону.
Читайте також:
За проектом киян створять «Альтман сквер» у центрі Вінниці
Жителі Пирогово самі побудували дорогу. Вийшло дешевше, ніж в складчину з містом
Міст, який з’єднає Замостя і Тяжилів. Опублікували план дій для його будівництва
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер