Депутати повернули доплати військовим у розмірі 30 тисяч гривень. Як голосували обранці з Вінниці?

Депутати повернули доплати військовим у розмірі 30 тисяч гривень. Як голосували обранці з Вінниці?
  • «Доплати повернули не лише військовим, а й працівникам ДСНС та поліціянтам», — одразу після завершення голосування у ВР повідомив нардеп Олексій Гончаренко. Що про це відомо?

Нардеп Гончаренко повідомив, що відповідний законопроєкт №8312 сьогодні підтримали у Верховній Раді. За таке рішення проголосувало 277 депутатів. Доплати діятимуть до кінця періоду воєнного стану.

Народний обранець зазначив, що статтю 16 Закону України доповнити частиною другою наступного змісту:

«На період дії воєнного стану військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, поліцейським щомісячно виплачується додаткова винагорода в розмірі 30 000 гривень не залежно від покладених на таких осіб завдань чи районів проходження служби. 

Відео дня

Для таких осіб, які беруть безпосередню участь у бойових діях або забезпечують здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної  агресії, перебуваючи безпосередньо в районах їх ведення (здійснення), зокрема на тимчасово окупованій Російською Федерацією території України, на території між позиціями сил оборони та позиціями військ держави агресора, у період здійснення зазначених заходів (у тому числі військовослужбовцям строкової служби), розмір цієї додаткової винагороди збільшується до 100 000 гривень в розрахунку на місяць пропорційно часу участі у таких діях та заходах.

Положення цього пункту не поширюється на курсантів (слухачів) вищих військових навчальних закладів та курсантів і слухачів закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання».

Які є обмеження

Окрім того, згідно з внесеною правкою, статтю 28 цього ж закону доповнили пунктом, який передбачає, що у квітні 2023 року та на період до припинення або скасування воєнного стану, зарплату, грошове забезпечення працівників, службових і посадових осіб бюджетних установ нараховують «у розмірі, що не перевищує десяти розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня 2023 року. При цьому у зазначеному максимальному розмірі не враховуються суми допомоги по тимчасовій непрацездатності, допомоги для оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та оплата щорічної відпустки».

Зазначене обмеження не застосовують під час нарахування заробітної плати, грошового забезпечення: військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, поліцейським, особам рядового і начальницького складу територіальних (міжрегіональних) воєнізованих формувань Державної кримінально-виконавчої служби. 

Водночас обмеження застосовується при нарахуванні зарплати та грошового забезпечення відповідно нардепам, членам Кабміну, прокурорам, працівникам, службовим і посадовим особам НБУ, а також іншим службовим і посадовцям, працівникам, оплата праці яких регулюється спеціальними законами (крім осіб, зазначених в абзаці другому цього пункту), працівникам суб’єктів господарювання, 100 відсотків акцій (часток) якого належить державі або іншому господарському товариству, 100 відсотків акцій (часток) якого належать державі.

Звідки гроші

Народний депутат Ярослав Железняк, коментуючи це голосування, звернув увагу на те, що правка повертає надбавку захисникам шляхом економії на скороченні зарплат для держслужбовців і менеджменту держпідприємств.

«І тут головне, щоб повернення надбавок спрацювало: скоріш за все, потрібно змінювати Бюджет; обмеження на зарплати до 10 мінзарплат — це дуже мала економія. Навіть на 2% від запланованих видатків  не вистачить. Нагадаю, що ми в день на виплати військовим витрачали 2,7 млрд грн», — написав він.

Нагадаємо, що з 1 лютого порядок виплат премій військовим було змінено. Новий порядок передбачав, що виплати залежать від районів перебування воїнів, складності та специфіки виконання ними бойових чи спеціальних завдань. Зокрема, надбавку в 100 тисяч гривень мали виплачувати усім, хто виконує бойові завдання на передовій, а 30 тисяч мали отримувати ті, хто працює на фронті, але не бере участі в боях.

Як голосували вінницькі нардепи?

Як йшлося вище «За» проголосували 277 народних обранців та обраниць. У фракції «Слуга народу» 196 депутатів дали позитивні відповіді. Один був проти, ще один відсутній, а 23 не голосували. Усі вінничани зі СН, а це Ірина Борзова, Анатолій Драбовський, Юлія Овчиннікова та Максим Пашковський, проголосували «За» законопроєкт.

У фракції «Європейської солідарності» підтримали законопроєкт 13 депутатів, зокрема Петро Порошенко. Один не голосував, а чотирьох не було на засіданні. Вінничан у цій політсилі немає.

Вінниця у «Батьківщині» представлена лише одним депутатом: Олегом Мейдичем. Він від голосування утримався. Так само зробили шість інших його колег. Не голосували п'ятеро, а десятьох не було. 

Депутатська група «Платформа за життя та мир» проголосувала наступним чином: 18 «За», двоє відсутні. Вінничан у групі немає. 

Серед позафракційних також більшість підтримала законопроєкт: 11 «За», троє не голосували, а сімох на засіданні не було. Депутатів з нашого регіону тут також немає.

У фракції партії «Голос» лише одна народна депутатка з Вінниці. Це Олександра Устінова, якої не було на засіданні. Не було на голосуванні ще вісьмох її колег. Троє не голосували, а вісім утрималися. «За» ніхто з цієї політсили не проголосував.

Депутатська група «Довіра» представлена одразу трьома нардепами з Вінницької області. Микола Кучер та Лариса Білозір проголосували «За». А ось Геннадій Вацак утримався від голосування. Загалом: 15 «За», один утримався, один не голосував, а ще одного депутата не було. 

Інша депутатська група, що має назву «Відновлення України» проголосувала так: «За» 11 депутатів, 4 не голосували, а трьох не було. 

У депутатській групі «Партія “За майбутнє”» «За» проголосували 11 депутатів. Середи них вінницький нардеп Петро Юрчишин. Один не голосував, а шістьох під час голосування не було.

Читайте також:

Від дев’яти мільйонів гривень. Як виглядають найдорожчі квартири, виставлені на продаж у Вінниці

Розвиток бізнесу в кризу: досвід вінницької компанії, яка виробляє сонячні електростанції

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (34)
  • Elizabeth Marsh

    🇺🇦 Українці та люди, які потребують допомоги подайте заявку на матеріальну підтримку сьогодні разом із ініціативою UAPPL.

    натисніть на 👉🏼 https://s.uappl.org/184reco2183

  • Elizabeth Marsh

    🇺🇦 мешканцi України та вимушенi переселенцi подайте заявку на фінансову допомогу сьогодні разом із ініціативою Uappl.

    натисніть на 👉🏼 https://s.uappl.org/184reco2182

    На відміну від багатьох інших організацій, допомога надходять безпосередньо від донора до того, хто запитує.

    Щоб отримати більш детальну інформацію та відправити прохання, натисніть на  👉🏼 https://s.uappl.org/184reco2182

  • Антоніна Кошлай

    А закон про зміни до державного бюджету не прийняли. Без нього військові не отримають свої гроші.
  • Алиса Юрьевна Базиляк

keyboard_arrow_up