У сусідніх областях в нетверезих водіїв вилучають авто на потреби армії. Чи роблять так у Вінниці?

У сусідніх областях в нетверезих водіїв вилучають авто на потреби армії. Чи роблять так у Вінниці?
 • Розпитали у військових області, у яких випадках вони вилучають майно для оборонних потреб держави? Що роблять з тими, хто відмовляється його віддавати добровільно?
 • А також дізнавалися, чи вилучають патрульні у Вінниці автівки у водіїв, яких спіймали напідпитку або у стані наркотичного сп'яніння на користь військових? Адже такі випадки вже зафіксовані у сусідніх областях. 

З початку війни у сусідній області на Хмельниччині передали вже 51 автомобіль, який вилучили у горе-водіїв. Їх передають на потреби ЗСУ. Як коментує тамтешній начальник ГУ Національної поліції, на потреби армії передаються транспортні засоби, вилучені за керування їхніми власниками напідпитку. А також ті автомобілі, які були вилучені у правопорушників, як знаряддя вчинення ними кримінального чи адміністративного правопорушення. 

Аналогічно роблять й на Тернопільщині. Там патрульна поліція постійно нагадує водіям, що за керування транспортним засобом в стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння поліцейські відразу здійснюють вилучення автомобіля на потреби оборони. Так зробили вже у 35 випадках. 

То чи роблять так у нашому місті? У пресслужбі патрульної поліції нам повідомили, що у Вінниці патрульні так не роблять. 

Відео дня

Однак, згідно з Законодавством, у Вінниці, як у інших містах, під час воєнного стану права громадян можуть обмежуватися. Зокрема, йдеться про вилучення у певних випадках майна (у тому числі й транспорту) для оборонних потреб держави. Детальніше про це нам пояснили у обласному військкоматі. 

— Транспорт вилучають при введенні воєнного стану і у громадян-власників, і у підприємств державної власності, і комунальної власності. Це передбачено Постановою Кабінету Міністрів №405, — коментує керівник складу Вінницького територіального центру комплектування, підполковник Ігор Костін. — Це залучення техніки при мобілізації. Також можливі варіанти примусового відчуження/вилучення техніки, яке передбачене Законом України «Про передачу, примусове відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму воєнного чи надзвичайного стану»

За словами військовослужбовця, коли особа відмовляється віддавати транспортний засіб, щоб він був залучений при мобілізації, то у такому випадку може бути застосований механізм примусового вилучення/відчуження. 

— У нас є планове завдання, визначене планом проведення мобілізації. Особі вручається частковий наряд. Далі — на підставі цього забирається техніка і складається про те, що її забрали, акт прийняття-передання. Акт складається у трьох примірниках, підписується керівником підприємства або фізичною особою, територіальним центром і військовою частиною, куди ця техніка буде передаватися. 

Як розповідає Ігор Костін, на Вінниччині вже було вже близько п'яти випадків, коли власники відмовлялися віддавати майно добровільно. Загалом, говорить, транспорту вилучено багато, приблизно у два рази більше, ніж це було в 2014-2015 роках.

Додамо, як пояснюють юристи, право на компенсацію шкоди, завданої транспортним засобам внаслідок їх залучення під час мобілізації, мають юридичні особи комунальної та приватної форми власності.

Компенсація шкоди здійснюється за кошти державного бюджету протягом п’яти наступних бюджетних періодів після оголошення демобілізації та повернення транспортних засобів і техніки підприємствам, установам та організаціям. 

«Якщо через залучення під час мобілізації транспортний засіб або техніка були знищені, їх власнику відшкодовують майнову шкоду, визначену за результатами незалежної оцінки. Спори, пов’язані з виплатою компенсації шкоди, завданої транспортним засобам, та відшкодування майнової шкоди за знищені транспортні засоби — розв’язують в суді», — йдеться на офіційній сторінці Координаційного центру з надання безоплатної правової допомоги. 

Опитування

Як ви думаєте, чи треба у водіїв напідпитку вилучати авто на потреби армії?

Читайте також:

Стало відомо, коли переселенці зможуть оформити додаткову фінансову допомогу

Мародера не варто прив’язувати до стовпа. Бо тоді крадій може стати потерпілим у справі

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (10)
 • Читач99

  Потрібно звертатись за допомогою зі скаргою на те що у мирного населення викрадають авто нібито на потреби зсу і не виплачують вартості авто частина людей авто купляли в кредит
 • Андрій Савченко

  Вінниці не забирають пив всі бачили була поліція оборона ,і поїхав додому
 • Олег Блащук

  Пластмасові є пластмасові...😔😁 https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=340934238057156&id=100064217461505

 • Sergey Vinnitsky

  Правильно роблять. Так треба весь час робити

keyboard_arrow_up