У нових поліцейських почалося навчання. Що за люди стануть «копами»?

У нових поліцейських почалося навчання. Що за люди стануть «копами»?
- Родом з Вінниці, а взагалі я кримчанин. Під час анексії виїхав звідти і пішов добровольцем в АТО. Зараз от пройшов відбір в поліцію. Маю надію прислужитися державі на внутрішньому фронті, - говорить Володимир Гаврилюк (34)
Почалося навчання «копів». В колишньому навчальному центрі МВС, який тепер називається навчально-тренінговим центром поліції, все обліплено банерами "Моя нова поліція". Тут сьогодні, 4 грудня, перші заняття для майбутніх нових поліцейських. Попереду в них – вісім тижнів щоденних тренінгів. Хто витримає – патрулювати вулиці Вінниці.

Майбутні поліцейські мають опанувати 25 дисциплін. На перше шикування новобранців зібрали в спортзалі на Ботанічній, біля управління ДАІ. В шерензі стояли люди різного віку і різних спеціальностей.

Курсантам «поліцейської академії» від 21 до 35 років. Хтось має середньо-спеціальну освіту. Більшість - вищу. А дехто й з двома дипломами вузів. 45 майбутніх «копів» - люди, що працювали в міліції

- Маємо велику надію на патрульну поліцію, тому що, як показала практика, в людей велика довіра саме до патрульних поліцейських, - каже керівник обласного управління Нацполіції Сергій Кримчук. - Хочеться вірити, що в нас – це самі ті кандидати. У Вінниці був великий конкурс, більше 30 людей  на місце. Я вірю в те, що молодь, яка пройшла відбір, гарно і ефективно працюватиме на вулицях міста.

Previous Next


Подавали документи на конкурс більше п’яти тисяч вінничан, а відібрали із них 265 людей. Але по навчальних аудиторіях розійшлися 253 людини. Десятеро відмовилися від навчання і вже не стануть поліцейськими. Ще двоє – не з’явилися на перший день навчання.  

- Зараз кол-центр телефонує їм, і ми дізнаємося, чому вони не прибули. Але в будь-якому випадку, добирати із кандидатів, що не пройшли відбір, не будемо, - сказала представник Департаменту патрульної служби, координатор проекту підготовки працівників патрульної поліції Анна Дунаєва. - Ми не гонимося за кількістю людей. Для нас головне результат – щоб справжні поліцейські працювали з людьми. Якщо людина гідна, то буде працювати. Якщо не відповідатиме посаді поліцейського, ми її відпустимо. Серед майбутніх «копів» є вінничани, є люди з районів, є кілька людей з інших областей. Усіх, хто того потребує, пообіцяли забезпечити гуртожитком. Стипендію матимуть курсанти приблизно у дві тисячі гривень. З неї немісцеві мусять віддати за гуртожиток 250-300 гривень. 

- Організовуємо також харчування за 30 гривень на добу. Все буде компактно і зручно – тут навчаються, поряд тут проживають і харчуються тут, - сказав Сергій Кримчук. – Вони будуть забезпечені всім. Залишається тільки гарно навчатися.
Як розказала Анна Дунаєва, серед професійних навчальних дисциплін – вогнева, тактична і медична підготовка, оформлення ДТП, адміністративна відповідальність та провадження в справах про адмінправопорушення. Крім того, вчитимуть нових патрульних діловому спілкуванню, комунікабельності, стресостійкості

Для викладачів теж був конкурсний відбір. І серед 72 тренерів, яких найняли працювати з поліцейськими, не тільки люди із системи МВС. Є приватні викладачі, адвокати, психологи, представники громадських організацій та формувань. 

- Не хворійте, бережіть себе, - казала куратор одній з дев’яти груп, куди впустили журналістів ненадовго на підготовче заняття. 

Це говорила психолог. Вона обережно попередила новобранців, що прогульникам кажуть «до побачення». Курсантів посадили не як в школі, а по колу. Їм роздали товсті папки з документами і надрукували книжки з правилами дорожнього руху. Як сказала представниця Департаменту поліції, витрати на підготовку поліцейських оплачує міжнародний благодійний фонд. 

- В цій папці – весь курс підготовки. Їм не треба буде особливо нічого конспектувати, - показав документи журналістам керівник тренінгового центру Сергій Мерзлікін, який новеньким на шикуванні сказав, що два місяці для навчання мало, тому варто їм постаратися. Стіни колишнього навчального центру МВС тепер обліплені банерами «Моя нова поліція». На вході - вказівники «Моя нова поліція - тут». У вестибюлі стоїть величезний розклад занять. На стінах - фотографії відповідальної за реформу МВС Екатерини Згуладзе та голови Національної поліції Хартії Деканоїдзе. А у дворі центру з’явився тренажерний майданчик. Новенький, ще плівку не зняли.   
В кінці січня, на початку лютого нова патрульна поліція має приступити до роботи. Що це за люди? Журналіст поспілкувалася з кількома чоловіками і жінками, які пройшли відбір і, якщо витримають навчання, стануть новими поліцейськими Вінниці. 


Діана Щербань (23),
випускниця технічного університету: - Зі школи хотіла вступати у вуз МВС, але це треба було їхати або в Київ, або в Харків, і батьки не захотіли, щоб їхала, тому навчалася тут. Коли з’явилася можливість спробувати себе в конкурсі - пройшла. Задоволена. 

- Зараз пишуть, що не буде толку з цієї реформи. Вас це не бентежить? - питаємо у дівчини. 

- Я стараюсь в таке не вчитуватися. Якби вчитувалася, то б мене, напевне, тут не було. Скільки людей, стільки й думок. Я вірю в краще. 


Володимир Гаврилюк (34),
доброволець АТО:


- Родом з Вінниці, а взагалі я кримчанин. Останні 15 років я там проживав. Під час анексії виїхав звідти і пішов добровольцем в АТО. Служив. Зараз от пройшов відбір в поліцію. Маю надію прислужитися державі на внутрішньому фронті. 


Олег Земський (30),
працював в патрульній службі міліції:

(на фото - на передньому плані)


- Відбір було пройти неважко. Нічого такого особливого чи тяжкого не було. Фізичні нормативи не відрізняються від міліцейських, які ми кожний рік здавали. Ті самі нормативи. Підтягнутися на відмінно треба було в моїй віковій категорії 11 разів. Пробігти кілометр за 3 хвилини 50 секунд, здається. І сто метрів за 13 секунд з чимось, вже не пам’ятаю. Я у всі нормативи вклався. Підтягнув і пробіг. 


Віталій Дрозд (24),
освіта середньо-спеціальна - Емоції переповнюють! Я сам з Києва. Так вийшло несподівано, що на конкурсній основі пройшов. До кінця не вірив, що це можливо. Конкурс в Києві пропустив, тому подав документи у Вінницю. Я коли в армії служив, то виконував обов’язки патрульного. Потім в іншу професію влаштовувався. Але все одно життя, бачите, мене притягнуло в патрульну службу – в поліцію. 

Питаємо у юнака, чи перебрався він уже у Вінницю, де будете жити.
 
- Не знаю, - відповідає він. - Оббігав всю Вінницю вже. За ту стипендію, яка тут буде, знімати квартиру непросто. Обіцяли 2200 стипендії. І квартира дві тисячі. Не думав, що у вас ціни, як Києві. Ще чув, що можна було в гуртожиток влаштуватися по 72 гривні на добу. Теж недешево. Сподіваюся, на заняттях проясниться, чи дадуть нам житло, чи ні.    
 

Ярослав Базалицький,
працював в патрульній службі міліції:- Я живу з Липовецькому районі, а працював у Вінниці. Автобусом на роботу - без проблем. Ми, працівники міліції, проходили конкурс на загальних засадах, як усі. Здавали всі ті самі тести, що й цивільні конкурсанти. Нормативи і оцінювання таке саме, як було в міліції. Було не так складно, як переживання багато. Одразу не знали, чи проходимо в наступний етап.  


Ольга Марцинюк (31),
має дві вищі освіти - Працювала на «Украпошті» листоношею. Прийшла на конкурс в поліцію, бо хотіла щось змінити. Мені подобається робота, яка мене тут чекає - люблю з людьми спілкуватися. Радісно, що пройшла цей конкурс. В принципі, у мене гарна фізична підготовка, я легкоатлет. Професійно спортом займалася в інституті. Маю дві вищі освіти, технічну і економічну. Тому без всяких блатів пройшла - все чесно, прозоро.     

Читайте також: 
Рахуємо чужі гроші. Скільки заробляють “поліціонери”?
 

Коментарі (74)
 • Анонім

  Щиро шкода тих людей, що безпідставно осуджують, набрехують тут на молодь, яка пройшла такий конкурс. І, як останні "шакали" роблять це поза спинами поліцейських. Значить таки боїтеся? Таки ДА!!!!! А як боїтеся, то поважаєте!!! 8)))

  Семен Аркадьевич reply Анонім

  какой там конкурс??

  или Вы называете вопрос (один из вопросов с тестов) "какой рукой мешают чай?" - ответ ложкой - это конкурс??? тогда Вы спец. в этих отборах

  Holliday Doc reply Семен Аркадьевич

  А ты его проходил этот конкурс, что ты знаешь какие там были вопросы? Или это из розряда "один мой знакомый сказал"? Кончай балабольствовать, Семен. Займись делом.
 • Holliday Doc

  Почитавши коменти, можу сказати одне - ми заслговуємо на ту жопу, в якій ми зараз сидимо. Так нам всім і треба.
 • Holliday Doc

  Отак от почитаєш повідомлення і думаєш, звідки в деяких людей стільки жовчі, заздрості і єхидства. І як ви так живете? А хлопцям і дівчатам, які стануть поліцейськими бажаю успіху. Обіцяю бути законослухняним водієм)))

  Black reply Holliday Doc

  Хочешь знать откуда зависть, я тебе расскажу. Ситуация, человек работает на заводе, в свое время получил высшее образование, приносит пользу обществу и получает от 3 до 4 тысяч гривен зарплаты. Он приходит домой после рабочего дня и видит по ТВ новости "У нас будет новая полиция". Как образованный человек он понимает, что за его счет будет покупаться новая форма, обучаться новые кадры. И о чудо туда может попасть даже вчерашний ПТУшник Петя, который дальше жепы коровы ничего не видел, и он будет получать 8 тысяч зарплаты за то что будет ходить с дубинкой у пояса. Какое у вас будет отношение к правительству в целом и к большинству новых полицейских в частности?

  Holliday Doc reply Black

  Критикувати я теж вмію. Які Ваші пропозиції, конкретно, по пунктах і що з того всьго Ви особисто готові зробити? Ви, особисто, готові піти в нову поліцію і там працювати за 3 тис. грн., як той, що працює на заводі? Якщо ні, то це все пустопорожні балачки. Спочатку ми критикуємо мєнтів, які деруть з нас на дорогах, чи за бабки можуть порушити кримінальну справу, а зараз ми критикуємо, бо не подобається, що новий поліцейський буде мати достойну зарплату.
 • Anonymous

  ви всі такі хитрожопі, а як щось трапиться, то будете відразу бігти до поліції, щоб допомогли.

  Анонім reply Anonymous

  А то. ... их жаба давит что не прошли отбор. Вот и ноют.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Вінниці за сьогодні

21:08 На місці Комарніцького міг бути кожний. Історії побиттів правоохоронцями за роки play_circle_filled 20:40 У Державному бюро розслідувань зацікавилося суддями, які розглядають справу фермерів з Бара 19:50 Як це бути дівчиною-бодібілдером та стати п'ятою у світі в категорії Miss Wellness play_circle_filled 18:40 Біля Немирова буревій зривав дахи з будинків та завалював дороги деревами Від читача 16:13 У Вінниці затримано наркоторговця! 16:58 Не варто радіти: українців попередили про чергове подорожчання газу 16:15 Пікет під поліцією через смерть Комарніцького: емоції, Приходько і «Ганьба!» (Прямий ефір 20minut.ua) play_circle_filled photo_camera 16:01 Двоє малят народилися у родині коней Подільського зоопарку 15:29 Нелюдська жорстокість: біля Калинівки педофіл розбещував 4-річного хлопчика play_circle_filled 14:40 «Створення додаткового виїзду з Поділля»: що відповіли у мерії на петицію? 13:31 Спочатку дощі, потім похолодання: синоптики оновили прогноз 13:02 Через смерть Комарніцького, якого побив поліцейський, відсторонили начальника поліції області та звільнили заступника 12:40 Курс валют НБУ на 24 червня. За скільки сьогодні продають долари? 12:28 Триває реєстрація учасниць на фестиваль «Міні Міс та Міні Модель Вінниця 2019» (Новини компаній) 12:01 Смертельні вихідні: на Вінниччині втопилися семеро людей. Будьте обережні! 11:15 П’яний вітчим розбив сокирою голову 16-річного сина та пішов далі пити з «друзями» 10:30 Співаком світу 2019 за версією BBC став баритон Андрій Кімач з Вінниччини 10:01 Сьогодні у Вінниці у 40 будинках не буде гарячої води (Перелік адрес) 09:45 Спочатку нагодуй землю, потім вона тебе нагодує (Новини компаній) 09:39 Смерть Комарніцького: сьогодні вінничани пікетуватимуть поліцію
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Афіша та квитки на Moemisto.ua Афіша:
keyboard_arrow_up