У лютому вінничани отримають рахунок за світло від нової компанії

У лютому вінничани отримають рахунок за світло від нової компанії
Для вінничан працює 27 центрів обслуговування «Енери Вінниця». Для жителів Вінниці та Вінницького району такий центр знаходиться на Електромережі
 • З нового року стартувала реформа ринку електроенергії.
 • За нею, споживачі — отримали незрозумілі заяви та орієнтовні рахунки за світло.
 • Навіщо вони потрібні, чи можна їх не підписувати та хто буде обслуговувати електромережі в будинках вінничан?

З першого січня 2019-го розпочався перехід до енергоринку. Електроенергію будуть продавати товариства-постачальники, виведені з вертикальної структури обленерго. Для вінничан — це товариство «Енера Вінниця», яке постачатиме світло населенню до 1 липня 2020 року. Після цієї дати побутові споживачі можуть залишитися або з цією компанією, або обрати собі іншого постачальника.

У грудні-січні вінничани стали отримувати незрозумілі заяви приєднання та рахунки одразу від двох компаній «Вінницяобленерго» та «Енера Вінниця». Що з ними робити? Чи можна не підписувати та не оплачувати рахунки в цих заявах? Обговорили з директором «Енера Вінниця» Ганною Пістружак.

Про приєднання

Чи всі люди підписали заяви?

— Ми розіслали абсолютно всі заяви побутовим споживачам у Вінницькій області. Їх було дві: заява на розподіл електроенергії, яку вручили контролери в листопаді та заява на постачання електроенергії, яку розіслали «Укрпоштою» усім вінничанам.

Близько 780 тисяч заяв були надіслані споживачам. І понад 60% з них ми отримали назад, з підписами споживачів.

Ганна Пістружак, директор ТОВ «Енера Вінниця»

А що буде, якщо не підписали заяву?

— Якщо людина заяву не підписала, але продовжує користуватися електроенергією та не висловила бажання стати клієнтом іншої компанії, яка б продавала електроенергію, то угода відбулася за фактом споживання. Законодавство не вимагає обов’язкового підписання заяви на момент розподілу компаній або будь-яких штрафів для тих, хто її не підписав. Єдиною вимогою є оплата товару, який ви спожили.

Якщо споживача не задовольняє заява-приєднання, то ми можемо надати письмову угоду. Єдина відмінність — письмова угода складається з дев'яти друкованих сторінок, але зміст такий же як і у заяві приєднання.

Усі ці заяви надсилали людям, які раніше були споживачами виключно обленерго. А що робити тим, хто тільки отримав нове житло?

— Процедура не сильно відрізняється від тої, яку пройшли інші побутові споживачі. Спочатку людина має оформити договір на розподіл електроенергії з обленерго та надати документи на будинок, свій паспорт тощо. А вже потім дати копії тих же документів компанії «Енера Вінниця». На підставі зазначених документів готується заява приєднання до договору на постачання електроенергії постачальником універсальної послуги.

А якщо людина купила житло, переоформила на себе, але комуналку сплачує за рахунками, де вказано ім'я колишнього власника? Вона стане споживачем «Енери» автоматично?

— Ці люди, звісно, можуть піти легким шляхом та просто сплачувати за новими реквізитами за електропостачання. Але це створює певні проблеми для самого споживача: для прикладу, якщо ця людина прийде зі своїм паспортом до нас, аби отримати перерахунок, технічні умови на сонячні панелі тощо, то ми не зможемо надати їй такі послуги. Адже у нашій базі такий споживач просто відсутній.

Таким власникам слід укласти договір на постачання електроенергії з «Енера Вінниця» та переоформити договір про розподіл з обленерго. І до заяв додати документи на житло, власний паспорт.

Про рахунки та борги

У заяві був вказаний рахунок. Його треба оплатити?

— Це був прогнозований рахунок за січень, що потрібно було, аби люди бачили реквізити та знали, що діє новий постачальник електроенергії. У законі чітко сказано, що до заяви має бути прикріплений рахунок. Споживачі ж могли не оплачувати це та дочекатися вже платіжку, яка прийде в лютому. Штрафів за це — немає.

Коли прийдуть перші рахунки від «Енера Вінниця»?

— Після 1 лютого. На цей процес впливатиме процес отримання інформації про субсидії та пільги. Доставка рахунків буде «Укрпоштою». Споживач має оплатити рахунок протягом 10 днів від дати вручення платіжки. Бо починаючи з 11 дня споживач вважається боржником, до якого можуть бути застосовані процедура відключення та нарахування пені у розмірі 0,01% від суми боргу за кожен день прострочки.

Це перший рахунок від нового постачальника. Напевно, можуть бути помилки в рахунках?

— Усю інформацію по споживачах нам передали від обленерго на початку грудня. Можливо будуть помилки у рахунках через зміни у домогосподарствах, що відбулися у середині грудня - на початку січня. Для прикладу, переоформили квартиру, з'явився ще один пільговик, що зменшить рахунок у платіжці. Якщо будуть неточності — ми готові їх оперативно усувати. Для цього потрібно звертатися до центрів обслуговування клієнтів або написати на нашу електронну пошту.

А якщо були борги за світло перед обленерго?

— Борги, які були до 1 січня 2019 року, буде збирати «Вінницяобленерго». Наше товариство прийняло споживачів з нульовим сальдо.

Споживачі, які жили в будинках під управлінням ОСББ, мали платити тариф як для бізнесу. Чому?

— У кінці грудня була прийнята постанова Нацрегулятора №2010. З нею споживачі мали оплачувати технологічні витрати - освітлення сходових клітин, роботу ліфтів за комерційним, роздрібним тарифом. Тобто, у січні вони мали б платити не 1,68 гривні за один кіловат, а 3,058 гривні.

Виникла хвиля обурення й питання винесли на повторне обговорення Нацрегулятора, і 11 січня НКРЕКП скасувала постанову №2010. Але ми ще очікуємо роз'яснення, адже нова постанова була опублікована 15 січня, і виникає питання - як нараховувати людям рахунки з 1 до 15 січня? За комерційним тарифом чи за універсальною послугою? Сподіваюсь, що НКРЕКП пояснить, що і в цей проміжок часу можна використовувати тариф 1,68 гривні за кіловат.

Додаткові послуги

Хто буде займатися контролем якості послуг?

— Розподільча компанія — «Вінницяобленерго». Зняття показників, питання з якості електроенергії, напруги, надійності мережі, перерв, об'єму кіловат годин та інші технічні питання споживачі мають з’ясовувати у обленерго. Укладання договорів приєднання, перерахунки, питання пов’язані з використанням грошей з субсидії та інші фінансові питання треба вирішувати у нас, в «Енера Вінниця».

Де отримати роз'яснення та консультації?

— На сьогодні ми маємо 27 центрів обслуговування клієнтів, які розташовані в кожному районі області. Для прикладу, якщо люди живуть в Теплику, то їм потрібно звертатися у центр, який знаходиться в Теплицькому РЕМ. Єдине, що центр обслуговування клієнтів Вінницького району знаходиться у Вінниці – там же, де і центр обслуговування клієнтів у Вінниці, на Пирогова, 131. Там працюють 19 співробітників, які прийматимуть споживачів.

Реквізити та контакти

Центр обслуговування клієнтів для Вінниці та Вінницького району знаходиться за адресою Вінниця, вулиця Пирогова, 131. Його працівники роз’яснили, що найчастіше питають споживачі.

— Найбільше люди запитують про тарифи: які вони є для побутових споживачів, які для юридичних осіб. Побутові споживачі приходять до нас, аби переоформити особовий рахунок, запитують про оформлення пільг та субсидій. Підприємці запитують про ліміти. Цю всю інформацію можна дізнатися від наших співробітників, — сказала інженер по роботі з юридичними особами Валентина Мамчур.

Вона додала, що особові рахунки споживачів, які раніше були споживачами «Вінницяобленерго», не змінюються. А показники з лічильників можна подати за телефоном: (0432)-32-97-77.

Ще можна отримати роз’яснення за електронною поштою: info@vin.enera.ua; а також подивитися на сайті: http://vin.enera.ua

Банківські реквізити для оплати комунальних послуг побутовим споживачам:
р/р №26038300543121
МФО 302076 АТ «Ощадбанк»

Читайте також:

3
6
24
66
Коментарі (9)
 • Надія Кравченко

  Наш будинок взагалі ніяких заявок не отримував.
 • Olex Zakharchuk

  Ринок передбачає конкуренцію , чому редакція однобоко пояснює ситуацію ?! Варто було б просвітити громадян на предмет наявності і інших постачальників ел.енергії , їх ціни та процедуру підписання угоди а не піарити кантору яку лобіює обленерго і яка керується принципом : " якщо ви промовчали то ви згодні з нашими умовами " !

  Валерий Чудновский reply Olex Zakharchuk

  Ця стаття написана для побутових споживачів. Представлена одна компанія не для "піару", а тому що тільки ця компанія буде продавати електроенергію населенню до липня 2020 року.
  Як тільки НКРЕКП визначить іншого постачальника е/е для населення - напишемо і про цю компанію. А зараз - намагався розповісти про найголовніше, що турбує вінничан: платіжки, заяви-приєднання, особові рахунки.
 • Алла Головенко

  Так ось як наші владики розуміють "ринок".
  Ринок по українськи
 • Константин Сильченко

  А взагалі хто поясне для чого ця чергова прокладка Енера? РЕСИ постачають енергію, обслуговують мережу а ці нічого.Я думаю вона десь через рік вона безслідно щезне попередньо накосивши грошей .

  Kazimir reply Константин Сильченко

  То ж сказала, як ії там... Пістружак, гроші рахувати. А обленерго будуть гайки крутити.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Вінниці за сьогодні

18:44 Довгі вихідні по кілька днів поспіль: навесні українці матимуть аж двічі 18:03 Історії у ток-шоу. Як ми отримали таких героїв (Прес-служба ПРЯМИЙ) 17:05 Слідкували декілька місяців: на Вінниччині «накрили» наркоторговців 16:01 Пропав 32-річний Віталій з Гнівані. Його оголосили безвісти зниклим та шукають Від читача 12:30 ЛОЖЬ И КРИМИНАЛ СЕПАРАТИСТА КОСТИ-КАЛОШИ: ЖУРНАЛИСТСКОЕ РАССЛЕДОВАНИЕ 15:00 Розмитнення без сертифікації та інше: головні автоновини – за 5 хвилин. Тиждень №8 14:03 Мороз та невеликі опади: яку погоду прогнозують вінницькі синоптики? 12:59 Дитячі суміші з Німеччини: вінничани можуть отримати безкоштовне харчування 12:30 Вінниця в Instagram. Кращі фото за 18 - 23 лютого photo_camera 11:58 Архітектор за перенос магазина «Вацак», що на Зодчих. Можна підписати петицію 11:30 Шукають двох вінницьких підлітків. Кажуть, вони можуть знати "цікаву" інформацію 10:41 Сьогодні – День Прохора та Харлампія: що обов’язково потрібно зробити? play_circle_filled 09:57 Лобове зіткнення: на Вінниччині в аварії постраждали четверо людей 09:40 Курс валют НБУ на 23 лютого. За скільки сьогодні продають долари? 09:08 У Вінницькому технічному коледжі визначили «короля» і «королеву» балу 08:41 Прогноз погоди в Вінниці на сьогодні, 23 лютого 2019 року
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Афіша та квитки на Moemisto.ua Афіша:
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up