«Доступне житло» знов діє. Програма, яку відновили два роки тому, передбачає відшкодування третини вартості житла людям, які потребують покращення житлових умов. І половину ціни – учасникам АТО і переселенцям. Але іншу частину від суми люди мають сплатити одразу.
Десятого квітня дев’ять сімей отримали ключі від своїх квартир в будинку на Миколаївській, 23 саме за цією програмою. Учасники програми розповідали, що перелік документів був масштабним, хоча й чекали у черзі на житло не довго — лише один рік.
— Документи всі зібрати дійсно було не просто. Оскільки мій чоловік учасник АТО, то заплатили тільки 50% за квартиру. Але площа квартири була більшою, ніж передбачено нормативами, за додаткові квадратні метри ми заплатили 70% від вартості. Усе інше заплатила держава. Очікували на квартиру в черзі орієнтовно один рік, — розказала дружина учасника АТО Світлана Максимець.
— Ми мали отримати житло наступного року. Але хтось у черзі перед нами відмовився, і нам запропонували купити квартиру в Академічному. Це була приємна несподіванка. Документів багато збирали, це було непросто. Хоча нам допомагали співробітники регіонального відділення Держмолодьжитла. Наша родина - це переселенці, то заплатили тільки половину від вартості квартири, — розказала переселенка з Донецьку Лариса Чарських.
У будинку на Миколаївській, 23 люди загалом заплатили за свої квартири 4,9 мільйона гривень, а держава підтримала ще на 3,09 мільйона гривень.
За словами голови правління Держмолодьжитла Сергія Комнатного торік так само отримали 24 родини вінничан. Хоча і додав, що попит на програму значно переважає можливості держфонду:
— У реєстрі 384 сім'ї з Вінницької області ще очікують на своє житло. І на це бюджетний рік вже закладено 2,5 мільйона гривень з місцевих бюджетів та 6-7 мільйонів з державного бюджету тільки на Вінницьку область, — сказав Комнатний.
Чиновник пояснив нюанси програми «Доступне житло»:
— Разом з онлайн-сервісом ми започаткували ведення відкритого онлайн-реєстру громадян. Тобто, учасники зможуть відстежувати своє просування у черзі на житло. І це все відкрито, прозоро, — сказав голова правління Держмолодьжитла Сергій Комнатний.
Разом з цією програмою у Вінниці діє ще й міська — «Муніципальне житло». Зараз за нею будують об’єкт на Старому місті, де вартість квадратного метра — 10 930 гривень. Про особливості «Муніципального житла»
Генеральний директор концерну «Поділля» Тимофій Гіренко, компанія якого є головним забудовником мікрорайону «Академічний», розказав про майбутні плани на цю частину Вінниці.
— Район «Академічний» є дуже цікавим — тут немає магістральних доріг, саме місце мальовниче і ми його активно розбудовуємо. Тут низька щільність забудови, де вільні майданчики залишаємо під озеленення та спортивні, дитячі майданчики.
З міською владою в нас гарна співпраця: місто вкладається у будівництво доріг, запуск нових маршрутів громадського транспорту. Два роки тому відкрили дитсадок, торік — перший торговий центр та приміщення під амбулаторію сімейного лікаря.
А взагалі, за інвестиційною угодою з міською владою ми маємо тут збудувати ще один дитсадок, школу на 33 класів за власні кошти. Крім того плануємо звести як мінімум ще один торговий центр, — сказав Гіренко.
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер