«Тут краще, коли діти маленькі». Життя навколо підшипникового заводу

-
Мікрорайон на півночі Вінниці є типовим промисловим районом, де все будували навколо підприємства — Державного підшипникового заводу
-
У 60-80-х роках для робітників тут зробили ціле містечко: гуртожитки, їдальні, спортивні комплекси.
-
У наш час це все перебудували. Що робиться на ДПЗ через 8 років після закриття заводу
Державний підшипниковий завод був містобудівним підприємством. Навколо нього, на вулиці Тарнагродського (нині Зулінського — авт.) в 60-роки почали будувати гуртожитки, для родин робітників заводу. Загалом, ДПЗовці збудували їх як навколо заводу, так й на вулиці Станіславського, біля Водоканалу. І у планах підприємства було не лише зведення житлових мікрорайонів, а й будівництво спорткомплексу із басейном. Цього так й не сталося. Завод збанкрутів та закрився в 2009 році.

На відміну від інших мікрорайонів міста — тут є де «розгулятися». Подвір’я просторі, місця багато. Хоча дерев та зелені замало. Більшість з людей, яких опитували журналісти розказали, що їх мікрорайон — тихий та спокійний.

Місцева жителька Марія Арнаут працювала шлифувальницею за станком на підшипниковому. Вона розказала, що більшість з кімнат в гуртожитках перебудували: купили в сусідів кімнати, створили власну кухню, замінили вікна та балкони. А щоб чужі люди не заходили — поставили домофони.
Спокійний район
Колишні їдальні перебудували на кафе. А одну з будівель, що раніше була роздягальнею — в готель. Удень людей небагато, а ті, що є, гуляють з дітьми. Для них є кілька дитячих майданчиків, що знаходяться біля будинків.


На півночі невеличкого мікрорайону знаходиться спортивне ядро: величезне футбольне поле із трибунами, баскетбольний майданчик з вишками для ліхтарів. Але все в захаращеному стані.
Олександр Морозов живе в гуртожитку, неподалік від цього місця. Молодик розказав, що раніше за полем слідкували.
— У минулому році його постійно стригли, мітки якійсь робили, якісь іноземні хлопці приїжджали, грали. А цього року вже не займаються. А так на районі не вистачає елементарних речей — ремонт асфальту в подвір'ях, тротуарів вздовж доріг, нових дитячих майданчиків. Зробити озеленення, газони та щоб за цим всім дивилися, — розповів Олександр.
Залишився тільки «скелет»
Проблеми в Державного підшипникового заводу, що й дав «життя» цьому мікрорайону, почалися в 90-х роках. Як розказували місцеві жителі, державне підприємство викупили «донецькі», більшість людей з 10-ти тисячного колективу звільнили, а ті хто залишився — місяцями не отримували зарплатню. З 2004 по 2008 роки були мітинги, «підшипниківці» їздили страйкувати. Але як в місті, так й в Києві їм відповідали, що завод нині приватний, і державним стати він не може.
У результаті, в 2009 році завод визнали банкрутом і ліквідатори його «розпилили». Вцілілі цехи викупило вінницьке товариство «Бастіон-2009». Один з корпусів відновили під складські приміщення.
Про плани міської влади на цей район читайте завтра, на сайті «20хвилин». А поки що пропонуємо почитати про те, як зміняться інші мікрорайони міста:
- Більше 67 мільйонів на Вишеньку. Ремонти на районі (КАРТА)
- Слов’янка. Як спальний район живе без «обличчя» та планів
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
-
Yuriy SavchukЖив там при союзі. Було багато дітей, практично в кожній кімнаті. Взимку заливали каток. Але з транспортом тоді було зовсім погано.
-
Гена ЛевскийВинницкая "Зона отчуждения". Печаль.
-
Алекс КотДо центра 20 хв на тролейбусі, а до 29 школи маршруткую 15 хв ??????
-
андрейСвоеобразное гетто было при развале союза в общагах страшные обшарпаные коридоры запущенные здания. При союзе была пословица "кто живе на ГПЗ томи в жітті не везе". Сейчас не знаю давно не был там.Юлия Бенеда reply андрейне умничай.. приежай на экскурсию. У нас всё хорошо.Продеус Олег reply андрейтакая пословица и осталась )))