Мікрорайон «Вишенька» має шанс стати найбільш облаштованним районом Вінниці. Тут є місця для прогулянки, кілька фонтанів, а у кожному подвір’ї — по дитмайданчику. «Родзинку» Вишеньки — проспект Космонавтів — цього року дотягнуть аж до Первозванного. Та це план міської влади. А що турбує мешканців цього району?
Мільйони Космонавтам
Оновлення проспекту стало й найбільш коштовним проектом — на першу чергу, від літака до Порика, витратили 10,6 мільйона, тоді як на другу чергу (Порика — Келецька — авт.) витратили втричі більше — 29 мільйонів гривень. Тобто, на ці роботи вже витратили майже 40 мільйонів гривень. Стільки ж (плюс, ще один мільйон гривень — авт.) планують вкласти в реконструкцію третьої черги, що вже розпочалася.
Дивіться фоторепортаж з реконструкції проспекту у матеріалі:
Космонавтів-3. На що хочуть витратити понад 40 мільйонів? (ФОТО)
Напишіть в коментарях про який мікрорайон ви бажаєте прочитати незабаром.
Де потрібні ремонти? Поради мешканців
Але мікрорайон Вишенька не закінчується тільки на цьому проспекті. Що ще варто змінити та взагалі, які проблеми є з благоустроєм району? Про це ми запитали вінничан.
Вінничанка Наталія Омельченко вважає, що було б добре зробити схожий на Космонавтів й проспект Юності.
— У дворах на дорогах суцільні ями. Старий асфальт, багато старих та аварійних дерев. Але в кожному дворику є дитячі майданчики. Гуляємо в нашому подвір'ї, на Космонавтів не часто ходимо. Було б добре, щоб зайнялися Вишенським озером, бо там узбережжя занедбане. Внизу, якщо пройти по проспекту Юності, був фонтан. Його залишки знаходяться біля «АТБ». Ось було б гарно, щоб і цією зоною зайнялися, — сказала пані Наталія.
А жителя будинку на Юності, який представився Сергієм, бентежить велика кількість бродячих тварин.
— Міській владі треба звернути увагу на велику кількість бродячих собак та кішок. У подвір'ї багато безхатніх тварин. Цікаво, чи є якійсь притулок для них? Треба облагородити зону відпочинку біля Вишенського озера. Хоча б засипати пісок на узбережжя та підрізати очерет. Проблеми в моїй багатоповерхівці — гнилі труби у підвалі, але хто ж їх зробить? Мешканці не хочуть братися за ремонти, — сказав Сергій.
Вінничанка Наталія Болховська розказала, що є проблеми в подвір’ях навіть поряд зі «свіжевідремонтованим» проспектом. А клени все-таки зрубають на Космонавтів.
— Коли була забудова кінотеатру «Мир», то вантажівки їздили через подвір'я будинку №42, і там тепер величезні ями. Працівники закидали ці ями асфальтом, але навесні асфальт «зійшов» разом зі снігом. А у подвір'ї «Китайської стіни» був раніше фонтан, який чомусь заасфальтували. Ще є проблема з кленами на проспекті Космонавтів — біля Келецької їх все-таки зрубають. З 20 кленів там 12-15 штук аварійні. Добре було б, щоб посадили саме клени, а не сакури, — сказала керівниця прес-клубу Наталія Болховська, що мешкає на проспекті Космонавтів.
Вінничанин Віталій Мельник, що довгий час прожив на проспекті Юності, розказує, що проблема Вишеньки — не у відсутності місць для прогулянок. А в тому, що це все застаріле.
— Завдяки тому, що мікрорайон будували комплексно на пустому полі, на Вишеньці немає дефіциту місць для відпочинку. Проте, воно вже все старе. Згадайте хоча б, яким «побитим» був проспект Космонавтів. Громадські простори треба оновлювати. Рано чи пізно дійдуть й до інших місць в цьому мікрорайоні. Є й проблемні місця — на вулиці Стельмаха, так званий «Чорнобиль». Там взагалі нічого немає — тільки щільна забудова, багатоповерхівки. Ще проблеми по району - старий асфальт у подвір'ях та відсутність достатньої кількості місць для парковок, — сказав Віталій.
Як змінити свій район?
Мешканці міста можуть впливати на владу, щоб їх ідеї з розвитку району втілили в життя. За останній час з’явилося кілька нових можливостей, як це зробити.
1. Написати звернення на сайт електронних петицій. Тут можна дати сигнал про проблему. Якщо вдасться набрати 350 голосів, то вашу петицію розглянуть. Вплив громадськості є — приклад з кленами на Космонавтів, які городяни захистили від вирубування.
2. Щоб заасфальтувати подвір’я чи інші ремонти у дворі — звернутися до депутата, на «Цілодобову варту» (15-60, 59-50-39, 60-15-60, 65-15-60), до міського департаменту ЖКГ (59-52-19)
3. Інструкція, як отримати капітальний ремонт своєї багатоповерхівки. Тут треба буде вкласти й свої гроші — від 25 до 35% від вартості ремонтів та матеріалів. Усе інше — з міського бюджету. Детально про програму співфінансування за посиланням
4. Написати проект на «Бюджет громадських ініціатив». На 2018 рік він складає 7 мільйонів гривень. Тут треба не просто викласти ідею, а й довести, що це дійсно потрібно та скласти кошторис. Оскільки відбір проектів на 2018 рік закінчився, то, ймовірно, новий відбір проектів розпочнуть восени. Уся інформація є на сайті міськради
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
А Сергею бродячие коты мешают а Крысы с собаку не хочет у себя в квартире я про мышей вспоминать не буду Некоторым нашим винничанам мешает все а то что эти тошнотики ни в чем не разбираются но самое главное в наше время Активная Социальная Позиция "ИДИ,ТА"