Як утеплити багатоповерхівку із «знижкою»? Цікаві зміни міської програми

Як утеплити багатоповерхівку із «знижкою»? Цікаві зміни міської програми
  • На утеплення багатоповерхівок дадуть 42 мільйони гривень з міського бюджету
  • Программу співфінансування змінили. Тепер доля мешканців в вартості ремонту: від 25 до 35%
  • Жителі займаються вибором матеріалів для ремонту: за видом та їх вартістю. А виконавця обиратимуть через ProZorro

Мешканці будинків, що утеплили, сплачують менше за опалення. Для прикладу, дім на Учительській,10, де створили об’єднання співвласників «ЮМІР».Минулої осені «20хвилин» розмовляли з головою об’єднання Олегом Побірським, щоб дізнатися, скільки вони заощаджують на опаленні. Коли тільки пройшов перший місяць опалювального сезону, то виявилося, що дім на Учительській споживає втричі менше тепла.

Голова ОСББ «ЮМІР» Олег Побірський майже кожного дня знімає показники з теплового лічильника. Так він замірює, скільки споживають та яка температура потрібна мешканцям в квартирах.
— Завдяки утепленню нащ дім повільно холоне. А з тепловим лічильником ми можемо регулювати опалення, щоб заощадити. Навколо нас ще є чотири будинки, які схожі на наш. Коли розпочався цьогорічний опалювальний сезон, мої мешканці отримали в платіжках по 11 гривень за метр, а в інших будинках — по 15-16 гривень. Зараз же, коли нарахували повну вартість за місяць, у нашому будинку — 25 гривень, тоді як в інших — 30-34 гривні, — казав Олег Побірський.

Утеплять майже півсотні будинків. На цей рік заплановано виконати капремонт інженерних мереж у 45 будинках, відновити міжпанельні стики у 18 багатоповерхівках та замінити вікна в під’їздах 42 будинків. Це передає прес-служба міськради.

Відео дня

Так виглядає дім на Учительській,10

— Сьогодні капремонт фасадів із утепленням проводиться у будинках на Пирогова,89А, Космонавтів,4,  Первозванного,34, Бевза,16, Василенка,6, Соборна, 22 та на вулиці Стельмаха,17, — розказав заступник директора міського департаменту ЖКГ Сергій Гречанюк. —  Поки що мешканцям складно домовитись і зробити утеплення всього будинку, тому ці роботи проводяться шляхом часткового утеплення фасадів.

Усе це планують зробити за міською програмою співфінансування: мешканці сплачують частку від ремонтів та вартості матеріалів, тоді як більшість — за рахунок міського бюджету. На це заплановано 42 мільйони гривень

Є зміни. У мерії бажають, щоб багатоповерхівки утеплювали цілком. Тому, змінили програму співфінансування капремонтів. Частка мешканців будинку в ремонті може змінюватися:

  • за утеплення по стояку мешканці мають сплатити 35% від вартості робіт та матеріалів
  • за утеплення під’їзду — 30%
  • за утеплення всього будинку — 25% від загальної вартості мають сплатити люди.

А ще відтепер мешканці зможуть обирати матеріали за їх видом та ціною. Від цього залежить  сума коштів, які будуть сплачувати мешканці.​

Виконавця робіт оберуть через ProZorro. І це ще не всі зміни, що прийняли міські депутати. В лютому, на сесії міськради, вирішили, що департамент ЖКГ буде видавати лише «дефектний акт», де вказано буде, що треба відремонтувати. А співвласники будинку будуть замовляти проектно-кошторисну документацію, обиратимуть матеріали для ремонту.

За словами мера Вінниці Сергія Моргунова цю заявку оформлюватиме Департамент житлового господарства та щоб обрати виконавця — створюватиме тендерну закупівлю в системі ProZorro. А оскільки система закупівель діє на «зниження початкової ціни», то вартість робіт зменшуватиметься.

Нагадаємо, що при бажанні мешканців створити ОСББ один з видів капітальніх робіт по будинку проводиться за кошти міського бюджету. На цей рік для об’єднань співвласників передбачено шість мільйонів гривень.

Читайте також:

Капремонти житлових будинків будуть проводити через ProZorro

Чи можна утеплити багатоповерхівку за 30% від вартості робіт? Є приклади

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 На Вінниччині посівна в розпалі: кукурудза, соняшник і гречка вже в землі 19:45 У Бабині на Вінниччині колишній палац Ярошинських перетворили на житловий будинок 19:27 Змагання присвятили Назарію Гринцевичу із позивним «Грєнка» та іншим загиблим «азовцям» photo_camera 18:17 Поблизу села Щітки сталася серйозна аварія. Водій ВАЗу загинув, ще п'ятеро — травмовані play_circle_filled Від читача 14:59 Регіональний форум «10 років. Пробація – майбутнє зараз» у Вінниці 18:03 Травень ллє дощем, а влітку — спека до +40°C: синоптики попереджають про погодні гойдалки 17:10 «Справжній патріот і тато з великим серцем»: у Сокільці попрощалися з Героєм Костянтином Плахотніком 16:03 У Подільському онкоцентрі відкрили нове онкогематологічне відділення 15:05 У Вінниці презентували поштову марку на честь українських матерів 14:09 Вінницькі рятувальники вдосконалюють навички розмінування з дронами 13:13 Сплав на каяках, йога та велопробіг: безплатні заходи у травні для ветеранів та їхніх родин 12:22 У Могилів-Подільському районі сімейна сварка ледь не закінчилась трагедією play_circle_filled 11:56 АРМА шукає управителів для двох спиртзаводів Жеваго на Вінниччині: хто зможе взяти на себе активи? 11:25 Під час пиятики в Шаргороді чоловік побив знайомого ногою по голові 11:11 Вінниця в Instagram. Кращі фото за тиждень, що минає 09:55 Книжковий фестиваль у Вінниці: що пропонує VinBookFest play_circle_filled 09:15 Травень - місяць обізнаності про меланому: чому варто обстежити родимки і де це зробити у Вінниці (партнерський проєкт) 08:52 У Вінниці попрощаються з полеглим воїном Юрієм Білим 08:12 Сьогодні Всесвітній день руху для здоров’я. Історія, заборони та прикмети 10 травня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up