Цього дня Роману Колмикову мало бути 23: історія, фільм та забіг у пам'ять про полеглого воїна
- 18 вересня 2024 р.

- Сьогодні, 18 вересня, полеглому захиснику «Азовсталі» Роману Колмикову могло би виповнитися 23 роки. Однак він віддав своє життя, боронячи нашу країну від російського загарбника.
- У цей день згадаємо, яким був мужній воїн полку «Азов».
«Для мене честь брати участь в історії України. Для мене честь приєднатися до Героїв України», — ці слова можна побачити на банері з фотографією Романа Колмикова. Саме йому вони належали. Їх найчастіше чули рідні Героя, який загинув у Маріуполі. Йому було лише 20 років.
З дитинства був патріотом
Роман родом із Вінниці. Тут народився, навчався… і тут похований. Сьогодні йому могло б виповнитися 23 роки. Однак ще під час навчання в нашому технічному університеті юнак вступив до полку «Азов». Це була його мрія. Про це раніше журналісту «20 хвилин» розповіла мати мужнього воїна Вікторія Колмикова.
Не дивно, що цей хлопець у такому юному віці вирішив присвятити себе обороні та захисту цілісності нашої країни. Як згадувала мати, Роман з дитинства був патріотом, захоплювався історією та військовою наукою. Коли навчався у 32-й школі, у другому класі на позакласній годині розповідав дітям про диктаторів Гітлера і Сталіна. Завжди знав цікаві історичні факти та події.
Про те, наскільки Роман був національно свідомою особистістю, свідчить історія, якою поділилася його сестра Аріна Колмикова. Коли юнак проходив службу в Маріуполі, то на запитання матері, що йому передати, він попросив «Кобзар» Шевченка.
Воїн полку «Азов» загинув від кулі снайпера, яка влучила під бронежилет. Однак тіло захисника вдалося знайти лише через сім місяців. Поховали Романа на Алеї Слави Сабарівського кладовища.
Фільм у пам'ять про Романа
Загибель такої людини, як Роман Колмиков, — велика втрата для українського суспільства. Ми повинні пам’ятати про таких особистостей. Герої не вмирають, поки ми їх пам’ятаємо.
Щоб зберегти пам'ять про сміливого азовця, родина проводить різні заходи: виставки, виховні години для учнів старших класів вінницьких шкіл, де розповідають історію оборони Маріуполя з розповідей самого Романа. Детальніше про це можна прочитати в матеріалі.
Нещодавно про мужнього воїна вийшов документальний фільм «Вахр». У ньому розповідається про життя і загибель Романа Колмикова. Прем'єра відбулася на телеканалі «ВІТА», а зараз його можна переглянути на YouTube.
— До нас звернулася журналістка телеканалу «ВІТА». Вона запропонувала створити документальний фільм, і ми погодилися, — пригадує Аріна Колмикова. — Ми дуже щасливі, що так сталося, адже фільм дуже потужний і прекрасно розкриває особистість мого брата.
Найбільше сподобалося Аріні, що учасники фільму не домовлялися про теми своїх розповідей, але загальний портрет Романа вийшов цілісним. Кожен підтверджував думки та описи попередніх оповідачів. Це говорить про непохитну силу Героя, яка переросла у безмежну відданість своїй країні.
— Перед прем’єрою ми дивилися фільм із мамою. Обидві дуже сильно плакали, адже було видно, що в цей фільм вкладено душу й любов. Я такого ще не бачила. Це зроблено на дуже високому рівні, і це торкає серце, — ділиться Аріна.
У стрічці можна почути спогади про Романа матері, сестри, командира, друга, коханої дівчини, класного керівника, однокласника та тренера з тайського боксу.
Аріна також зізнається, що вони планують використовувати цей документальний фільм під час виховних годин, які вона та мати проводять для учнів старших класів.
Забіг у пам'ять про Романа Колмикова
Нагадаємо, що в суботу, 21 вересня, родина Романа Колмикова на честь його дня народження організовує благодійний забіг із перешкодами. На учасників очікує трикілометрова траса та 12 перешкод різної складності.
— «У боротьбі за свободу відчуєш дух свого роду» — це слова мого брата, — каже Аріна Колмикова. — І саме ці слова стануть гаслом благодійного забігу.
Дівчина розповіла, що не хочуть перетворити забіг на змагання. Мета — об'єднати людей, військових і цивільних.
— Ми сильні, коли об'єднані. Це більше про об'єднання та командну роботу, ніж про результат. Не змагання, а команда, — наголошує Аріна.
Крім того, усі кошти зібрані під час заходу передадуть на потреби полку «Азов».
Читайте також:
У школі-гімназії №30 закупили робочі зошити, в яких розповідається про велич росії. Як так сталося?
Літаки, Лєнін, Че Гевара. Це памʼятники, які прибрали з вінницьких вулиць
Позивний «Доктор»: виносив на собі поранених під Покровськом, а загинув вдома
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
-
Рая Мельник 18 вересня 2024 р.Вічна пам'ятьГерою.
-
Наталія Назаренко 18 вересня 2024 р.Вічна пам'ять герою