У спільноті «Дизайн міського середовища» опублікували скріншот оголошення на OLX, де вказано, що продають «царську цеглу».
Як було вказано в дописі, товар для продажу беруть зі стін колишнього готелю та прокуратури та те, що він в ідеальному стані. Вартість — 7 гривень за штуку. Але внизу дописано, що ціна є «договірною».
На фото можна впізнати, що цією будівлею є сторічний екс-готель «Центральний». Це нам підтвердили по телефону, що вказаний в оголошенні: «царську цеглу» справді беруть зі стін колишнього готелю на Соборній.
— Проблем не буде, якщо ви купите цеглу. У нас є документи на демонтаж будівлі, є дозволи від міськвиконкому. Наслідків не буде, будівля не підлягає реконструкції. Узяти можна стільки, скільки потрібно. Якщо потрібно 5-10 тисяч, то ми підготуємо, складаємо на піддон, обмотуємо плівкою, а ви потім забираєте своєю машиною, — пояснив продавець, який назвався Віталієм.
Цей же автор розмістив ще одне оголошення, в якому він продає… шифер з того ж дому.
Запитали в головного архітектора Вінниці Олександра Рекути чи є порушенням законодавства продаж цегли з історичної будівлі?
— Річ у тому, що ця будівля за інвестиційною угодою з виконкомом міської ради, передана приватному товариству «Поділля Приват». Воно ж виступає й замовником демонтажа будинку на Соборній, 29. А, отже, що там буде з матеріалами - чи вони їх віддадуть в музей, на продаж чи на дачу в повторне використання — це вже справа замовника будівництва, який і є власником, — відповів Рекута.
За даними системи YouControl, засновниками товариства «Поділля Приват» є чотири людини: Андрій Жуков, Сергій Капуста, Віталій Пшенічний, Олександр Цихомський.
Запитали у вінницького бізнесмена Сергія Капусти, чи знає він, що цеглу з будинку, яким володіє його підприємство, продають?
— Ні, я не в курсі. А що вам потрібно? Бажаєте цеглу купити?
— Ні, я хотів дізнатися, чи знаєте ви, що з будинку, яким володіє ваша компанія, продають цеглу? — додав журналіст.
— Ні, — сказав Сергій Капуста.
Варто зазначити, що купити царську цеглу в Україні не виявилося проблемою. На тому ж OLX знайшли з десяток оголошень, де продавці з Києва, Харкова, Полтави, Дніпра та Львова пропонують дореволюційну цеглину. Вартість — від 1 до 100 гривень за штуку.
Як відомо, будівлю 1893 року, в якій існував готель, а згодом — прокуратура, нещодавно викупили. За дім товариство «Поділля Приват» заплатило 1 мільйон 25 тисяч гривень. З листопада екс-готель розбирають, адже в мерії визнали, що будинок не підлягає реставрації та взагалі не є пам’яткою архітектури. На її місці збудують торгово-офісний центр.
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер