«Простими зусиллями ти реально можеш врятувати життя маленької дитини, яка вийшла погуляти без дозволу батьків чи літньої бабусі, яка не може згадати дорогу додому», — говорить учасниця пошукового загону.
Щороку в Україні зникають безвісти тисячі людей. Кілька разів на місяць ми пишемо про зникнення вінничан. Когось знаходять швидко, інших шукають роками. Бувають й летальні випадки. Для того, щоб зменшити ймовірність останнього та пришвидшити ефективний пошук людей — у Вінниці створили пошуково-рятувальну волонтерську організацію.
— Нещодавно у моєї подруги зник син і саме місцеві волонтери його знайшли. Після цього випадку я задумалася над створенням волонтерського угрупування, а вже за деякий час ми створили Вінницьку філію пошуково-рятувальної волонтерської Асоціації Sarva, — розповідає учасниця загону та координаторка Тетяна Ткачук. — Наразі ми збираємо команду небайдужих людей, і запрошуємо долучитися кожного, хто читає цей текст. Чим ми займаємося? Ми шукаємо людей, які заблукали у лісі чи інших природних середовищах. Також ми допомагаємо шукати дітей у місті.
За словами вінничанки, розшук Державними органами досить складна процедура, яка займає дуже багато часу. При зникненні людини ж кожна хвилина важлива для її життя. Саме тому вони вирішили діяти, щоб не втратити цей важливий для всіх час.
— Стати нашим пошуковцем може кожен, не потрібно бути професіоналом. Є різні види допомоги. Ви можете допомогти безпосередньою участю в пошуку, чи телефонними прозвонами (збір інформації про загублену людину, перевірка інформації та інше). А можете займатися пошуком та розповсюдженням повідомлень в соцмережах, репостами, відстеженням коментарів, консультаціями в медичній, юридичній, правоохоронній та картографічній сферах, — розповідає вінничанка. — Навіть в обідню перерву ви можете допомогти у пошуку людини. Будь-то репост в соцмережі або дзвінок для збору інформації. Навіть не важливо в якому місті ви проживаєте, адже до нас звертаються за допомогою й з тих міст країни, де немає такого волонтерського угрупування.
За словами Тетяни Ткачук, якщо у вас є автівка, то ви можете відвезти рятувальний загін до місця пошуку або допомогти з розповсюдженням орієнтувань. Каже, кожному завдання знайдеться у мірі його можливостей.
— У наш пошуковий загін ми також шукаємо кінологів. Звичайно, для більш швидких пошуків бракує й технічного оснащення. Не вистачає професійних дронів, якісного радіозв'язку, тож запрошуємо до співпраці й спонсорів, — каже Тетяна. — Хоч ми тільки почали працювати, але вже провели два успішних пошуки, знайшли двох діток, які зникли.
Як розповідає Тетяна, після того, як зберуть команду волонтерів для них проведе навчання старший керівник головної філії у Львові. Волонтери будуть проходити начитку та потім практичні навчання. Співпрацює волонтерська організація з місцевою Національною поліцією.
Як читаємо на офіційній сторінці волонтерської організації, майже в усіх країнах Європи, в Америці, Канаді та інших країнах, поряд із державними службами існують і волонтерські об'єднання. Єдина відмінність від державних рятувальників полягає в тому, що волонтери не отримують платню за свою працю. Кажуть, за рівнем підготовки вони не поступаються професійним рятувальникам.
«Ми вирішили не чекати поки «нагряне грім», а створювати професійну волонтерську структуру вже зараз, щоб бути готовими», — пишуть на сайті.
Зараз загін пошукових волонтерів працює у Львові, Києві, Чернігові, Вінниці та в їхніх планах на майбутнє знайти однодумців у всіх регіонах України.
Є кілька спосіб стати учасником пошукового загону. Ви можете на сторінці волонтерського угрупування заповнити анкету, де вкажете свої дані та як саме ви готові допомогти. Або ж зателефонувати до координатора у Вінниці і дізнатися всі деталі безпосередньо у нього.
Контакти: +38-068-007-22-80. Сторінку волонтерської асоціації можна знайти за ЦИМ посиланням.
«Потрібно розуміти, що якими б ресурсами не володіє держава, головний ресурс — це люди», — кажуть у пошуковій організації.
Читайте також:
Від яких податків можуть звільнити вінницький бізнес? Склали інструкцію для підприємців
«Ситуація негарна» або Яку відповідь дали редакції на статтю про бенкет керівників поліції
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 4 від 22 січня 2025
Читати номер
Ян Гашек
Yura Fandyra
Вадим Шевчук
Вадим Шевчук reply Вадим Шевчук
Вадим Шевчук reply Вадим Шевчук
Вадим Шевчук reply Вадим Шевчук
Sergey Grey reply Вадим Шевчук
Олексій Геращенко reply Вадим Шевчук
Щоб відповісти на питання чому? Задайте собі таке питання: Хто буде шукати вас або ваших близьких, якщо загубитися?
Вадим Шевчук reply Вадим Шевчук
Михаил Бондаренко reply Вадим Шевчук
Марта Іванська reply Вадим Шевчук