Спека, щирі усмішки та перемоги. Чим запам’яталась спортивна подія Vinnytsia Run 2025?

- Сьогодні, 1 червня, Вінниця бігла — в прямому сенсі.
- На масштабну спортивну подію зібралися сотні учасників: ветерани, діти, професійні спортсмени й аматори.
- Історій назбирали чимало: від хлопчика, який біг, «бо захотів медаль». І до жінки, що бігла за чоловіка, який третій рік у полоні.
Цього дня, 1 червня, відбулася масштабна подія — Вінниця Напівмарафон Vinnytsia Run 2025.
Учасники бігли на відстань від 200 метрів до 21 кілометра, а для найзапекліших бігунів — ще був тріатлон Ukraine Vinnytsia Triathlon Cup, що починався з озера в Могилівці та завершувався фінішем на площі біля Універмагу.
Подія «Вінниця біжить» об'єднала сотні людей, серед яких була одна спільна риса — усі з посмішкою на обличчі завершували свої дистанції. Більшість бігунів були задоволені уже просто своєю участю і тим, що змогли подолати такий шлях.
То як усе це відбувалося, і що говорили самі учасники? Розповідаємо.
Почали із забігу ветеранів
Змагання почалися із хвилини мовчання. Учасники вшанували памʼять воїнів та мирних жителів, які загинули від рук російського окупанта. Після неї стартував забіг ветеранів: невелика пробіжка, довжиною 200 метрів, яку деякі люди долали на милицях та протезах. Не оминули увагою і тих, хто на плечах носив стяги «Азову».
— Я дружина військовополоненого, я бігла за свого чоловіка та всіх полонених, — каже дружина оборонця «Азовсталі» Катерина. — Особливо за тих, хто як і мій чоловік, уже перебуває в полоні останні три роки. Я стараюсь приймати участь в різних соціальних проєктах, щоб тримати в медійному полі цю проблему та нагадувати, що дуже багато людей в нас в полоні. Хотілося б, щоб вінничани були свідомими громадянами. Підтримували ветеранів та членів їх сімей. Робили все для нашої перемоги.
Потім учасники, на футболках яких були таблички «забіг ветеранів», бігли й інші дистанції: від трьох до десяти кілометрів.
«Траса непроста для новачків»
Одразу за ветеранським забігом стартували учасники пробігу на три та пʼять кілометрів. Довго чекати їх фінішу не довелося — уже за 12 хвилин першим прибіг Богдан Денесюк.
— Я кожного дня біжу три кілометри, це моя дистанція, — каже Богдан. — Було дуже жарко, від чого було важкувато. Наступного року планую бігти уже пʼять кілометрів.
Перша дівчина, що фінішувала у забігу на три кілометри, Олена Кисляк, зробила це усього за 16 хвилин.
А вже невдовзі прибіг першим на дистанції пʼять кілометрів Андрій Царик (19 хвилин 10 секунд).
— Хочу подякувати організаторам за такі чудові змагання. Адже тут конкурують між собою не тільки професійні спортсмени, а й аматори, любителі бігу, — говорить Андрій. — Траса не проста для новачків, але якщо працювати з тренером, то можна досягти якомога кращого результату.
Найшвидше серед жінок пʼять кілометрів пробігла Ванда Школа (22 хв. 29 сек.).
«Мамина подруга пробігла, і я теж захотів медаль»
Далі стартували учасники забігів на 10 і 21 кілометр. І щоб темп події Вінниця Напівмарафон Vinnytsia RUN 2025 не сповільнювався, до участі в змаганнях запросили найменших учасників — дітей та підлітків, які бігли 200, 400 метрів та один кілометр.
Бігли, звісно, не самі, а в компанії з батьками та родичами. На фініші, саме дітей найгучніше підтримували всі присутні.
— Мамина подружка пробігла багато і я теж захотів медаль, — говорить учасник забігу на кілометр Святослав. — Я пробіг кілометр. Було дуже складно і я змушував себе бігти далі, аж до фінішу. Мені дуже сподобалося. Наступного року планую бігти вже два кілометри!
А як тільки останні діти та підлітки перетнули фінішну лінію, то почали уже добігати ті, хто вирішив подолати 10 кілометрів. Дмитру Секері знадобилося 32 хвилини 30 секунд, щоб прибігти першим серед чоловіків!
— Дякую, все було гарно. Організація забігу була чудовою, я дуже вдячний суперникам за гарний темп, — поділився враженнями Дмитро.
Натомість Олена Лавренюк першою серед жінок «закрила» 10 кілометрів за 39 хвилин 56 секунд.
— Я дуже задоволена своїм результатом, — говорить Олена. — Справді, такого забігу дуже не вистачало з початку повномасштабної війни. Це саме ті емоції, які нам потрібні та підживлюють нас. Я із задоволенням пробіжу ще раз, уже 7 вересня. І сподіваюсь, що вдасться підготуватися до напівмарафону.
Хто ж першим пробіг 21 кілометр?
Надалі фінішували тріатлоністи: вони плавали в озері у Могилівці, потім звідти їхали до Вінниці велосипедом і залишок дистанції до фінішу бігли. Дмитро Люлько фінішував першим.
— Найлегше було плавати, 750 метрів. Тим більше у таку спекотну погоду це дуже освіжає, — говорить Дмитро. — Найважче для мене був біг, бо він був уже останнім в тріатлоні.
А потім до фінішу почали прибігати марафонці, які бігли 21 кілометр. Першою серед жінок прибігала Софія Гармаш, жителька Одеси.
— Найскладнішою в забігу була спека. Траса теж непроста: багато гірочок, підйомів. Але мене тішить, що на таких змаганнях багато спортсменів, багато саме дітей, підлітків, які беруть участь в забігах, — каже Софія. — Я до цього уже бігла кілька таких забігів, зокрема на початку травня в Ужгороді. Своїм результатом у Вінниці задоволена (пробігла 21 км за 1 годину 12 хвилин - авт.), хоча й не вдалося побити власний рекорд.
Серед перших фінішував на напівмарафонській дистанції Роман Скурігін.
— Організація чудова, все чітко і зрозуміло було, куди бігти та де повертати. Біг не сам, а в компанії товаришів. Майже всю відстань пробіг з Іваном Стебковим (він фінішував першим, з часом 1 година 8 хвилин), він чудовий атлет, — говорить Роман.
Пухнасті спринтери на сам кінець
Уже під кінець дня відбувся наймиліший забіг BASKERVILLE з чотирилапими. Його довше організували, адже пухнасті спринтери ніяк не могли стати на позицію, та час від часу перегавкувалися між собою. Цей забіг тривав близько одну-дві хвилини, тому певно був найшвидшим за увесь день змагань.
Зауважимо, що ще в рамках змагань був забіг Напівзалізної Людини, де учасники плавали, брали участь у велоперегонах. Та ще потім бігли 21 кілометр!
Дуже насиченим був день змагань із бігу та тріатлону у Вінниці. Результати з іменами переможців організатори обіцяють опублікувати тут.
Пишіть у коментарях, чи сподобалася вам подія? Чи плануєте брати участь у подібному забігові на День міста Вінниці, 7 вересня? Якщо так, то яку саме дистанцію плануєте обрати?
Читайте також:
Ромчик, який вижив під час удару по Вінниці: «Мамине взуття. Я доріс і тепер воно — моє»
На Тяжилівському озері у Вінниці живуть лебеді, які часто повертаються туди після зимівлі
На дерева та кущі витратять понад 26 мільйонів. Що ще варто знати про озеленення Вінниці?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.