Ситуація контрольована. На Вінниччині перевірили 303 проби води з водогонів

Ситуація контрольована. На Вінниччині перевірили 303 проби води з водогонів
  • У вересня «Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб» перевірив стан питної води в області. Є відхилення, але вони незначні.

Загалом лабораторно дослідили 303 проби води з водогонів в області на санітарно-хімічні, бактеріологічні показники та вміст радіонуклідів.

  • 293 (96,7%) проби відповідають вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10 «Гiгієнічні вимоги до питної, призначеної для споживання людиною» по всіх дослiджених показниках.
  • 10 (3,3%) — не відповідає вимогам ДСанПiНу 224-171-10 «Гігієнічні вимоги до питної води призначеної для споживання людиною» за показниками: каламутність, вміст хлороформу та перманганатній окиснюваності (інтегральний показник органічного забруднення).

— Зазначені відхилення ймовірно можуть бути пов’язані з «цвітінням» р. Південний Буг, стоком органічних забруднень у вододжерело внаслідок господарської діяльності, а на сьогодні ще й зі зменшенням водозабору та застійними явищами у водопровідній мережі, — зазначають у повідомленні. — Вміст радіонуклідів в питній воді в межах норми. Наразі ситуація з забезпеченням питною водою в області є контрольованою.

Також лабораторно дослідили вісім проб води з громадських криниць. За результатами досліджень невідповідність вимогам зареєстрована в трьох (75%) пробах по санітарно-хімічних показниках (вмісту солей жорсткості та по каламутності).

Відео дня

До речі, у Вінниці приступили до поточного ремонту криниць загального користування у приватному секторі Вінниці. За серпень-вересень планують оновити 28 об’єктів

 

Читайте також:

У Вінниці виділять 90 тисяч гривень на лабораторну перевірку якості води

Вода в громадських криницях на «Вишеньці». Де безпечно попити джерельної?

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • Новини Вінниці на 20хвилин

    Завжди свіжа та перевірена інформація на нашому Телеграм-каналі 👇
    https://t.me/+i-ok5yoWHO0xNTQ6

keyboard_arrow_up